Panasonic DMP-BD30 wszystko o tym modelu. Opinie użytkowników.

kobayashi

New member
Jeszcze na początku stycznia 2008 Panasonic Polska odpisał mi w odpowiedzi na maila, że DMP-BD30 nie będzie dostępny w Polsce.
Okazuje się jednak, że będzie!!
http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3735

Tym razem będziemy mieli wreszcie doczynienia z chipem innym niż Sigma czyli z:
Panasonic UniPhier (Universal Platform for High-quality Image-Enhancing Revolution), który jest sercem DMP-BD30 !

DMP-BD30_500.jpg
 

lennox2

New member
Poradźcie mi proszę, bo już całkowicie zgłupiałem:roll:

Stoję przed perspektywą kupna odtwarzacza dvd, bo po tym, jak padł mi mój wypasiony, choć dość wiekowy Pioneer DVD-A 939, do okglądania filmów i słuchania muzylki została mi tylko nagrywarka Sony RDR-HX 510, a nie jest ona mocarzem w żadnej z tych dziedzin.

Początkowo mój wybór padł na Panasonica S-100 bodajże, zachwalanego przez wielu tutaj za znakomitą relację ceny do jakości. Jednak po stanowczym VETO żony, która niechętnie zgadza się na uszczplenie domowego budżetu pod warunkiem, że nowy klocek będzie odtwarzał "te nowe filmy" (chodzi o standardy wysokiej rozdzielczości, mój wybór padł na blue-raya, z uwagi na większą ilośc tytułów.

No więc mój wybór padł na Panasonica BD10, którego można już kupić za 1.500 zł. Kilka jednak osób na tym forum twierdzi, że lepiej poczekać na jego następcę, trzydziestkę... Kilka innych osób (też na tym forum i nie tylko), że następca tego modelu to technologiczny i "wyposażeniowy" krok w tył...

Niech więc ktoś bardziej kumaty ode mnie w tych specyfikacjach technicznych i nowinkach technicznych powie mi, jak to jest z tymi oboma modelami - czym tak naprawdę (poza obudową) się różnią i czy warto czekać na nowość, czy też skorzystać z nieuniknionej obniżki ceny, która czeka "staroć" po wejściu następcy i kupić poprzednika?
 

alvent

New member
lennox2...stoję przed podobnym dylematem, tyle, że ja się zastanawiam nad sharpem. I też nowy model ma się pojawić.
A do wymiany jeszcze satelita....ech....za wcześnie żeśmy się urodzili:p .
 

przemo_rydz

New member
panasonic 10 A czy 30-tka

Na razie nie jestem nic w stanie powiedzieć na temat 30-tki tylko ew parametry dokumentacyjne, wiem jak się sprawuje 10 -dosłownie na 10. Na ogół nowe produkty zawierające dodatkowe funkcje, lepszy desing nie do końca są lepsze. Jeśli 10-tka ma przetwornik wizyjny 297mhz/14 bitów a 30-tka 148.5/12 to gdzie jest lepsze przetwarzanie obrazu nie tylko płyt hd ale
i dvd. Ale ocena z rynku amerykańskiego,(gdzie ten sprzęt jest juz od dawna) zarówno użytkowników jak i specjalistów jest jedna 30-tka to krok w tył i to duży-chyba , że setki osób wypowiadających się na różnego rodzaju forach się mylą:grin:. 90% opinia jest jednoznaczna panas 10A i to w obecnej cenie 1400-1500zł jest najlepszym wyborem.
 

lennox2

New member
przemo_rydz napisał:
90% opinia jest jednoznaczna panas 10A i to w obecnej cenie 1400-1500zł jest najlepszym wyborem.
No dobrze, ale jak jest w tym odtwarzaczu z płytami muzycznymi - nadaje się do ich odtwarzania (no i słuchania), czy wychodzi z tego niestrawna dla uszu kaszana? Pytam o zwykłe CD.

Aha, no i jeszcze jedno - ten odtwarzacz (dziesiątka) czyta płyty nagrywalne (myśle zarówno o CD jak i DVD)?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawaim.
 

przemo_rydz

New member
Jeśli chodzi o czytanie płyt dvd-r , czy cd-r to odczytuje to bez problemu . Co do jakości dvd-r zalezna od skompresowanego materiału . Jeśli jest to ok90-100% materiału oryginalnego to problemu nie ma. To samo dotyczy płyt nagranych kamerą. Na temat dzwięku cd nie wypowiadam sie . Jestem zdania ,że do odczytu muzyki z cd słuzy odtwarzacz cd i tutaj nie ma co porónywać. Jakikolwiek blu-ray czy dvd nie zastąpi odtwarzacza cd i to samo tyczy amplików do kina czy wzmacniaczy stereo . No ale to moje zdanie i moje ucho a wybór jest Twój.
 

lennox2

New member
przemo_rydz napisał:
Jakikolwiek blu-ray czy dvd nie zastąpi odtwarzacza cd i to samo tyczy amplików do kina czy wzmacniaczy stereo .
Mam tego świadomośc;) Ale pytałem o coś innego. Tak jak napisałem wyżej, wcześniej miałem topowy swego czasu odtwarzacz dvd-audio pioneera 939A, prze niektóre źródła "fachowe" uznawany za dośc rozsądne źródło dźwięku z płyt CD. Chodzi mi o to, czy odtwarzacz blue-ray z racji "nowości technologicznej", nie oferuje wyraźnie gorszego dźwięku w trybie 2-kanałowym od porównywalnego klasą "normalnego" dvd?

Pytam o to dlatego, bo pamiętam, jaki fatalny dźwięk z płyty CD wypacały z siebie pierwsze odtwarzacze dvd, jakie pojawiły się na rynku..., co z czasem - będę się przy tym upierał - uległo radykalnej poprawie. Choć oczywiście zgadzam się, że "tanie" CD za 2.000 zł również i dziś pobije niestety na głowę wyrafinowaniem muzycznym wypasione dvd za 7.000 zł:(

PS. No i jeszcze jedno - jak działa skaler w tej "dzaiesiątce" - zobaczę jakąś poprawę z dobrze znanych mi filmów nagranych na dvd, czy to raczej fikcja?

Pozdrawaim.
 

przemo_rydz

New member
panas 10

297hz/14 bit to przetwornik w tym bd. Skaler działa bardzo dobrze o wiele lepiej aniżeli w standardowych dvd, ale trzeba się liczyc z tym , że to dotyczy filmów nowo wydanych a przede wszystkim dobrze nagranych . Jeśli film jes nagrany jako" sztuka "czy będzie to tzw gazetówka to upskaling zadziała w drugą stronę obnażając jakosć danego wydania.
 

wlodek1001

New member
przemo_rydz napisał:
Na razie nie jestem nic w stanie powiedzieć na temat 30-tki tylko ew parametry dokumentacyjne, wiem jak się sprawuje 10 -dosłownie na 10. Na ogół nowe produkty zawierające dodatkowe funkcje, lepszy desing nie do końca są lepsze. Jeśli 10-tka ma przetwornik wizyjny 297mhz/14 bitów a 30-tka 148.5/12 to gdzie jest lepsze przetwarzanie obrazu nie tylko płyt hd ale
i dvd. Ale ocena z rynku amerykańskiego,(gdzie ten sprzęt jest juz od dawna) zarówno użytkowników jak i specjalistów jest jedna 30-tka to krok w tył i to duży-chyba , że setki osób wypowiadających się na różnego rodzaju forach się mylą:grin:. 90% opinia jest jednoznaczna panas 10A i to w obecnej cenie 1400-1500zł jest najlepszym wyborem.
dzisiaj kupiłem BD10 za 1450 zł i jestem zadowolony, przetwornik, dynamika 118 do 100 /BD30/i stosunek sygnału do szumu 125 do 115 / BD30/dużo lepsze , jak widac
 
Ostatnia edycja:

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
jezu prosze niech ktos napisze ile odpala plyte bd, ile dvd, a ile zwykle cd?


i jak dziala upscaler w porowaniu do sharpa bd-20 jesli ktos mial okazje porownac.


oraz reasumujac jak bede mial ampli z dekoderami najnowszymi to nie ma co sie szarpac na bd-50, am I right?
 

lennox2

New member
W sklepie internetowym (we Wrocławiu) znalazłem dwa modele - jeden DMP-BD10EG, a drugi bez tego EG na końcu. Przy czym ten drugi jest o około 1000 zł droższy!

Wie może ktoś, czym róznią się oba modele?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo już złożyłem zamówienie na tego tańszego, czyli z "EG", ale boję się, że rózni się czymś istotnym od modelu bez "EG"; wówczas wycofałbym zamówienie...


W specyfikacjach tego modelu, podaneych na stronie sklepu (http://www.megamedia.pl/odtwarzacz-blu-ray-panasonic-dmp-bd10eg.php) wyczytałem: formaty audio - DVD-Audio. Ani słowa o CD? Czyżby ten EG nie czytał płytek CD?!


PS. Przed chwilą wszedłem na strone Panasonic Polska (http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3735) no i albo nie za bardzo potrafię zinterpretować dane o modelu BD30 (jedynym, jaki obecnie oferuje Panasonic), albo no jednak ma wszystkie najnowsze dekodery, których rzekomo miał nie posiadać, no i czyta nagrywalne płyty blue-ray... Może ktoś to potwierdzić, albo mnie "wyprostować"?
 
Ostatnia edycja:

Woytass242

New member
Panas BD30

BitTornado napisał:
Czy juz ktos kupil tego Panasa BD30 ?
ja kupiłem. Wczoraj no to zacznę od mojego testu: miałem BD10 i go oddałem...nie widziałem żadnej poprawy na filmach DVD upscalowanych do obojętnie jakiej rozdzielczości w porównaniu z taniutkim DVD Panasa S511 który również posiadałem. Dodatkowo Blu-Ray to nie tylko obraz ale i dźwięk DTS HD i DOLBY TRUE HD -- w BD10 --> macie NIC Z TEGO! sprzęcik downgrade'uje te bezstratne strumienie do DTS zwykłego i DD - jakie są różnice? poszukajcie na tym portalu albo wyobraźcie sobie muzę MP3 128kb contra DTS-Audio...to po 1.

Po 2 BD10 dłużej startuje,
Po 3 robiłem testy z komputerem odtwarzającym mkv (wiecie o co chodzi;-) i mój komputer świecił tak samo dobrze - więc po co mi BD10?

Zapytacie pewnie to po co kupiłem BD30? ano nie wierzę specjalistom od reklamy i cyferkom które wypisują. Najważniejsze jest że BD30 jest na nowym - wspomnianym na początku chipie i to WIDAĆ!

marne filmy DVD - straciły ordynarną ziarnistość (ponoć jest w BD30 taka technologia poprawiania sąsiednich pixeli - ja twierdzę, że nawet działa)
dobre filmy DVD - wyglądają jak żyleta
blu-ray - jesteście w stanie odróżnić dobrą i złą realizację video (widać, widać!)
audio - nareszcie wypluwa, choć nie miała to mieć tylko 50....DTS-HD i DOLBY TRUE HD - o czym informuje mnie napis na Onkyo 805 :)
co do płynności i kolorów: bym zapomniał...posiada również tryb odtwarzania 24P - nie musi konwertować klatek filmu blu-ray w systemie pull-down, oraz posiada również technologię DEEP COLOR

zapytacie na czym oglądam? Panas 42PY70 FullHD

na plus dla Extremistów dodam, że dobrze ponoć czyta....DIVX...jeśli oglądanie DIVX w dobie HD ma jakikolwiek sens...

pozdrawiam

Woytass
 
Ostatnia edycja:

Woytass242

New member
BitTornado napisał:
A mozesz jeszcze napisac jakie divxy odpala i na jakich plytkach?

wiesz, napisałem z przekąsem że to info dla Extremistów - w dobie FullHD kiedy cały tor video jest FullHD (odtwarzcz + wyświetlacz) oglądanie materiału video silnie skompresowanego ma taki sam sens jak słuchanie MP3 na sprzęcie audiofilskim lub też mono na pełnym i drogim systemie 5.1, 7.1...

dlatego nie wiem co i na czym czyta...powiedzieli mi to znajomi, którzy takiej karkołomnej moim zdaniem próby dokonali...

ja nie mam takich filmów. Nie po to inwestowałem kwoty w dobry sprzęt video aby teraz oglądać na nim takie coś...

zatem proszę wybacz ale nie potrafię Ci odpowiedzieć na pytanie...
 

tkirmuc

New member
Czyli - można kupować w ciemno? Szkoda tylko, że nie odtwarza SACD/DVD-Audio. Cóż - trzeba będzie wydać pieniądze na oddzielny odtwarzacz do takowych (np. Yamaha DVD-S1800) - no bo o inwestycji nie można tu mówić, gdyż jest to strata. Ale jaka przyjemna :)
 

Woytass242

New member
tak! tutaj się w 100% zgadzam, zanczy nie wiem czy DVD-Audio nie łyka...bo..Panasonic uwielbia w instrukcji nie o wszystkim pisać...ale jeśli ma to być odtwarzacz VIDEO to nie znam lepszego a w łódzkim Zielpolu można go dostać za 1799--1750zł brutto z 36miesięczną gwarancją!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jedrek_125

New member
Panasonic DMP-BD30 - opinie uzytkownikow

Prosze o opinie posiadaczy tej maszynki i praktyczne porady :) dzisiaj wlasnie stalem sie posiadaczem w/wym sprzetu , bedzie wspolpracowal z plazma 42py85 .
pozdrawiam wszystkich ktorzy sie wpiszą :)
 
Do góry