Odtwarzacz 4k

syriusz76

Member
Dobry wieczór. Na początku bardzo Was proszę o nie wyśmiewanie mnie w tym temacie ale słabo się orientuje. Szukam odtwarzacza 4k ponieważ coraz więcej materiału można znaleźć na rynku. Posiadam Tv Philips 4k 55 i soundbar fidelio B5. Zależy mi bardzo na dźwięku oraz abym mógł również podłączyć dysk zewnętrzny. Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś tanie ale i optymalne rozwiązanie do tego zestawu?
 

Limax7

New member
Ok widzi ale niestety nie czyta danego materialu mkv 4k :( Pozostale rzeczy ok a 4k nie chce:/

Cóż to za TV ? Na Androidzie?

Jeśli na Androidzie to spróbuj jakiś inny odtwarzacz niż ten domyślny. Może odtworzy MKV.

Można by też pobawić się w przerabianie MKV na np. MTS lub MP4 , chodzi mi o bezstratne wpakowanie w odpowiedni kontener.
 

syriusz76

Member
Cóż to za TV ? Na Androidzie?

Jeśli na Androidzie to spróbuj jakiś inny odtwarzacz niż ten domyślny. Może odtworzy MKV.

Można by też pobawić się w przerabianie MKV na np. MTS lub MP4 , chodzi mi o bezstratne wpakowanie w odpowiedni kontener.

Z androidem. Sciagnalem KODI ale strasznie zrywa 4k :( Caly czas buforuje. :( Cos jest lepszego ? Moze to dysk nie wydala?
 
Ostatnia edycja:

Limax7

New member
Z androidem. Sciagnalem KODI ale strasznie zrywa 4k :( Caly czas buforuje. :( Cos jest lepszego ? Moze to dysk nie wydala?

Możliwe że to kwestia prędkości przesyłu ale jednak obstawiam winę odpowiedniego odtwarzacza. Pobierz kilka i przetestuj.. Ludzie chwalą MX Player (nie sprawdzałem).

Ja korzystam z wbudowanego w TCL Media Center i odtwarza całkiem dobrze bez zacięć. Z tym że ja podłączam dysk USB 3.0 pod gniazdo USB 3.0
 

krisder

New member
Bez reklam
Chodzi Ci o to abym podlaczyl dysk zewnetrzny do TV?

Jeżeli uważasz że jakość obrazu 4K jest identyczna z plików ściągniętych na dysk zewnętrzny jak i tych nagranych na płytach BD UHD 4K to możesz iść w tym kierunku. Dla mnie filmy z Neflixa czy 4K z NC+ to taka namiastka 4K a w zasadzie to jakość porównywalna z materiałem ful HD z płyt BD. Materiał z płyt BD UHD 4K z HDR odtwarzany z urządzenia w pełni wspierającego sygnał 4K (nie tylko upscalowany do tej rozdzielczości) to jest to na co zasługuje Twój telewizor. Ograniczając się do materiałów nagranych na dysk zewnętrzny nigdy nawet nie zobaczysz na co stać tv 4K.
Nie wiem czy to jest dla Ciebie dużo ale ja za odtwarzacz w pełni obsługujący rozdzielczość 4K dałem 1499pln i jestem skłonny go sprzedać aby nabyć jakiś Oppo lub CA za prawie 4tyś, gdyż uważam że warto!
 

WuMike

New member
Bez reklam
Pełna zgoda z kolegą. Mam Oppo 205 i różnica w filmach BD 4K UHD, a materiałach w teoretycznie takiej samej rozdzielczości na Netflixie jest bardzo duża.

Interstellar na płycie 4K w HDR po prostu mnie rozwalił! Nowe Batmany podobnie.
 
Do góry