Denon DVD-2500BTCI

Negative

New member
Witam z uwagi na to że za jakiś czas pojawi się na naszym rynku Denon DVD-2500BTCI (tańszy model), którego zakup planuje, mam pytanie. Odtwarzacz ten bedzie miał tylko jedno wyjscie HDMI (szkoda) w związku z tym nie bardzo wiem do którego urządzenia należy go podłączyć: do TV z wejsciem HDMI czy do amplitunera AV. Jeśli do AV to czeka mnie wymiana sprzętu bo mam AVR-2106. Czy jeśli Denona DVD-2500BTCI podłącze kablem HDMI razem z TV, a z TV componentem pociągne sygnał audio do ampli, to czy cos z tego bedzie? Z góry dziekuje za odpowiedz.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Negative napisał:
Odtwarzacz ten bedzie miał tylko jedno wyjscie HDMI (szkoda) w związku z tym nie bardzo wiem do którego urządzenia należy go podłączyć

To proste. Łączysz odtwarzacz kablem HDMI z amplituberem, a z amplitunera też kablem HDMI do telewizora. ;)

Wtedy nie potrzebujesz więcej wyjść HDMI z odtwarzacza. Sprawa komplikuje sie jak masz amplituner stary rupieć bez wejscia hdmi. :p Też jest na to rada. Idziesz do sklepu i kupujesz amplituner i ewentualnie TV z HDMI. Po czym cieszysz się z jakosci obrazu i dźwieku. ;)

O komponencie, RGB, kablu optycznym czy EURO ZAPOMNIJ, chyba że nie przywiązujesz wiekszej wagi do jakosci obrazu i dźwieku. Lub nie widzisz specjalnej różnicy prz odtwarzaniu przez HDMI i Component. :confused:
Zdarza się to dość często, wtedy masz TANIEJ :D


Ja uważam że jest inny problem.
Ten denon to stary, niezbyt udany rupieć. Jest drogi i nie "umie nic". Wypuszcza tylko BitStream a resztą niech sie inni martwią. Będzie Ci potrzebny dobrze wyposażony w dekodery amplituner. Ma on najstarszą wersję 1.0 Blu-Ray specification, jest stanowczo na eBay-u za drogi, nawet do cen Sony. Panasonic czy Samsung w naszych polskich sklepach.


Ale jak ktos kocha Denon-a czy Harman/Kardon to nic mu nie pozostaje jak kupować drogie i nienowoczesne ale "prestiżowate" graty :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

studius

New member
Gucio50 napisał:
Ten denon to stary, niezbyt udany rupieć. Jest drogi i nie "umie nic". Wypuszcza tylko BitStream a resztą niech sie inni martwią. Będzie Ci potrzebny dobrze wyposażony w dekodery amplituner. Ma on najstarszą wersję 1.0 Blu-Ray specification, jest stanowczo na eBay-u za drogi, bla bla, bla...;)

Nie dość, że piszesz nieprawdę to jeszcze bije tu na odległość sarkazmem.

Ale do rzeczy.
Po pierwsze to nie stary rupieć tylko najnowszy model.
Po drugie specyfikacja BD to 1.1 - taka sama jak w droższym DVD-3800BD. BD-Live to na razie zbędny wodotrysk.
Po trzecie to na pewno wyjdzie taniej niż BD z dekoderami.
Po czwarte brak dekoderów to akurat atut dla tych co i tak w ampie je mają. Idzie jeden kabelek HDMI a nie cała wiązka no i nie trzeba płacić dwa razy za to samo.
Podsumowując dobrze że Denon dostrzegł tych, którzy mają ampy z HDMI i nie chcą przepłacać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry