Panasonic DP-UB9000 i Pioneer UDP-LX500

Dzień dobry się z Państwem,


Posiadacze jednego lub drugiego modelu - mam do Was pytanie związane z ewentualnym zakupem jednego bądź drugiego playera. Czy po usb odtwarzają one pliki *.m2ts i *.mkv wraz z "gęstymi" formatami ścieżki dźwiękowej czy ograniczą się np do zwykłego dts ?


dziękuję za odpowiedzi
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Panasonic nie nadaje się***całkowicie jako player lista błędów i problemów jest taka długa że szkoda pisać w skrócie brak atmosa\truehd\dts:x\dts-ma\dts\vc-1 i wiele wiele innych problemów.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @wielka.woda, napiszę Ci tak, w kontekście USB. Ja mam CA 751BD. Leciwy już sprzęt, który jest klonem Oppo. Przez USB odtwarzam bez problemu pliki *m2ts (które są częścią składową bluray’ów), jak i pełnych folderów (kopi płyt) zarówno z dźwiękiem HD jak i Auro, Atmos i DTS:X. Natomiast pliki mkv, to dźwięk maksymalnie do HD, bez Auro, Atmosa i DTS:X, których nie przenoszą mkvły. Oczywiście istnieje tu również (USB) problem Cinavii. Akurat CA 751BD na tym polu nie ma z tym żadnych problemów, ponieważ był to ostatni odtwarzacz BR na rynku, nie posiadający Cinavii. Natomiast wszystkie współcześnie produkowane odtwarzacze BR mają ją obowiązkowo. Dlatego, co do wspomnianych Panasonic’a i Pioneer’a, to najlepiej aby wypowiedział się ktoś, kto faktycznie użytkuje takie urządzenia bo jak wiadomo, z każdą nową generacją urządzeń zmieniają się pewne standardy, zanikają pewne możliwości, funkcje.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No cóż. Nie będę tu odkrywczy, ale odtwarzacze Oppo to najlepsze odtwarzacze BR właściwie pod każdym względem. Gdyby przyszło mi wymieniać mojego CA, to bez wątpienia byłby to Oppo. Ale teraz, nie wiem, co bym wybrał. A póki co, oszczędzam (napęd) swojego CA puszczając właściwie wszystko przez USB. Bo tak mi łatwiej i wygodniej. Bo tak mogę.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No właśnie. Ciekawe, co teraz zrobi CA, nie mając „dawców” do swoich odtwarzaczy BR bo jak widać, nie ma następcy CXUHD. Czyżby CA poszło drogą Denona, który od dłuższego już czasu nie ma w swojej ofercie odtwarzaczy BR i wygląda to tak, jakby produkcję takowych urządzeń pozostawił innym?
 

krisder

New member
Bez reklam
Po zakupie oleda 4K "na razie" dokupiłem soniaka 800X i wygląda na to że już z nim pozostanę na zawsze. Planowałem zakup Oppo lub CA i kiedy już zdecydowałem że "nadejszła wiekopomna chwyła" okazało się że nie są już do kupienia!
 
Po zakupie oleda 4K "na razie" dokupiłem soniaka 800X i wygląda na to że już z nim pozostanę na zawsze. Planowałem zakup Oppo lub CA i kiedy już zdecydowałem że "nadejszła wiekopomna chwyła" okazało się że nie są już do kupienia!


Kupię ten który będzie odtwarzał m2ts wraz z "gęstą" fonią po usb. Póki co nie mogę ustalić który z trzech obecnie dostępny (Panasonic, Sony, Pioneer) to potrafi.
 
Przez USB odtwarzam bez problemu pliki *m2ts (które są częścią składową bluray’ów), jak i pełnych folderów (kopi płyt) zarówno z dźwiękiem HD jak i Auro, Atmos i DTS:X. Natomiast pliki mkv, to dźwięk maksymalnie do HD, bez Auro, Atmosa i DTS:X, których nie przenoszą mkvły.

Mam pytanko twoja wypowiedź na temat MKV ze nie przenosi Atmos i X z kad takie wnioski? Ze dany odtwarzacz nie dekoduje Atmos po MKV czy ogulnie ten format ma z tym problem , bo u mnie Atmos z MKV odtwarza (np z PC)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Chyba jakaś niefortunna wypowiedz :) aktualne jedyne ograniczenie kontenera MKV to to że nie obsługuje dolby vision.

A ty kolego @wielka.woda dostałeś już odpowiedz w kwestia panasonic'a i jak wygląda obsługa plików

http://forum.filmozercy.com/watek-panasonic-ub420-ub820-ub9000-dyskusja?pid=62500#pid62500

Jeśli chce oficjalne papiery to czytaj instrukcję***masz tam wymienione rzeczy jakie obsługuję.


W sony pomijając obsługę plików jedna inna wada tych odtwarzaczy jeśli włączysz w nim tryb dolby vision to będzie on forsował wyświetlanie w tym formacie nawet filmów w hdr dlatego wymagane jest za każdym razem ręczne włączanie i wyłączanie tego tryby :) od geniusz w sony.. oczywiście w panas, oppo, pioneer odbywa się to automatycznie. W sony obiło mi się o uszy też że ma problem z ucinaniem kolorów szarości tutaj możesz poczytać o wadach poszczególnych marek http://forum.filmozercy.com/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd .
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @kuman. Wszystko się zgadza. Tyle tylko, że moja wypowiedź jak widac, okazała się zbyt ogólnikowa, ale dotyczyła konkretnego tutaj zagadnienia; mkv-USB-odtwarzacz BR. W moim przypadku, CA 751BD nie czyta plików *mkv z Atmosem przez USB.
I żeby nie było.



Natomiast to, o czym pisałeś Ty odnośnie PC, nie dziwi. PCet odczyta praktycznie wszystko. Ale PC, to nie stacjonarny BR.

PS Kolego @wielka.woda, o *m2ts po USB nie musisz się martwić. Tu pójdzie wszystko - fonia. Chociaż. Nie wiem, jak jest w najnowszych odtwarzaczach, bo stare to potrafiły.
 
Ostatnia edycja:
Do góry