BluRay czy dvd

FullHD

New member
Witam! I z góry przepraszam za bledy w pisowni. Mam takie pytanie dla znawcow oraz maniakow HD, a wiec moj telewizor to Panasonic Th37Pv71FA o rozdzielczosci 1024 x 720 i przymierzalem sie do kupna otwarzacza BluRay Panasonic BD30 ale oto moje pytanie czy jest wogóle sens wydawac kase na BluRay jesli moj telewizor ma taka mala rozdzielczosc czy zauważe roznice pomiedzy dvd a bluray ?:eek:k:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

janusz

New member
Bez reklam
Oczywiście, że jest tym bardziej przy 37 calach. Właśnie wtedy największ róznica jest miedzy tradycyjną TV a HD Ready jaką twój TV uzyska. Już powyżej (Full HD) róznica będie mniejsza, niektórzy twierdzą, że nawet niedostrzegalna z odległości około 2,5 metra.
Ja jednak nie decydowałbym się na BluRay-a teraz i to z kilku powodów. Podobnie jak kiedyś DVD teraz BluRay ma kłopoty z odtwarzaniem niektórych formatów szczególnie płyt samodzielnie wypalanych. Po drugie z zakupem warto zaczekać do pojawienia się płyt w wypożyczalniach. Po trzecie warto chyba zaczekać, aż ceny zbliżą się do odtwarzaczy DVD tj. maksymalnie 500 zł. Myślę, ża to jakieś 1-2 lata.


Nie cytujemy poprzednich postów
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FullHD

New member
to znaczy ze zobacze róznice pomiedzy dvd a bluray?

Jakos nik nie chce mi dokladniej odpowiedziec!


nie piszemy dwóch postów jeden pod drugim, opcja edytuje się kłania
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

janusz

New member
Bez reklam
FullHD napisał:
to znaczy ze zobacze ruznice pomiedzy dvd a bluray?
Na pewno. Dla próby weż zdjęcie z aparatu cyfrowego i obejrzyj je w rozdzielczości 1024*720, potem w niższej. Przy szybkiej akcji w filmie można na chwilę o tym zapomnieć, ale różnica będzie bardzo duża. 1024*720 to jakość jak ruchome zdjęcie, a z DVD widać kwadraciki. Różnica podobna jak między DVD a VHS.

Proszę nie cytować samego siebie i korzystać z przycisku Edycja, jeśli to kkonieczne. ArtS :)

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak zakup niedrogiego DVD około 200-300 zł, a za 2 lata BluRay nie dość, że będzie za 500 zł to w dodatku będzie o wiele lepszy niż dzisiejsze, niedopracowane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Proszę używać przycisku Odpowiedz, zamiast Cytuj oraz przycisku Edytuj, jeśli chce się coś dodać.

ArtS :)
 

mundi21

New member
różnica jest i to wyraźna, widoczna gołym okiem nawet na najniższych rozdzielczościach. Filmy HD pojawiają się w wypożyczalniach z lekkim opóźnieneim ale są.
 

lobo77

Member
Bierz blu ray, BR a DVD dzieli przepaść różnica jest kolosalna oglądałem u kolegi na tv 47 cali full HD najpierw materiał z płyty blu ray a potem zwykłe dvd i zapewniam wszystkich że różnica jest kolosalna bede musiał sie z tym kolega dogadac zeby przetestować tego blu reja jak działa w połączeniu moim projektorem HD.Myślę że ja to za rok dopiero kupie sobie jakiegos blu reja bo teraz i drogo i płyt tez mało i drogie w dodatku jak cholera
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Na blu rayu też obejrzysz DVD kolega na tym forum opisywał że nawet lepiej dvd wygląda na blu ray .Co do płytek BD to poczekamy na pewno będzie taniej....kiedyś...hmmm.na razie u nas w wypozyczalni 19.50zł:twisted: :twisted: :twisted: (VideoWorld) pozdrowienia dla tych chłopców z wypożyczalni.:p :p :p
 
Do góry