Sharp-Sony-Samsung

GreyFox

New member
Witam zastanawiam sie nad kupnem jednego z trzech produktow
Sharp BD-HP20S
Sony BDP-S300
Samsung BD-P1400
bardziej jestem za samsungem bo posiadam lcd le40n87
ale czytalem ze sharp i sony posiada funkcje "interpolacja" a samsung?
waszym zdaniem co byscie wybrali?
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
Ja bym kupił ten, który odtwarza nagrywane na nagrywarkach płyty BD-R.
Wiem, że Sony BDP-S300 nie odtwarza. Jak pozostałe - nie wiem.
 

maciek354

New member
Ja kupiłem sharpa-hp20, i polecam, świetny obraz po hdmi/ tv -philips lcd 9531/ , dżwięk także/ aplituner pioneer vsx-915, kolumny -koda/ nie ma mitręgi ze startem tak dvd jak i bd /kilkanaście sekund/
 

qwerty

New member
Zdecydowanie lepszy od Sonego jest Pioneer, i nie podam linka do jakiegos portalu tylko wiem bo sam sprawdzalem na wlasne rece. Wszystkie playery poza Samsungiem sa OK. Chyba że nie chcesz czekać 2 minut na odpalenie filmu, to pozostaje Ci SHARP.
 

mystic

New member
czago napisał:
A możesz napisać pod jakim względem jest lepszy i czy odtwarza nagrywane płyty BD-R?

A jesteś pewien, że Sony S500 odtwarza BD-R, czy tylko wyczytałeś w ulotce, że powinien odtwarzać?
 

czago

Banned
mystic napisał:
A jesteś pewien, że Sony S500 odtwarza BD-R, czy tylko wyczytałeś w ulotce, że powinien odtwarzać?

To pytanie skieruj do qwerty bo on jako jedyny na tym forum chwali się, że wszystkie modele testował. Ostatnio jednak często pisze wymyślne rzeczy a na pytania nie chce odpowiadać co jest zastanawiające.

W oficjalnej specyfikacji technicznej jest napisane, że Sony S500 odtwarza płyty BD-R/RE, ale tylko BDMV.
Jak wyjaśnił jarwisz w innym wątku BDMV - to cały obraz płyty z wszystkimi katalogami, podkatalogami, menu etc.
Być może jest to jedyny model na rynku, który to potrafi.
Nikt jednak z forumowiczów (oczywiście oprócz qwerty :) ) jeszcze tego nie przetestował, ja również.
 

qwerty

New member
Oczywista oczywistosc, ze kolega Czago nie odpowie merytorycznie na pytanie bo on nigdy nie widzial 20% sprzetow o ktorych doradza, 50% zna bo inni costam mu powiedzieli a reszte zobaczyl w media markecie i u znajomych.

W czym Sony 500 jest slabe?

- brak 7.1 analogowego
- brak DTS HD MA (ma wyjsc update, ale kiedy to bedzie nie wiadomo)
- brak Ethernet'a
- ograniczenie wyjscia component do 480i nawet dla plyt nagrywanych przez siebie (AVCHD) no i Blu-ray!!!

Czy odtwarza nagrane plyty BD?
- Tak w zaleznosci od authoringu.


Glupie uwagi w swoim stylu kolego Czago zachowaj sobie, bo jak na razie to Ty nie odpowiadasz na pytania i trolujesz na forum rzucajac linkami, normalnie tak jak sobie czytalem spokojnie i sie nie udzielalem to po Twoich postach trzeba prostowac Twoja "obiektywna" pomoc.
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
qwerty, proszę Cię nie wprowadzaj zamieszania na forum i nie pisz rzeczy, o których nie masz pojęcia (o tym gdzie pracuję, jakie modele i gdzie widziałem).
Wbrew temu co twierdzisz, jeszcze żadnego zadanego mi pytania nie pozostawiłem bez odpowiedzi. Staram się zawsze odpowiadać na ile pozwala mi moja wiedza (czasem piszę na PW, więc nawet o tym nie wiesz).
Jeśli masz do moich postów merytoryczne zastrzeżenia to nikt Ci nie broni ich przedstawiać, ale na razie nie uczyniłeś tego ANI RAZU.
Cały czas skupiasz się na totalnym krytykanctwie, nic nie wnoszącym do tematu. Czas już chyba na danie czegoś od siebie i podzielenie się ze wszystkimi swoją bogatą wiedzą.

Dziękuję, że po raz pierwszy odpisałeś merytorycznie na moje pytanie: w czym Blu-ray Pioneera jest lepszy od Sony S500.
Podałeś m.in., że Sony nie ma wyjścia 7.1 analogowego. A czy Pioneer ma? Przepraszam za moją dociekliwość, ale Pioneer na swojej stronie w danych technicznych podaje też (tak jak Sony) tylko analogowe 5.1. Czy jesteś pewny, że Pioneer ma analogowe 7.1?

I drugie pytanie, które zadał już mystic: czy testując Sony S500 sprawdziłeś, że odtwarza nagrane w nagrywarkach płyty BD-R?
Pytam, bo w innym wątku napisano, że Sharp również podał taką informację, a po sprawdzeniu okazało się, że to nieprawda.
 

Dio

New member
Ja nie widziałem na wlasne oczy żadnego z tych odtwarzaczy, ale wiem że na forach amerykańskich strasznie psiocza na samsunga (podobno mega niedopracowany),

Oraz czy zainteresowany kupnem chciałby mieć 7.1 analogowe, bo jeśli nie chciałby, to nie jest to dla niego żadna wada. Zresztą po co mu 7.1 analogowe, jesli ma np. ampa, który mu zdekoduje??? Zamiast się kłócić, odpowiedzielibyscie na pytanie delikwenta...
 

czago

Banned
Masz rację, dla mnie też to nie ma znaczenia, ale dla części osób (m.in. qwerty) jak widać ma. Dlatego też warto to uściślić.
Dla mnie natomiast decydujące znaczenie ma odtwarzanie BD-R.
 

binbim

New member
Posiadam odtwarzacz Sony BDP-S500 i napewno odtwarza plyty BD-RE nagrane na GGW-H20L (kopia U pana boga w ogrodku).
 

Dio

New member
Ja z kupnem bym poczekał, po pierwsze na nowe modele Denona, Marantza i firm niszowych (Cambridge Audio, Nad, być może nawet Toshiba i Onkyo niedługo cos wypuszczą- będzie to wtedy na bank mistrzowskie urzadzenie, bo zależy im na poprawie reputacji po HD DVD...). A jesli te Blureje będa marne, to przynajmniej kupisz coś z tych teraz oferowanych za dużo mniej kasy.

Ja np. kupię niezaleznie od firmy pierwszy blue ray, który odczyta i odpali płytę w 3-5 sekund. Dopóki takiego nie wyprodukuja, nie kupie żadnego, bo bardziej niż brak (niepotrzebnego analogowego 7.1) wkurza mnie pakt czekania na odczyt (obecne Onkyo odpala dvd +/- 10 sekund, a cd +/- 8 sekund, co doprowadza mnie do kur***y)
 

czago

Banned
binbim, dzięki - wreszcie coś konkretnego.

Dio, z tym odpalaniem masz rację - dobra rada. Nie pomyślałem o tym bo wprawdzie rzadko korzystam z DVD, ale z moją starą Yamahą nie miałem takich problemów. Faktycznie jak teraz sobie przypominam to coś podobnego widziałem w nagrywarce Panasonica. Rzeczywiście trzeba mieć stalowe nerwy.
 

mystic

New member
binbim napisał:
Posiadam odtwarzacz Sony BDP-S500 i napewno odtwarza plyty BD-RE nagrane na GGW-H20L (kopia U pana boga w ogrodku).
To, ze czyta obraz filmu to żadna rewelacja, w sytuacji gdy płyta BD-R kosztuje ok 70 zł a film 90 zł. Gdyby czytał, zdjęcia lub materiał po masteringu z kamery HD nagrany na BD-R, to rozumiem. A tak to już wolę kupić oryginalny film i spać spokojnie. Nie wiem czym się tu podniecać, niby czyta ale tak naprawdę, to czyta tylko obraz oryginalnej płyty BD.
 

czago

Banned
mystic napisał:
To, ze czyta obraz filmu to żadna rewelacja, w sytuacji gdy płyta BD-R kosztuje ok 70 zł a film 90 zł. Gdyby czytał, zdjęcia lub materiał po masteringu z kamery HD nagrany na BD-R, to rozumiem. A tak to już wolę kupić oryginalny film i spać spokojnie. Nie wiem czym się tu podniecać, niby czyta ale tak naprawdę, to czyta tylko obraz oryginalnej płyty BD.

Masz bardzo tanie źródło płyt z filmami na Blu-ray. W najtańszym sklepie jaki znalazłem kosztują średnio 110 zł :(. Ale za to czyste BD-R są już po mniej niż 50 zł :) . A jeśli chodzi o Sony S500 to być może jednak czyta zdjęcia i materiał HD nagrany na BD-R - Binbim o tym wprost nie napisał.
Ale nawet jeśli Twoje najczarniejsze domysły się sprawdzą to, jak napisał Dio, warto wstrzymać się do pojawienia u nas 550-tki.
 
Do góry