Co kupić ps3 czy stacjonarny blu-ray

pom22

New member
Mam dylemat vzy kupić ps3 czy stacjonarny blu-raj ,słyszałem że w ps3 głośno chodzą wentylatory.ja głownie bedę oglądał filmy choć nie ukrywam że pograc też by sie chciało. Jak sie spisuje ps3 w codziennym użytkowaniu proszę o opinie.
 

mariof

New member
Bez reklam
co do wentylatorów PS - jest naprawdę nieźle. W porównaniu do N-recordera jest cichutko. Reszta - super! Poczytaj moje posty na forum. Mam tylko 3 dni doświadczeń a już się zakochałem:D
 

autorus

New member
Ja bym brał stacjonarny i pewnie model BD-UP5000. Jest w pre order w USA za ok 800$. Ale niestety trzeba u nas poczekać, bo przsunęli sprzedaz i dopiero będzie w styczniu. :(
Z takim sprzęcikiem wojna formatów się kończy :)

Autorus

Albo model Samsung 1400, jest już w granicach 1500zł, hdmi 1.3 upgrade przez net.
 

kosek2

New member
mam PS3 od jakiegos czasu, wersje 40 gb (bez wstecznej kompatybilnosci) i chodzi CICHUTENKO (czyt. w ogole jej nie slychac). Pad bezprzewodowy tez swietnie sprawdza sie w roli pilota. Polecam.
 

Paweł U.

New member
Pilot do PS3 wykorzystuje standard BT. Czyli nie wykorzystasz pilota uniwersalnego (jeżeli takiego posiadasz) do obsługi odtwarzania filmów. A to znowu jeden pilot więcej :/ Moim zdaniem warto i to rozważyć podczas dokonywania decyzji.
 

azbest84

New member
Nie mam dużego doświadczenia. Posiadam ps3 60gb i jak dla mnie jest bardzo głośna. Nie wiem jak jest z wersją 40gb. Nie porównywałem również do innych odtwarzaczy blu-ray. Radze jednak przed zakupem posłuchać.
 

Skibus

New member
avidya napisał:
czy roznice w takim razie 40 a 60 gb w glosnosci jest racjonalna?
Kwestia użytego dysku. Róznice w głośności dysków są bardzo duże, nawet w obrebie kilku modeli tego samego producenta. Choć rzadko się zdarza by dysk był głośniejszy niż wiatraki ( nieskręcone do minimum )
 

lbk

New member
W ps3 60gb dysk w żadnym razie nie jest słyszalny. Jedyne co szumi to wentylatory. Przy cichych scenach w filmach jest to z lekka upierdliwe. Nie testowałem wersji 40GB pod obciążeniem, także nie wiem o ile jest cichsza.
 

BaRiBaL

Member
Wersje 40GB sa praktycznie nieslyszalne, wentylator ciagle na 1 biegu pracuje, bardziej slychac czasami 'cykanie' glowic dysku, jak w laptopie. Tak samo przy obciazeniu. Gdy sie dotknie uchem do konsoli w nocy slychac ciche terkotanie wentylatorka/ow.
Wersje 40GB (procesor Cell) sa robione w procesie 65nm nie 90, dlatego pobieraja sporo mniej pradu i oczywiscie grzeja sie duzo mniej.

Pomimo wielogodzinnego katowania konsoli grami, filmami BD nie udalo mi sie spowodowac by wiatraki weszly na wyzszy poziom, co przy wersji 60GB nie bylo problemem. Tam juz po pol godzinie grania wiatraki wchodzily na 2 i 3 poziom, po zakonczeniu gry schodzily na drugi i nie chcialy zejsc do pierwszego.

PS3 uzywam zarowno do grania jak i ogladania BD/DVD :)
 

pom22

New member
ps3 fajny sprzęcik

BaRiBaL napisał:
Wersje 40GB sa praktycznie nieslyszalne, wentylator ciagle na 1 biegu pracuje, bardziej slychac czasami 'cykanie' glowic dysku, jak w laptopie. Tak samo przy obciazeniu. Gdy sie dotknie uchem do konsoli w nocy slychac ciche terkotanie wentylatorka/ow.
Wersje 40GB (procesor Cell) sa robione w procesie 65nm nie 90, dlatego pobieraja sporo mniej pradu i oczywiscie grzeja sie duzo mniej.

Pomimo wielogodzinnego katowania konsoli grami, filmami BD nie udalo mi sie spowodowac by wiatraki weszly na wyzszy poziom, co przy wersji 60GB nie bylo problemem. Tam juz po pol godzinie grania wiatraki wchodzily na 2 i 3 poziom, po zakonczeniu gry schodzily na drugi i nie chcialy zejsc do pierwszego.

PS3 uzywam zarowno do grania jak i ogladania BD/DVD :)

Witam , podzielam te spostrzeżenia ps3 spełnia moje oczekiwania co do filmów blu-ray , gierek .praca cicha - miłe zaskoczenie i jeszcze jedno mam w domu dwa kompy i ps3 połączyłem w sieć , widzi udostępnione pliki na kompach np. muza , zdjęcia .ogólnie super a dopiero to pewnie początek możliwości tej maszynki.
 

blackholesun

New member
Format SACD był obsługiwany tylko przez PS3 60GB, wersję już nieprodukowaną, która posiadała m.in. 4 porty USB i kompatybilność z PS2.
 

ural

New member
blackholesun napisał:
Format SACD był obsługiwany tylko przez PS3 60GB, wersję już nieprodukowaną, która posiadała m.in. 4 porty USB i kompatybilność z PS2.

To co piszesz, to nie do końca prawda. SACD obsługują modele 20, 60 i 80GB. Najpewniej wszystkie z w/w, choć tutaj pewności nie mam. Natomiast funkcji czytania SACD nie ma na pewno model 40GB. Kupując PS3 trzeba się po prostu upewnić, czy akurat dany model pozwala na czytanie płyt w tym formacie. Natomiast w kwestii kompatybilności również podałeś nieprecyzyjne dane. Wsteczną kompatybilność z grami na PS1 (PSX) mają wszystkie modele. Jeśli chodzi o PS2, to dotyczy to modeli 20, 60 i 80GB (ale sprzed 2008 roku), pozostałe nie posiadają aktualnie wstecznej kompatybilności, aczkolwiek wyciekły jakieś materiały od Sony sugerujące, że będzie wsteczna kompatybilność oparta w 100% na sofcie, ale czy to prawda, to się dopiero okaże.

Dodam, że ożywiona dyskusja na temat PS3 jako playera BD była tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=32441
 
Ostatnia edycja:

ural

New member
Taka ciekawostka:

CNNMoney.com stworzyło ranking pięciu najlepszych dostępnych na rynku odtwarzaczy Blu-ray. Wśród nich znalazła się konsola PS3. Czemu zasłużyła na to? Przyczyniło się do tego możliwość aktualizacji firmware oraz możliwość odtwarzania dźwięku w formacie 7.1 Dolby TrueHD.

http://money.cnn.com/galleries/2008/moneymag/0811/gallery.blueray_players.moneymag/

I jeszcze sprostuję jedną rzecz - PS3 wprawdzie nie obsługuje uniwersalnych pilotów (na podczerwień), ale jest do niej oryginalny pilot na bluetooth (do kupienia osobno). Plus jego jest taki, że nie musimy nigdzie celować by konsola odebrała sygnał. Minus, że faktycznie jeśli chcemy używać uniwersalnego pilota zamiast niego, to możemy o tym zapomnieć, bo chyba żaden z uniwersalnych nie obsługuje bluetootha.
 
Ostatnia edycja:
Do góry