Panasonic DMP-BTT220 problem z wyłączaniem

tomobo

New member
Witam.
Posiadam odtwarzacz blu-ray Panasonic DMP BDT220 podłączony po HDMI do amplitunera Pioneer VSX-922. Oba sprzęty mają najnowsze oprogramowanie. Po uruchomieniu odtwarzacza i amplitunera można poruszać się po menu Pansonica lecz w momencie włączenia filmu lub internetu (tak oglądam Netflixa) blu-ray się wyłącza. Zmieniałem kable HDMI i wejścia w amplitunerze problem cały czas jest.
Aby było ciekawiej to gdy amplituner jest w stand by (ten model przesyła audio i video nawet jak jest wyłączony) to odtwarzacz blu ray działa poprawnie (z tym że oczywiście dźwięk leci tylko przez TV).
Przez wiele lat nie było tego problemu.

Ktoś ma jakieś rozwiązanie. Bo przywiązałem się do obu sprzętów i wolałbym się ich nie pozbywać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przez lata działało i nagle przestało , czy robiłeś update i czy zmieniałeś konfigurację ?
 

tomobo

New member
Nic nie zmieniałem ale przypuszczam, że zrobiła się automatyczna aktualizacja oprogramowania plazmy też marki Panasonic. Wywnioskowałem to z odpowiedzi supportu Panasonica. Cytat dla zainteresowanych - bo problem został rozwiązany.

dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska.

W tym przypadku problem może być w komunikacji między urządzeniami i funkcji HADAVI Control (Viera Link, CEC) lub w kodach pilota.

Zalecamy w związku z tym:
Upewnienie się, czy po zmianie ustawień HADAVI Control nastąpi poprawa. Prosimy wyłączyć też funkcje w swoim odtwarzaczu BluRay:
Informacje jak to zrobić można znaleźć w poniższej instrukcji obsługi na str. 24, 31 (Viera Link).


Temat do zamknięcia
 
Do góry