SAMSUNG BD-P1400 Blu-ray Prośba o opinie

coyote222

New member
Witam. W związku z wygraną wojną formatów zdecydowałem o zakupie odtwarzacza. Biorę pod uwagę w/w Samsunga głównie ze względu na cenę 999zł. Chcę go podłączyć do TV LCD Sharp 46 XD1E. Nigdzie na polskich stronach nie mogę znaleźć opini użytkowników o tym sprzęcie, dlatego mam prośbe do szanownych forumowiczów. Może ktoś go posiada i mógłby się podzielić opinią. Może coś na temat skalowania zwykłych płyt DVD do 1080p. Bo na tą chwilę wybór płyt blueray jest cieniutki. A z koncertami (kupował będę narazie tylko i wyłącznie koncerty) jest jeszcze gorzej. Z koncertów dostępnych na rynku biorę pod uwagę (w pierwszej kolejności zakupu) 1. David Gilmour "Remember that Night" 2. YES "Live Montreux" 3. ELTON JOHN "Live at MSG" Z góry wielkie dzięki.
 

autorus

New member
Jak to kolega nie może znaleśc opisu? Bez jaj. Prosze mnie złapać na gg :)
Poza tym mam go i sobie chwalę.

Autorus
 

lepp

New member
Bez reklam
Sprzęt ma tylko jedna poważną zaletę to jest cena. źwięk i obraz z Blu raya jest tak dobry, że pomimo wielu wad tego odtwarzacza kupiłbym go jeszcze raz.
Po kolei.
Odtwarzanie BD, nie mam zastrzeżeń. Obraz i dźwięk (dekoduje na pokładzie wszystko oprócz DTS HD MA) rewelacja. Parametry techniczne tego odtw nie odbiegają prawie od droższych.

Skalowanie DVD, jak dla mnie to ściema, ponoć ten odtwarzacz skaluje dobrze, chciałbym zobaczyć taki który robi to źle :p. Nie ma jakiegoś skoku jakości zwykłych na płytach dvd. Może zobaczysz dużą różnicę na LCD ale tylko dlatego, że telewizor słabo radził sobie z rozdzielczościa z odtwarzacza dvd. Ja na projektorze nie widzę jakiejś znaczacej poprawy.
Zmiana warstwy w dvd jest mocno zauważalna jak w moim pierwszym dvd z poprzedniego wieku.

Czas reakcji i ładowania płyt, to bolączka wszystkich odtwarzaczy. Trochę to wpienia ale da się przeżyć.

Bardzo ubogi setup. Naprawdę niewiele mozna zmienić. Np ww skalowanie płyt jest obligatoryjne, chyba, ze włączysz niższą rozdzielczość lub skorzystasz z komponenta. I tu kolejna wada, nie ma skalowania po komponencie, musiałem dokupić długie hdmi plus wzmacniacz, żeby zobaczyć, że różnica jest minimalna.
Nie czyta divxów, SACD, DVDAudio

Podsumowująć, odtwarzacz reprezentuje poziom low budgetowych konstrukcji DVD Samsunga z przed 5 lat. Lepiej jest go jednak kupić, a za dwa, trzy lata wyrzucić niż długo czekać na pojawienie sie jakiegoś porządnego sprzętu w rozsadnej cenie.

Do twojej listy koncertów proponuję jeszcze Brucea Springsteena z Dublina, niesamowity koncert na scenie 17 osób. Dźwięk w PCM 5.1 powala.
 

szary1205

Klub HDTV.com.pl
vip
Kolego mam ten sprzet od 2 miesiecy i jest wszystko ok, mialem problemy z obrazem ale to byla wina ONKYO 805 na ktorym ten odtwarzacz stal (po 15/20 minutach obraz zrywalo ale to byla wina temperatury rozgrzanego ampli).
Mam dwa koncerty, Gilmour'a i Celine Dion i co do obrazu/dzwieku nie mam zadnych zastrzezen. Na ta chwile to faktycznie jedyny sensowny wybor.
 

james442

New member
Nice

Witam. W związku z wygraną wojną formatów zdecydowałem o zakupie odtwarzacza. Biorę pod uwagę w/w Samsunga głównie ze względu na cenę 999zł. Chcę go podłączyć do TV LCD Sharp 46 XD1E. Nigdzie na polskich stronach nie mogę znaleźć opini użytkowników o tym sprzęcie, dlatego mam prośbe do szanownych forumowiczów. Może ktoś go posiada i mógłby się podzielić opinią. Może coś na temat skalowania zwykłych płyt DVD do 1080p.
 
Do góry