Odtwarzacz HDR

Anubarak

New member
Cześć, czy ktoś mógłby proszę rozwiać moje wątpliwości odnośnie HDR
Posiadam TV obsługujący wyłącznie HDR10, do tego AVR obsługujący HDR10 oraz DV i teraz kupuję odtwarzacz Blu-ray, który będzie przesyłał sygnał do TV przez AVR.
I teraz dwa pytania:

1. Czy odtwarzacz musi obsługiwać HDR10 czy dekodowaniem zajmie się AVR?
Czyli inaczej mówiąc czy posiadając AVR obsługujący oba formaty HDR muszę się martiwć o obsługę HDR przez odtwarzacz? Nie wiem czy jest to kwestia odczytu sygnału HDR z płyty czy wyłacznie zdekodowaniu go i przesłaniu do TV.

2. Chciałem zakupić film Dunkierka, ktory na okładce ma napis HDR. Nie widzę nigdzie z tyłu czy jest to HDR10 czy DV, czy w tym wypadku sygnał HDR na filmie to zawsze oba formaty, czy powinno być jednak rozróżnienie na HDR10 i DV?

Dzięki
 

ralfik77

Member
Bez reklam
AVR nie dekoduje obrazu, tylko przesyła dalej.
Jeśli w tv masz hdr10, to jakikolwiek odtwarzacz UHD będzie dla ciebie ok.
Płyty możesz kupować jakie chcesz HDR 10 jest na każdej.
Na tych z DV też jest hdr10.
 

Anubarak

New member
Ok, dzieki za informacje. A moze mi ktoś jeszcze rozświetlić o co tu chodzi, np porównujac odtwarzacze Sony x700 i Sony x800. We wszelkich recenzjach stoi, ze X800 rewelacyjnie odtwarza audio (dużo lepiej od X700). Ale jak to sie ma do AVR przez ktorego przechodzi dżwiek? Jesli dam passthrough z odtwarzacza to rozumiem dekodowaniem zajmie sie AVR, nie odtwarzacz, wiec roznicy w jakosci audio miedzy odtwarzaczami nie bedzie? Dopiero dekodowanie dzwieku przez x800 powinno dac lepsze efekty?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jak dasz dźwięk po hdmi do avr to za jakość dźwięku odpowiedzialne będą kolumny i avr a nie odtwarzacz. Chyba że do stereo puścisz po anałogu ale ja po za oppo 105/205 w odtwarzanie stereo po rca z odtwarzacza bluray bym się nie bawił bo szkoda zachodu.
 

ImpalerV

Member
Hello, im interesting to tell me what good options for a media player who can play even better than my TV do for better accuracy, better colors HDR10,HDR10+, Dolby Vision, DTS, for movies 1080p and 4k
I have movies downloaded on PC and i cast from PC to TV to see the moves with Plex but mabye a good or very good mediaplayer will give me even better quality in total and audio
My TV and Soundbar that i have im very pleased but i ask if i can have even better quality in total than the TV and Soundbar give me . You have them on my signature
 
Do góry