Disney WOW - World of Wonder (2010) Blu-ray

bramowicz1

Member
Bez reklam
Witam. Jak w temacie. Ktoś posiada te dyski, ktoś korzystał?

https://www.blu-ray.com/movies/Disney-WOW-World-of-Wonder-Blu-ray/16216/

16216_large.jpg


Są tam dwa dyski, jeden kalibracyjny, drugi Vision z filmami widokowymi.

Mnie zastanawia dysk kalibracyjny, w strukturze dysku poza BDMV i CERTIFICATE jest folder ROM_DATA_WOW_ENCODER_TEST, który zawiera 599 zdjęć w formacie TIF.
W menu dysku jest również wideo z Encoder Stress Test.
Według tematów na forach rzekomo jest to wideo, które możemy porównać z tymi zdjęciami.

Pytanie tylko po co producent umieścił zdjęcia w takim formacie skoro stacjonarny odtwarzacz Blu-ray ich nawet nie widzi, przynajmniej mój nie obsługuje formatu TIF.
Do tego waga tego foderu to 3,5 GB. Zrobiłem konwersję do formatu JPG, zdjęcia są w rozdzielczości 1920x1080 i 96 DPI. Waga zmiejszyła się do 399 MB. Po konwersji do PNG to 2 GB.

Zastanawiam się, który format zachować (płyty sa w formie kopii na dysku twardym).
Format TIF wydaje mi się być bezużyteczny, PNG to format bezstratny, ale JPG w tym przypadku również funkcjonalny.

Pierwszy raz spotkałem taką strukturę dysku, nie licząc innych, w których zdarzają się foldery dla PS3.

Na zagranicznych forach niewiele o tym piszą.
Jeśli ktoś posiada ten dysk fizycznie może niech potwierdzi czy u niego również znajduje się ten folder.

Co o tym sądzicie, jaki cel miał producent umieszczając ten folder w strukturze dysku?
 
Do góry