Koniec Oppo.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze chwilka i będzie po odtwarzaczach.. Osobiscie jak ja bym miał chęć na ich odtwarzacz to bym kupował teraz, a nie czekał..
 

karelmar

Member
Bardzo szkoda . Jakość obrazu w 3D nie do pobicia. Oppo 203 +LG55E6V(jeszcze z 3D) daje perfekcyjny obraz. Brak jakiegokolwiek motion blur czy ghosting. Obraz zdecydowanie lepszy niż kultowe Nvidia 3Dvision 2
z 144hz.
 

karelmar

Member
Zrobiłem porównanie i7 4790K CPU4GHz+ gerforce asus gtx 970 + monitor asus PG 278Q + Powerdvd ver 17 oraz to samo z wyjściem HDMI out na LG.
W dalszym ciągu obraz OPPO 203 + LgE556V najlepszy.
 

werf

Active member
Bez reklam
Najlepiej to cały czas być na poziomie :) mogli ceny dawać niższe za swoje odtwarzacze.. bo bądźmy szczerzy, ale swoje kosztowały.. A odtwarzacze nie są jakimś produktem pierwszej konieczności, a już nie wspominając o tak drogich odtwarzaczach jak oni mieli.

Lolek biorąc pod uwagę fakt ze trochę tam w środku jednak siedzi to cena nie jest aż taka nieuzasadniona porównując Oppo z konkurencją.
Koniec projektu raczej się wiąże z nieuniknionym zanikiem nośnika fizycznego.

Szału nie robiły za te pieniądze jak dla mnie nawet wyrzucone w błoto...

Nie robiły powiadasz ?Miałem 105 i jednak robił ,no chyba że mam za małe oczekiwania.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Lolek biorąc pod uwagę fakt ze trochę tam w środku jednak siedzi to cena nie jest aż taka nieuzasadniona porównując Oppo z konkurencją.
Koniec projektu raczej się wiąże z nieuniknionym zanikiem nośnika fizycznego.



Nie robiły powiadasz ?Miałem 105 i jednak robił ,no chyba że mam za małe oczekiwania.

masz małe oczekiwania
 
Wyrzucenie pieniążków według mnie jest tylko wtedy ,jak ktoś kupi sobie Oppo i nie będzie umiał wykorzystać jego pełnych możliwość. Dziwię się użytkownikom którzy robiąc KD max.7.1 i kupują Oppo łączą je z amplitunerem KD. To jest chyba najgorsze co można zrobić. Modele 105 i 205 mają fajną sekcję przedwzmacniacza,w modelach 103 i 203 jest trochę gorzej ale to i tak wystarczy by zostawić daleko w tyle każdy amplituner na rynku. To czy ktoś użyje końcówek mocy czy też aktywnych kolumn to już jego sprawa. Nie ważne co zrobi ale tylko w taki sposób wykorzysta Oppo w 100 procentach. Wiem to z własnej autopsji, kiedyś byłem wpatrzony w amplitunery . Teraz się to zmieniło,mam system 5.1 oparty o Oppo i końcówkę,nigdy już nie wrócę do amplitunera KD.
 

RAF1977

Banned
Znamy twoje zacięcie ale jesteś w zdecydowanej mniejszości [emoji16]
W sumie chyba tylko Ty tak wykorzystujesz player.
Kiedyś tak używałem odtwarzacz DVD Sony. Ale to tak z 15 lat temu.
 
Poprostu przestałem być dymany przez producentów amplitunerów i ich sprzedawców. Siedzę na forum nie oddzisiaj ( nie tylko na tym), widzę jak nie które osoby praktycznie co roku lub robią wymianę amplitunera w nadzieji , że będzie lepiej. Prawda jest taka że nie będzie i za rok lub dwa ,jeden czy drugi poleci po nowy amplituner bo wpadła dodatkowa kasa w pracy. Jeszcze nie spotkałem salonu HiFi by po wejściu klienta który chce KD , zaproponował by moje rozwiązanie. Wcisną mu amplituner bo wiedzą że za rok lub dwa wróci ponownie po nowy model lub inną markę bo czytał dużo pozytywnych opinii w internecie. Wiem bo sam tak miałem, najpierw był Pioneer AX2, potem Yamaha Adventage 2020, dalej było czegoś mało. Jak zwykle brakowało czegoś w stereo, kolega doradził mi Oppo i końcówki mocy. Powiem szczerze że byłem sceptycznie do tego nastawiony. Na szczęście miałem jakieś stare DVD z wyjściem po analogu 7.1, pożyczyłem wzmacniacz stereo, dokupiłem dodatkowe dwa chińczyki by zasilić tylne kolumny i centralny. Eksperyment zwalił mnie z nóg, sprzedałem amplituner i kupiłem Oppo,potem była Yamaha as2000 plus te chinczyki. Bardzo długo to miałem , wymieniłem to na Hegla i Nuforca , tutaj można powiedzieć że zabawa jest zakończona. Kusi mnie model Oppo 205 z dwóch względów, wejście HDMI z tego co czytam nie ma ograniczeń,no i ma sterowanie triger. Jeśli chodzi o kolumny to chciałbym kiedyś wymienić fronty,mam całą serię 600 b&w . Gra to fajnie ale seria 600 kłania się raczej w stronę KD niż stereo. Zawsze chciałem mieć cm10s2 ,przy tych kolumnach już bym został. Połączenie Hegla z bowersami jak dla mnie jest ok,jak ktoś szuka mięsa to teraz już wie jak je osiągnąć. Pozdrawiam
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście Kolego, rozwiązanie bardzo dobre (mnie się podoba) bo minimalistyczne, a oto chodzi, aby w torze audio było jak najmniej „klamotów”. Ale. Jest to dobre dla osób, które zadowoli „zaledwie” 5.1, lub max 7.1. Rozumiem, że tyle Koledze wystarczy. I w porządku. Sam mam klona Oppo (CA751BD) i nie narzekam.
Lecz co z formatami audio 3D? Czyli z Auro, Atmosem, czy DTS:X? Z tego co wiem, nie ma odtwarzaczy BR, lub BR UHD, które samodzielnie potrafiłyby zdekodować powyższe formaty. Co najwyżej, wyciągną one tylko ich core. Jak dla mnie, to trochę za mało. Fajnie by było, gdyby takie urządzenie pojawiło się na rynku. Ale to raczej niemożliwe. Gdyż taka kombinacja (odtwarzacz+wzmacniacz mocy) w pewnym sensie stanowiłaby zagrożenie dla amplitunerów, wzmacniaczy, czy procesorów KD.
Chociaż, skoro „zmusiłem” ;-) do powstania Denona X8500H, to kto wie? Mogłoby to ożywić rynek stacjonarnych odtwarzaczy.
Lecz z drugiej strony, jakie może mieć to znaczenie, kiedy i tak przyszłość należy do streamingu.
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam się z tobą w 100 procentach, tylko kto ma warunki mieszkaniowe na systemy do tego co piszesz. Moim skromnym zdaniem trzeba mieć typowe pomieszczenie na KD by móc się cieszyć nowymi formatami. Dla większości użytkowników 5.1 to jest maksimum na co mogą sobie pozwolić. Gdzieś była ankieta na ten temat, wyszło z niej że ponad 90 procent osób ma warunki na max.5.1 , kilka procent 7.1 a 2 lub 3 na coś więcej. Z drugiej strony jeśli chodzi o mnie to atmos nie powalił mnie na kolana, kto wie może procesor i końcówki zrobiły by swoje ale na ten temat się nie wypowiem bo nie miałem okazji posłuchać takiej kombinacji. Ja poprostu nie mam warunków na więcej niż 5.1 ,no może 7.1(kto wie może kiedyś przetestuję to u siebie). Końcówkę wielokanałową już mam, wystarczy dokupić kabelki i dwa głośniki. Piszę tylko dlatego że by ci którzy nie mają warunków mieszkaniowych nie wierzyli ślepo w amplitunery. Potem jak się okazuje że w kinie jest ok ale w stereo jest lipa to zaczynają się tematy na forach typu ,jaki amplituner gra dobrze w stereo,jak podłączyć wzmacniacz stereo do amplitunera z pre out lub bez pre uot lub też o tym że sekcja przedwzmacniacza mojego amplitunera jest wąskim gardłem w połączeniu ze wzmacniaczem stereo. Są dziesiątki takich tematów w necie, ktoś mi zaraz powie że drogo. Jak się dobrze pomyśli to za parę stówek można zrobić sobie fajny zestaw. Mam kolegę co miał kiedyś Dune HD max-a, kupił 5 modułów wzmacniacza klasy D (tpa3116), wrzucił to do jednej skrzynki i już miał końcówkę 5.0. Z tego co pamiętam to skrzynka była droższa niż te moduły. Kolumny miał jakieś tam JBL-e, porównałem tobz Yamahą Adventage 2020, powiem tak. Jego zestaw zagrał nie dużo lepiej ale koszt jego zestawu ta trochę ponad 1 tys a moja nowa Yamaha coś ok. 5 tys. . Wniosek nasuwa się sam, oczywiście trzeba mieć sporego pierdolca na tym punkcie ale kto tu go nie ma. Latam do roboty 20 letnim autem a w obydwu moich mieszkaniach sprzęt naprawdę wyborny. Jak tu żyć.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Co do warunków lokalowych, to też prawda. Lecz celowo nie poruszałem tego zagadnienia, bo to już zupełnie inna historia. Ja zaś, skupiłem się wyłącznie na istocie tematu. ;)

PS Co do kocówki mocy, to mam pomysł i projekt na takową. Ale to coś nietypowego. Jak to DIY. Potężna konstrukcja o 13stu wzmacniaczach (Auro-Atmos), generująca 100 W dla każdego kanału, przy obciążeniu wszystkich kanałów w tym samym czasie. A to wszystko za sprawą wzmacniaczy pracujących w klasie D. ;-)
 
Ostatnia edycja:
Fajny pomysł, chciałbym to usłyszeć. Ja jak kiedyś będę miał warunki na atmosa to kupię procesor i drugą końcówkę Nuforca Mca20. Jak narazie to chyba się skupię na Oppo 205 plus Chromecast audio po optyku będzie mieć Tidala. Zadzwonię jutro do sklepu w Szczecinie z nadzieją że może uda się coś urwać z ceny.
 

RAF1977

Banned
Po co ci oppo 205 do systemu 5.1?
Przecież tam się nic w audio nie zmieniło w porównaniu do oppo 105.
No chyba, że masz filmy UHD...
 
Chyba się zmieniło, jest nowa kość sabre. Poza tym zmieniło się wejście HDMI,teraz mogę spokojnie podłączyć co chcę. No jest wyzwalacz triger, końcówka Nuforca ma wejście triger i fajnie by mi to się wszystko zgrało. Minusem jest brak HDMI z przodu ,brak Darbee ,Netflixa i Tidala. To ostatnie raczej nie problem bo albo załatwi to Chromecast lub Bubble Upnp. W sumie pod 4K byłbym gotów, zostałby tylko projektor do wymiany. Używam projektora zamiast tv tak więc muszę mieć coś jasnego, myślę nad epsonem 9300 . Nie podoba mi się tylko te HDMI,ci co w temacie to wiedzą o co chodzi.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dużo się zmieniło. Oppo 205 ma 2 kości Sabre ES8038Pro, jedną na tor stereo, drugą dedykowaną, na płytce DAC pod multichannel i jego wyjścia analogowe.

To oznacza bezkompromisową jakość, przy podłączeniu porządnego zewnetrznego wzmacniacza/-y pod kino domowe, a nie zwykle taniego toru wbudowanego w amplitunery.

Oprócz tego, 205 ma dodatkowe złącze HDMI, a także trafo toroidalne do sekcji analogowej audio.

Resztę różnic opisał kolega.
 
Do góry