Nowy Blu-ray(odtwarzacz MKV) z dobrym audio

Maciej_S85

New member
Cześć,
mam zamiar zrobić upgrade zestawu jaki posiadam. Zaczynam od Blu-ray. Mój obecny to Cambridge Audio Azur 752BD. Generalnie to bardzo dobry jak dla mnie odtwarzacz ale niestety nie obsługuje filmów 4K, HDR a po zmianie TV chciałbym z tego korzystać. Generalnie to może być odtwarzacz bez napędu Blu-Ray ale musi mieć możliwość odtwarzania MKV, FLAC z USB. Posiadać dobrą sekcję analogową audio. Najbardziej wychodzi mi na takie Oppo 203 bo 205 poza budżetem. Czy jest jakaś alternatywa polecana? Taki np Pioneer UDP-LX500 albo Panasonic DP-UB9000?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
No to skoro do plików no to nie szukasz odtwarzacza blu-ray ... tylko plików nvidia shield pro to najlepsze co można kupić, a co do blu-ray ani panasonic ani lx500 nie radzą***sobie za dobrze z plikami powiedz po co ci sekcja analogowa?
 

Maciej_S85

New member
Do Cambridge mam podpięty wzmacniacz stereo HK 980 po analogach do słuchania muzyki we FLAC na nim Mam też możliwość podłączyć przez HDMI do amplitunera HK AVR 370 i z niego wyjść na wzmacniacz ale to gorsza opcja jak słuchałem. Więc Cambridge robi tak naprawdę za odtwarzacz plików bo CD już prawie nie słucham. Coś***doradzisz?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ciężki temat .. może Zidoo Z10 tylko co tam za sekcja analogowa jest to ciul go wie.
 
Ostatnia edycja:

Maciej_S85

New member
Właśnie :) Generalnie będę robił zmianę całego systemu. Ampli łatwo zmienić na nowszy, lepszy. Marantza mam na oku, z wzmacniaczem gorzej bo nie wiem ile musiałbym dać aby grał lepiej niż ten co mam. Myślałem aby kupić oddzielny odtwarzacz do plików audio, strumieniowy. On by rozwiązał kwestie słuchania muzyki. A filmy to jakiś faktycznie Shield lub Apple.
Widziałem jeszcze tamie cudo jak Zappiti Pro 4K HDR :)
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Jeżeli chciałbyś zostawić swoje klocki, to dokup po prostu Shielda. Wizję i audio przez hdmi do amplitunera. Jeżeli chciałbyś lepsze audio, to optykiem łączysz Nvidie z CA752BD, który wtedy działa jako DAC.

Oczywiście jeżeli wymieniasz sprzęt, to nie było tematu...
 

Maciej_S85

New member
Dobry pomysł w sumie. Widzę, że masz CXU, brałbym go gdyby tylko te filmy w 4K odtwarzał. O CXN też myślałem jako o odtwarzaczu audio właśnie. A on działa z Tidalem?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jeżeli chciałbyś 4K, musiałbyś szukać CXUHD. Co do zamiany 752bd na CXU, to ja bym nie zamieniał. CXN ver.1 nie ma Tidala. Musisz szukać ver.2 lub nowego CXN serii drugiej, który występuje jak na razie tylko w takim szaro-srebrnym kolorze. Można też poszukać uzywkę Stream Magic 6. Tylko to również musi być ver.2, ponieważ "jedynka" nie ma Tidala.
 

Maciej_S85

New member
To może najlepiej będzie jakbym kupił jakiś dobry odtwarzacz filmów (np. CXUHD) a niedługo kupił odtwarzacz strumieniowy do FLAC i Tidala?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Dostępność CXUHD jest taka sama jak i oppo :) to raz dwa cxuhd to klon oppo 203 identyczny soft i hardware.
A odtwarzasz muzyki polecam yamaha np-s303.
 

Maciej_S85

New member
Klon jak klon, ale nie ma wyjąc analogowych :) A z tą dostępnością to jakoś ciężko. Oferty na Oppo są a na niego nie ma :/
Sprawdzę te Yamahe :)
 

Maciej_S85

New member
Ta Yamaha wydaje się***spoko, myślę że mógłbym jeszcze coś dorzucić kasy i kupić coś***droższego o ile warto oczywiście.
Kurde faktycznie lipa z dostępnością... Nie rozumiem to jak ludzie oglądają***filmy albo na płytach UHD-BD albo nawet MKV w dobrej jakości(4K, HDR)? A takie Apple TV 4K to działa z filmami MKV?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Dlatego pisałem że trzeba szukać. I myślałem jednak o używkach. Ale i tak jestem zdania, że jeżeli będziesz kupował płyty UHD, to warto, choć nie wiem jak z innymi firmami. Trzeba by było zapytać Bipo, bo kto jak kto, ale On wie co dobre w sprzęcie wideo i testował dużo tego. A to najważniejsze, aby sprawdzić na własnej skórze.
Co do odtwarzania plików wideo, to ja jestem jednak za Shieldem. Robi co do niego należy i robi to dobrze. Jest to tak dobrze dopracowane urządzenie, że żaden odtwarzacz uhd nie ma do niego startu. Tylko z dostępnością teraz kiepsko...
 
Ostatnia edycja:

Maciej_S85

New member
Powiedzmy, że z płyt UHDBD mogę***zrezygnować. Zostaje dobre odtwarzanie MKV. Faktycznie Shield spełnia to ale jakoś mam wrażenie, że to zabawka, konsolka i odtwarza się***z tego filmy jak z kompa(problem z 24 klatkami, kolorami itp). Kiedyś odtwarzacze filmów miały procesory do obrazu, taki Darbee czy Qdeo a taka konsolka***nic nie ma :), w zasadzie taki sam proc jak w Nintendo Switch :) Czyli specjalne odtwarzacze filmów odchodzą z rynku... :/
Shield jest w x-kom za 1000 :)
I jest spory problem bo ma tylko 1 hdmi. Nie wyślę oddzielnie audio do ampli i video do tv :/
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Apple radzi sobie z wszystkim ale nie przepuszcza dźwięku w trybie passthrough a dekoduje dźwięk i wysyła w postaci mpcm.

Shield tv 2019 pro nie jest dostępny doczytaj czeka się***długo bo wszystkie nakłady są wykupywane.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Poprzez optyka (wyjście jack jest optyczne i analogowe w jednym) wyślesz oddzielnie audio do 752bd.

Co do Shielda, to szybkość działania daje niesamowitą przewagę nad odtwarzaczami uhd. Ma rekomendację Netflixa, więc wszystko chodzi na nim bezproblemowo. Mam starszą wersję i chyba jeszcze nigdy mi się nie zawiesił.

Teraz pytanie? Do czego Ci są potrzebne te wszystkie polepszacze? Mam Darbree i robi robotę ale z takim UHD nie ma startu.

Jeżeli ma być po taniości (bez złości) to ja bym dołożył Shielda (wiem, wiem... gdzie go dostać?) i oglądał bezpośrednio na TV przez amplituner, oraz słuchał audiovprzez 752BD.
 

Maciej_S85

New member
Panowie dzięki za wszelkie porady i pomoc. Wychodzi na to, że kupię dwa urządzenia. Najszybciej kupię odtwarzacz strumieniowy z dobrym audio, a do filmów będę się rozglądał za używanym Oppo lub CXUHD. Na razie zostanę z tym co mam czyli filmy odtwarzam z LG C9 i dźwięk po ARC do ampli (ograniczenie ARC to max DD lub DTS bo ampli ma HDMI 1.4, dlatego mi zależało na dwóch wyjściach HDMI - jedno do TV drugie do ampli). Mógłbym teoretycznie wymienić ampli na zgodny z 4K, HDR i eARC wtedy dalej TV może robić za odtwarzacz filmów.
Ciekawe jak gra ta Yamaha S303, wysoko i ostro jak ich ampli? Myślałem też o Marantz NA6006 bo mogę więcej kasy przeznaczyć na zakup stremera.
 
Do góry