Blu ray jako cd-player?

DRjacek

New member
Witam,
Posiadam amplituner Yamaha v483 i chciałem dokupić do niego jakiś odtwarzacz płyt CD, DVD, BR. Zależy mi, żeby wydać jak najmniej. Zastanawiałem się nad Sony BDP-S1700 i podłączeniem go przez HDMI i Coaxial żeby wykorzystać DAC amplitunera do CD-AUDIO. I tutaj mam pytanie, czy jest możliwe wtedy odtworzenie płyt CD-AUDIO bez włączenia tv? Czy amplituner pokaże nr utworu?
A może kupić coś innego?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dla bardziej "osłuchanego" użytkownika BR nie jest dobrym wyborem ,głównym problemem są tutaj wbudowane układy wizyjne które "szkodzą" podczas odtwarzania płyt CD .Dużo zależy też od ilości posiadanych płyt ,jeżeli jest ich kilka i słuchasz okazjonalnie to kupno CD może się okazać nieuzasadnione ekonomicznie
Obecnie możesz mieć nowe CD za niecałe 700zł np.Denon DCD 520AE który się spisze lepiej niż wymieniony BR Sony
 

DrWredman

Active member
Witam,
...Zastanawiałem się nad Sony BDP-S1700....

Obawiam się, że ten odtwarzacz nie czyta płyt CD. Tylko Blu-Ray i DVD.

Ja mam Sony UHP-H1. Czyta Blu-Ray, DVD, CD, SACD, DTS Audio-CD. Bez problemu odtwarza gęste pliki Audio.
Są wyjścia analogowe RCA, cyfrowe Optyczne i HDMI.

Inne Sony UBP X800/X700 dodatkowo odtwarzają płyty UHD. ale np. X700 nie ma możliwości podłączenia słuchawek Bluetooth i oba te modele nie mają wyjścia analogowego RCA.

Swoją drogą nie zauważyłem różnicy podłączając odtwarzacz przez HDMI oraz RCA.

Modele UHP-H1 oraz X800 wyposażono w DSEE HX - technologię optymalizacji odtwarzania dźwięku aby wydobyć jak najwięcej dynamiki z zapisanych utworów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przemko 100 procent zgody tani cd będzie dobrym rozwiązaniem, chyba że cd słuchamy od świata...
 

compi

Member
Ale pytanie pozostaje aktualne. Co zrobić by próba odtworzenia płyty cd na blu ray nie powodowała wzbudzenia tv? Jest oczywiście kwestia wyłączenia CEC, ale to powoduje znowu konieczność używania wszystkich pilotów. Nie mam polskiej instrukcji do mojego Harmana BDT30 i nie wiem czy jest tam możliwy podział na sygnał av i oddzielnie na same audio. Odtwarzacz musiałby wtedy w zależności od rodzaju płyty włączać tv lub tego polecenie nie wykonywać.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ale pytanie pozostaje aktualne. Co zrobić by próba odtworzenia płyty cd na blu ray nie powodowała wzbudzenia tv?

Mógłbyś to rozwinąć, tzn co się dzieje z telewizorem ? .Ładnych parę lat temu miałem blu-raya Sony BD S-300 i z tego co pamiętam nie było potrzeby w ogóle włączania telewizora przy odsłuchu CD .W ogóle dźwięk był słaby ,grało gorzej niż DVD Philipsa .Może Harman lepiej odtworzy płyty CD - niestety nie miałem okazji posłuchać
 

compi

Member
Płyty cd odtwarza wg mnie idealnie. Co do tv. Po prostu czy dvd, blu ray czy cd - tv włącza się automatycznie. Chciałbym aby tak było tylko przy filmach. Przy audio ekran nie jest potrzebny.
 
Do góry