Everest w Dolby Atmos czy nie?

emdzej30

Member
Kupiłem w Saturnie film Everest i na pudełku jest opis dźwięku: angielski DTS HD 5.1, czeski, polski...
Nie ma nic o Dolby Atmos. Zakupiłem więc gdzie indziej gdzie w opisie było że jest Dolby Atmos w języku angielskim a po odebraniu przesyłki opis dźwięku identyczny jak na pierwszej płycie. Niestety nie mam jeszcze amplitunera z Atmos żeby sprawdzić więc jak jest u Was?
Jest ten Atmos czy znowu źle kupiłem?
 
Ostatnia edycja:

Epidian

Member
Polskie wydanie ma oryginalną ścieżkę DTS HD MA 5.1 a zagraniczne wydania miały Atmos/TrueHD 7.1
Takie zaniżanie to częsta praktyka na naszym rynku.
To jeszcze nie jest tak źle o ile to rzeczywiście jest ścieżka z bezstratnym audio.
Nie mam tej płyty, ale na okładce znalezionej na stronie jakiegoś polskiego sklepu ścieżka jest opisana jako angielski DTS HD 5.1, bez MA.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Mam polskie wydanie i na okładce jest DTS HD 5.1 a po włączeniu płyty w menu pokazuje się Dolby Atmos mimo iż w opisie nic nie ma na ten temat.
Ale Atmos gra pięknie :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Everest w Dolby Atmos słabo.... ?
Przecież ten film wymiata, jak dla mnie w pierwszej trójce do pokazania jako demo. Efekt burzy wgniata w fotel dosłownie, grzmot w suficie powoduje efekt zaskoczenia, zamieć śnieżna w trakcie burzy otacza Cię dźwiękiem z każdej stony o powoduje ciary na plecach.
Efektów atmosowych jest całe mnustwo:
- grzmot piorunów
- deszcz
- helikopter ratowniczy
- trzepoczący namiot nad głową
Oglądałem ten film już kilka razy i zawsze robi na mnie piorunujące wrażenie. Było u mnie kilka osób z forum i im pokazywałem właśnie kilka scen z tego filmu i mogą potwierdzić jak to grało.
Jaki masz system?
 
Nie chodziło mi o ten konkrety film tylko tak bardziej ogólnie.
Pewnie mam takie wrażenie, bo nie mam głośników w suficie, tylko górne ścienne.
Oglądam właśnie "Battleship " w dtsX na 4 subwoofery. Zobaczę jak mi się tu efekty spodobają.
Bo dtsX opiera się na górnych ściennych właśnie.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Kupiłem jest atmos/truehd dziwne to jest dla mnie i zrozumiałe na pudełku co innego na płycie co innego.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Czytaj ze zrozumieniem na pudełku jest napisane ze plyta zawiera DTS MA nie ma mowy o truehd a na płycie sie znajduje...
 
Do góry