Samsung BD-P1000 + Onkyo 605 - dwa pytania

Kumak

New member
Witam
Dzięki temu wspaniałemu forum dokonałem ostatnio wymiany sprzętu audio (kupiłem Onkyo 605 + Samsung BD-P1000) z którego jestem bardzo zadowolony (musze jeszcze wymienić kolumny). Jeśli są osoby które mają taką konfiguracje to proszę o pomoc w dwóch tematach:
  • proszę o kody do sterowania pilotem Onkyo – odtwarzaczem Samsung BD-P1000 (wystukałem wszystkie standardowe dla Samsunga i nie działaL)
  • Czy udało się komuś uruchomić dźwięk DD Plus lub DTS HD na tej konfiguracji (mam wrażanie ze Samsung BD-P1000 nie ma obsługi tych trybów ale z kolei Onkyo ma wbudowane te dekodery wiec w trybie przesyłania bezpośredniego do Ampli teoretycznie powinno działać). Chodzi mi o to czy na wyświetlaczu Onkyo pojawiła się informacja iż odtwarzany jest DD Plus (HD) lub DTS HD?
Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Z tego co pamiętam na ampli pojawia się napis multichannel, ale różnicę można w łatwy sposób złapać "na ucho".
 

Kumak

New member
@ar2 – no właśnie z moimi uszami aż tak dobrze nie jest żebym był w stanie różnice „na ucho” złapać J - dlatego próbuje to ustawić bardziej „empirycznie”.

Mam połączony BD-P1000 do Onkyo 605 za pomocą HDMI. Na odtwarzaczu mam ustawione dla „Digital Output” tryb BITSTREAM (zakładam że to jest bezpośrednie przesyłanie). Na Ampli mam ustawione tryby odpowiednio dla sygnału (DD, Dolby TrueHD, DTS HD itd.).
Na razie mam tylko jedną płytę z Dolby TrueHD (Legends of Jazz dołączone do odtwarzacza) którą ustawiam na odtwarzaczu na Dolby TrueHD ale ma Ampli pojawia mi się tylko jako DD (a nie jako Dolby TrueHD).
Czy to wina płyty, ustawień czy jednak odtwarzacza ? Jakie są wasze doświadczenia? Czy komuś się pojawiło na wyświetlaczu Dolby TrueHD, DTS HD czy może jest tak jak pisze ar2 że pojawia się tylko „napis multichannel”

Pozdrawiam
 
Do góry