blu-ray czy dvd z hdmi

Witam wszystkich,czytam tak sobie to forum i juz naprawde mam niezły burdelik w głowie o tych nowości,chciałem tylko sobie wymienic dvd ze względu na zakup lcd i tak sobie myślałem o denonie 1940 z hdmi,że go sobie połącze z moją sonóweczką i będzie super,a teraz tak sie zastanawiam czy nie warto lepiej kupic jakiegoś blu-ray?Z tego co wiem to stare płyty dvd nie chodzą na blu-ray ale interesuje mnie czy obraz z blu ray przy zastosowaniu płyty tego samego formatu bedzie znacznie lepszy od płyty zwykłej puszczonej na denonie przez złącze hdmi?
Wiem że pytanie dla większości jest pewnie debilne ale już raz popełniłem błąd kupując tv bez wcześniejszego poczytania jak co i z czym sie je dlatego teraz wole zapytac niz pózniej sie wkurzac że znowu kupiłem coś co w sumie nie bardzo mi pasuje
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Blu ray jest kompatybilny z DVD. Jakość nieporównywalnie wyższa. Odpowiedź jest tylko jedna, jak możesz kupuj Bluray
 

Georg1005

New member
Dołączę się do tematu i zapytam czy to znaczy że film nagrany w formacie DVD lepiej odtworzy Blue Ray niż Denon 1940 ?
A jak ma się Blue Ray jeżeli chodzi o odczyt płyt CD,też będzie lepszy od ww Denona?
I wreszczie ostatnie pytanie: czy oferowane w tej chwili na rynku Blue Raye są godne uwagi czy lepej poczekać na jakieś nowości,mam amplituner Onkyo tx sr 605 i posiada on dekodery dzwięku DTS HD oraz Dolby True HD.Czy te Blue Raye które są teraz dostępne odtworzą ten dzwięk?
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam!!! :D

Halooo !!!!!! Niech ktoś odpowie na moje pytania!!! :-D


Nie piszemy posta pod postem! Jest funkcja EDYTUJ na forum!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dbrz

New member
Po co się tu zastanawiac...

|Jak tylko masz kaske na blu-ray to kupuj...nowa technologia i warto wydac kase na nowy bajer...za pare lat to bedzie standard;) Jak narazie ceny sa wysokie ale jakosc tez jest wyzsza;)
 

lepp

New member
Bez reklam
Nie ma cudów, płyta dvd odtwarzana z Bluraya to dalej dvd, tzw upscaling to pic na wodę i różnica jest minimalna, wcale nie jestem pewien czy na plus. Jeśłi masz zamiar kupować płyty w nowym formacie (przeogromny wybór kokoło 70 tytułów :p ) to kupuj blu, jeśli ci się nie spieszy to poczekaj jeszcze trochę, ceny spadną, będzie więcej filmów, odtwarzacze będą lepsze. Na pewno nie warto kupować nowego dvd, złącze hdmi tak naprawdę niewiele ci da, możesz podpiąc dvd po componencie uzyskując porównywalna jakość obrazu.
 

reyq

New member
Mam podłączone do projektora Epson TW700: dvd Wiwa 128U przez component oraz jako blu-ray Playstation 3 przez HDMI. Sprawdzałem jak wygląda ten sam film dvd odtwarzany na pierwszym i drugim urządzeniu. Oba przy filmach dvd generują sygnał 576p, skalowanie do 720p odbywa się w projektorze. W przypadku Playstation 3 i HDMI obraz był wyraźniejszy ale... no właśnie, wyraźniej teraz mogłem podziwiać kwadraty zbyt intensywnie skompresowanego obrazu. Przy componencie kompresja była mniej widoczna, filmy dvd były mniej pocięte przez kwadraty. Nie wiem, może to wina PS3 lub zasługa Wiwa 128U a nie typu zastosowanego do przesyłania obrazu łącza. Do dvd zostawiłem odtwarzacz DVD, do blu-ray mam PS3.

reyq
 
Ostatnia edycja:

pithorr

New member
Upscaling to żaden pic na wodę, jakośc jest dużo lepsza. Nowe odtwarzacze BD mają raczej na pewno procesory SIGMY nowej generacji to i lepsze skalowanie, kolory itp. W tej chwili nie warto ju chyba kupowac odtwarzacza tylko DVD z HDMI i skalowaniem 1080p za jakies 400 zeta (a w przypadku DENONa to chyba sporo wiecej :)), kiedy dostepne sa juz BD za 1200... Reasumując: mjak Cię pili to lepiej juz sobie kup Blu-Raya :) Na razie nie będzie to co prawda postęp w stosunku do alternatywy, ale trzeba zawsze patrzeć odrobinę do przodu...

PS: ja mam stary DVD Samsunga ze skalowaniem do 1080i i... to mi na razie zupełnie wystarcza, dopóki sie filmy BD w wypozyczalniach nie pojawia :) Ale mam i oglądam...
 

lepp

New member
Bez reklam
Jakość jest dużo lepsza od czego? Na pewno nie od obrazu z mojego Pioneera po komponencie, mam zamiar w najbliższym czasie przetestować równolegle na tym samym filmie DVD Pionka i BR Samsunga, przełączając co chwilę sygnał. Na razie wydaje mi się, że obraz jest delikatnie gorszy, a w niektórych miejscach widać błędy w upscalowaniu.
Zalecam poczekać, na pewno nie kupować DVD, w ostateczności BR, ale warto zaczekać parę miesięcy aż pojawi się więcej filmów i lepsze odtwarzacze.
 

pithorr

New member
lepp napisał:
Jakość jest dużo lepsza od czego? Na pewno nie od obrazu z mojego Pioneera po komponencie, mam zamiar w najbliższym czasie przetestować równolegle na tym samym filmie DVD Pionka i BR Samsunga, przełączając co chwilę sygnał. Na razie wydaje mi się, że obraz jest delikatnie gorszy, a w niektórych miejscach widać błędy w upscalowaniu.
Zalecam poczekać, na pewno nie kupować DVD, w ostateczności BR, ale warto zaczekać parę miesięcy aż pojawi się więcej filmów i lepsze odtwarzacze.

No ale na komponencie tez masz chyba 1080i? Bo jak nie to nie wierzę że obraz jest lepszy...
A jesli masz to obraz też jest skalowany :)
 

lepp

New member
Bez reklam
Nie mam upscalowania po componencie, to już kilkuletnie dvd. Na BR też nie ma upscalowania po componecie tylko hdmi. Troche jestem wkurzony bo musiałem kupić kabel 15m i mędzyć się z przeciąganiem tej anakondy grubości dobrego kabla od spawarki pod belkami na suficie, aby przekonać się, że wcale nie jest lepiej. BR mogłem spokojnie puścic po componencie w pelnej rozdzielczosci.
 
Do góry