OPPO UDP-203 vs płyty bluray 100 GB

porkbone

Member
Płyta 4K UHD "oryginał" gra bez problemu.
Czy odczyta nagraną płytę 100 GB typu BD-R XL ?
bo np. BD-RE XL nie czyta . ( PC odczytuje )
Szkoda nagrać płytkę bo jednak jeszcze sporo kosztują.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Płyty RE są wielokrotnego nagrywania. Może płyta ta, nie została sfinalizowana/zamknięta i dlatego odtwarzacz nie może jej odtworzyć. A może po prostu nie radzi sobie ogólnie z płytami wielokrotnego nagrywania, bo i tak bywa/ło.
A jak wygląda sytuacja z odtwarzaniem standardowych płyt BD wielokrotnego nagrywania?

Co zaś do samego nagrywania płyt, to dzisiaj, to już anachronizm. ;-) Chociaż, czasami ja to praktykuję. ;-)
 

porkbone

Member
Płytę 25 GB BD-RE odczytuje , widocznie stówka jest za duża przy RE.
Anachronizm anachronizmem , ale nie będę co chwila dokupował twardzieli bo to bez sensu wolę płyty
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Hmm, niekoniecznie.
Jak pisałem, czasami używam płyt, w zależności od potrzeb.
Owszem, płyta jest poręczniejsza. Jednak dysk - praktyczniejszy.
Poza tym. Można porównać ilość płyt przypadającą na np. 2TB dysk (80 płyt 25GB to "zaledwie" 2TB), które cenowo są zbliżone.
A no właśnie. Tyle, że do kopii filmu potrzeba 50 GB - dużo wyższa cena.
Nie wspomnę o nagrywarce.
Ja używam dysków 2TB, 2,5'', USB3.
Teraz wyobraźmy sobie, ile musiałbym mieć płyt, jeśli moje zasoby na dyskach to prawie 14TB.
A gdzie płyty, które już mam?
 

silvestri

New member
Witam.Też mam ten problem.Nagrałem płytę 100 Gb na Pioneer BDR-S09.Na chwilę obecną tj.20.sierpień 2019 żaden odtwarzacz nie odtwarza takowych płytek.
 

silvestri

New member
Witam.Ten sam problem z odtwarzaczami.Jednak znalazłem jakiś czas temu odtwarzacz sharp-bd-av70 z obsługą płyt bdxl.Lecz w polsce jeszcze nie dostępny :(
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @silvestri. O odtwarzaczu, o którym piszesz, możesz poczytać w artykułach z przed 11 lat. Tak więc, na pewno nie spotkasz ich już na rynku.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
@silvestri. Nie wiem, czy jeszcze ten temat Cię interesuje, ale do płyt BDXL pozostają Ci jedynie napędy/nagrywarki PC. Ale to pewnie już wiesz. Generalnie BDXL nie przyjęły się, jak widać. Nośniki w tym rozmiarze powstały ze względu na format UHD, gdzie płyty mają powyżej 50 GB. Minimum dla UHD to 66 GB i są one dwuwarstwowe - standard. Natomiast 100GB to już płyty trójwarstwowe. I pewnie w tym tkwi problem. Ba. Swego czasu, Sony i Panasonic ogłosiły nawet nośniki o pojemności 300GB. Tylko, co z tego.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Edit
Napiszę inaczej mialem Panasonic UB900 i czytał nagrane setki.
Teraz mam UB424 ale nie mam aktualnie żadnej nagranej płyt żeby sprawdzić.

Czy pytanie jest ogólnie o odczyt nawet tłoczonych?
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Czy pytanie jest ogólnie o odczyt nawet tłoczonych?
Nie. Rozmawiamy o płytach samodzielnie wypalanych.
Płyty fabryczne - z filmami - nie robią łaski. Każdy odtwarzacz BR musi, przynajmniej powinien, je odtworzyć. Wśród nich z pewnością są trzywarstwowe. O ile pamięć mnie nie myli, spotkałem się z tytułami (UHD), które "ważyły" ponad 80 GB. Siłą rzeczy, na dwuwarstwową nie wejdzie.
Owszem, w przypadku kopiowania takiej płyty może się zdarzyć, że wejdzie ona na dwie warstwy. A to dlatego, że stworzymy tzw. remuxa. Czyli, sam film główny, ścieżka audio oryginalna i pl, oraz napisy pl. Wszystko inne "wyrzucamy". I wtedy, być może, zmieści się na pięćdziesiątce, bez kompresji. A może nawet na jednowarstwową. Lecz wszystko zależy od tytułu - pojemności płyty/filmu.
Tutaj coś w temacie. ;-)
https://spidersweb.pl/2015/11/ultra-hd-blu-ray-standard.html
https://www.purepc.pl/sony-prezentuje-czterowarstwowy-blu-ray-o-pojemnosci-128-gb
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Akurat dostałem „zlecenie” na remuxy. W tym przypadku, z 81GB zostało 66GB – film 1:1. I tak to wygląda, z praktycznej strony.

 

silvestri

New member
Witam ponownie.Mieszkam w Łódż-Polesie gdzie brak szerokopasmowego dostępu do internetu.Tak więc pozostają płyty 50/100 Gb :)
 
Do góry