Odtwarzacz Pioneer UDP LX800

Czarny1212

New member
Dzień dobry,
koledzy czy ktoś mógł już przetestować tego pionka? Jeśli tak to proszę o uwagi dotyczące pierwszego wrażenia. Czy cena poszła w parze z jakością urządzenia?
 
Jak byś miał jakiś swój rozum to byś od razu wiedział ,że ten Pioneer stoi bardzo daleko za Oppo.
Tak na szybko mogę ci napisać różnicę:
- brak dac-a
- brak wejścia hdmi in
- brak wyjścia analogu 7.1
- brak wyzwalacza
- brak usb 3.0
- starsza wersja przetwornika sabre (oppo 205 ma dwa)

I to wszystko w cenie 8500 pln,śmiech na sali
 

Czarny1212

New member
No może bez rozumnie (za namową kolegi) czytam:
UDP-205: ..."korzysta z dwóch 32-bitowych układów DAC klasy premium firmy Sabre, modelu ESS Technology ES9038PRO";
Dla Pioneer LX800: .."Dwa przetworniki cyfrowo-analogowe SABRE ES9026PRO DAC x 2 są używane równolegle, aby zapewnić audiofilskie brzmienie."
I właśnie o ocenę tych dwóch torów pytam, dlatego że różnicy epokowej w nich nie widać a warto by było to posłuchać.
Wymieniony przez kolegę brak DAC-a pozostawiam bez komentarza. Reszta rzecz gustu.
 
By porównać te dwa przetworniki to byś musiał mieć dwa urządzenia tej samej firmy (modele) ,jeden oparty o kość 9038 a drugi 9026. Stawianie obok siebie oppo205 i tego pioneera nie ma sensu. Sama kość to nie wszystko, podzespoły są po prostu lepsze w Oppo. Chcesz porównywać to kup oppo 105D i 205, wtedy będziesz miał obraz jak to wygląda. Tu ci podpowiem, szału nie ma. Co do dac-a, jeżeli on jest ci obojętny ,to uwierz mi nie masz pojęcia o czym tu jest mowa. Jeśli chodzi o ten element ,to próżno szukać dac-a do 3 tys pln. Nie napisałem ci jeszcze ,że dac-a w Oppo wspiera mqa Tidala po usb. Piszesz ,że reszta to rzecz gustu. Kup sobie Oppo205 ,podłącz końcówki mocy do wyjść analogowych(na sabre 9038) i wtedy się wypowiedz o gustach. Player oppo stwarza tak duże możliwości budowy zestawu ,że aż czasami głowa boli.
 
Do góry