Specyfikacje plyt z filmamia (blu-ray)

Jussi

New member
Bez reklam
Witam.

Czy jest jakas strona gdzie mozna zobaczyc pelna specyfikacje plyt z filmami blu-ray? Chodzi mi o to jakie sa sciezki dzwiekowe, napisy, dzwiek itp?

W sklepach internetowych jest przewaznie tylko napisane main langage: english a wiadomo ze sa tez inne. Czy zna ktos taka strone?

Pozdrawiam
 

Jussi

New member
Bez reklam
A czy jest mozliwe ze np w dwoch brytyjskich sklepach internetowych sa 2 rozne wydania filmu na BD? Mozliwe ze wychodzi kilka wersji na Europe? :hmm:
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Jussi napisał:
A czy jest mozliwe ze np w dwoch brytyjskich sklepach internetowych sa 2 rozne wydania filmu na BD? Mozliwe ze wychodzi kilka wersji na Europe? :hmm:
jest to możliwe - ale druga wersja powinna mieć jakiś dopisek np.
Extended , Unrated etc.
podstawowa wersja powinna być 1 - choć widziałem wyjątki - chodzi tu o rózne ścieżki audio i subtittle ale były to sporadyczne przypadki .Pojawiały się zresztą na samym początku wypuszczania BD.Obecnie nie widziałem już tych różnic.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Witam. Juz w innym watku wyrazilem swoje zdziwienie, ale chodzi mi np. o film DIE HARD 4.

Na dvd.co.uk i zadnym innym sklepie w UK nie moge znalezc filmu z polskim tlumaczeniem, nie wspominam juz o Stanach. Rozumiem ze wyszlo kilka edycji tego filmu na Europe, bo np. skandynawia ma wersje ze swoimi napisami. Czy ktos wie gdzie mozna znalezc wersje z polskimi napisami za granica?

Pozdrawiam
 

BaRiBaL

Member
Wszedzie. Po prostu wiekszosc sklepow nie wpisuje w pozycji language polskiego i 15 innych, ktore (czestokroc) znajduja sie na plytce.
Nawet na amerykanskim Amazonie wsrod filmow oznaczonych jako region 1 sa takie z polskimi napisami, chocby Monty Python Live of Brian.
Za to 99% sklepow bez problemu odpisuje na mejle z prosba o podanie wszystkich dostepnych jezykow na plycie - ja tak robie.

Duzo filmow z dobrze podanymi jezykami (w tym i sporo z j. polskim) jest na australijskim www.ezydvd.com.au , kupilem tam juz 4 filmy, choc bez porownania tansze sa na amerykanskim Amazonie - tam kupilem kilkanascie.
 

jedrek_125

New member
Pytanie

Proszę nie cytować poprzednika. ArtS :)

Mam pytanie jak płaciłeś , i jak wyglada sprawa oplat za przesylke , i jaki jest czas oczekiwania ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BaRiBaL

Member
Place kk, z oplatami za przesylke jest roznie - np. na Movietyme cena jest wliczona, wiec luz, na Amazonie w zaleznosci od wartosci i chyba ciezaru przesylki, w kazdym razie im wiecej/drozej, tym wieksze oplaty ale zwykle to i tak mialem 3-8$ wiec niewiele znaczaca suma, najdrozej kupowalem ostatnio na australijskim ezydvd, 18 australijskich $ za paczke z 3 plytami BD, sporo i juz chyba przestane tam kupowac (dolek kangurow wysoko stoi). W zasadzie wszedzie jest info o wysokosci oplat, po prostu sprawdz.
Z oczekiwaniem jest roznie, zwykle 8-10 dni max, choc duzo zalezy od naszej poczty a dokladnie Urzedu Celnego, potrafia przetrzymac paczke tydzien, dwa, choc ostatnio jakby szybciej to szlo.. BTW miesiac tez juz czekalem na paczke - zeby nie bylo tak rozowo.
A np. wczoraj przyszla paczka wyslana z Miami 29.04 z dualshock3 dla PS3 - biorac pod uwage nasz dlugi weekend to praktycznie ekspres!
 

BaRiBaL

Member
To nie divX, gdzie napisy sa czasem tworzone przez analfabetow, ani plyty ze stadionu XX lecia od naszych wschodnich braci ;)
Z filmow, ktore posiadam tylko ~1/4 ma napisy PL ale jesli sa, to po prostu sa ok, a np. tlumaczenie Monty Python's Life of Brian jest wysmienite.

BTW wlasnie jestem na chorobowym i z utesknieniem czekam na Unforgiven, Good Fellas, Bullitt - jak przyjda bedzie kolejna uczta kinomana w domowym zaciszu :)
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisałeś, że kupujesz BD w amrykańskim Amazonie - ale te płyty chyba maja region A? Więc chyba na europejskich odtwarzaczach raczej nie pograją ?
 

tomek67

New member
supmario napisał:
Pisałeś, że kupujesz BD w amrykańskim Amazonie - ale te płyty chyba maja region A? Więc chyba na europejskich odtwarzaczach raczej nie pograją ?
Na amazonie każdy film ma informację jaki ma region.
Można nawet założyć na to filtr.
Tylko niestety jest jeden haczyk.
Te informacje nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością.
Kupiłem "King Arthur" na amazonie jest jako bez blokady.
Więcej na samym pudełku też ma takie oznaczenia, a ma blokadę !!
Z kolei np. "National Treasure II" ma na amazonie region B i na pudełku też,
a tak naprawdę nie ma blokady.
http://bluray.liesinc.net/
Ta stronka jak do tej pory wg mnie jest bezbłędna.
Jeśli masz Blue Ray w komputerze to możesz się ratować Any DVD,
 
Do góry