SAMSUNG BD-H6500-a NETFLIX

bagieta

New member
Witam.

Mam mały problem.

Zakupiłem ten odtwarzacz SAMSUNG BD-H6500.
Wykupiłem NETFLIX z najwyższym planem, i tak:
na laptopie pokazuje,że mam najwyższy plan z 4K itd...
a jak odpalam Netflix przez bluray, to pokazuję tylko plan HD....i nie mogę tego zmienić.

Może ktoś coś poradzić.
 

adawro

New member
Może to dlatego, że to nie jest odtwarzacz 4K a tylko ma intepolację do 4K i jego procek nie umie przetworzyć takiej ilości danych (10 bit, HDR itp).
 

bagieta

New member
tylko,że jak wchodzę w ustawienia to na lapku mam plan Ultra HD
a w ustawieniach Samsunga-plan HD...
a chyba powinno być tak samo
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Żadne z Twoich urządzeń nie jest dostosowane do 4K więc i Netflix wyświetla to co jest możliwe, na Twoich urządzeniach. Jak zamierzasz oglądać na tym co podałeś, pomijam lapka, to nie warto ten plan mieć w 4K, chyba, że zależy Tobie na 4 urządzeniach gdzie równocześnie możesz ten sygnał mieć.

Uwaga ogólna, szkoda, że w preferencjach nie można dopasowywać sobie sygnału do własnych potrzeb, nie zawsze HDR jest na tyle dobry by chcieć go oglądać w takim formacie ale niestety, masz TV z HDR i plan 4k, więc masz na siłę TYLKO możliwość oglądania w HDR.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Jest jeszcze kwestia netu. Mimo, że szału nie ma (bitrate nie zabija), to trzeba mieć minimum na fHD 5Mb/s a na 4K 17Mb/s, tyle mi wyświetla, mimo, że łącze mam znacznie szybsze.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Zrób test szybkości netu na danym urządzeniu (w ustawieniach) przez ich serwer, wtedy będziesz miał realny wynik jaki masz na linii twoje urządzenie a ich serwer. Jak wszystko ok, to reklamuj ale to żadna porada ;-) .

Co ciekawe, nowe TV (na pewno sony) nie mają Gbitowych łączy LAN więc warto zamiast połączeń kablowych łączyć je przez WIFI jak mamy blisko do routera, będzie szybciej jak ktoś ma szybie łącze.
 
Do góry