marantz ud5007 przerywane cd

siamer

New member
Witam.

Mam bardzo dziwny problem ktory podejrzewam ze jest kwestia konfiguracji.
Moj zestaw to Marantz ud5007 + marantz sr6007 + glosniki.
Gdy odpalam film blu ray dziala wszystko super, obraz ok, dzwiek ok, zero problemow. Problemy pojawiaja sie jak uruchamiam plyte CD (oczywiscie orginalne plyty sprawdzane) i wtedy zaczynaja sie cyrki, po kilku sekundach odtwarzania pierwszego tracka dzwiek zaczyna przycinac na sekunde moze dwie i odwarza znowu przez kilka sekund i znowu przerywa. Gdy dzwiek przerywa swieci sie napis HDMI na blu rayu.
Blu ray podlaczony jest HDMI oraz RCA do amplitunera. Gdy odlanczam calkowicie kabel RCA dzwiek dalej przerywa a gdy odwrotnie czyli zostawiam RCA a odlanczam HDMI dzwiek jest plynny i nie przerywa!!
Kabel HDMI na 100% sprawny bo filmy z tego samego blu raya dzialaja bez problemu... cos musze przelaczyc w ustawieniach blu raya aby omijal HDMI przy odtwarzaniu audio cd ?

pozdrawiam i licze na pomoc...
 

Jacmox

New member
Witam
Również jestem posiadaczem odtwarzacza Marantz UD5007 który jest podłączony poprzez kabel HDMI do amplitunera Onkyo TX-NR525. Po zakupie nowego odtwarzacza przez 3, 4 lata wszystko chodziło elegancko. Jednakże od około roku podczas odtwarzania płyt CD mają miejsce przerwy w odtwarzaniu (zaniki sygnału) około 5-7 sekundowego, po czym dźwięk powraca ponownie. Podczas przerwy licznik upływającego czasu chodzi normalnie. Myślałem że może zabrudził się laser ale po dokładnym oczyszczeniu lasera problem dalej występuje. Podłączam pod inne wejscia w Onkyo ale też nie pomaga. Podłączyłem ostatnio przez kabel Chinch i jest 2sxystko ok. Problem dotyczy tylko płyt CD podczas odtwarzania przez HDMI. Płyty Blu-ray i DVD odtwarza bez zakłóceń. Dziś zrobiłem reset zarówno Marantza jak i Onkyo i od rana tylko raz dźwięk zanikł. Widzę że problem nie dotyczy tylko mojego odtwarzacza. Będę wdzięczny za poradę co z tym fantem zrobić bo przyznam że jest to wkurzające jak co jakiś czas przerywa odtwarzanie na kilka sekund.
 

Jacmox

New member
Witam ponownie

Skontaktowałem się z serwisem Onkyo i uzyskałem odpowiedź dlaczego podczas odtwarzania płyt CD lub SACD występują przerwy w odtwarzaniu.
Otóż okazuje się że przyczyną tego jest jakieś zabezpieczenie przed odtwarzaniem pirackich płyt. Podczas odtwarzania płyty CD lub SACD musi być włączony telewizor który mam podłączony tak jak Marantz UD5007 do amplitunera Onkyo TX-NR525 lub po prostu można odłączyć kabel HDMI od telewizora i wtedy nic już nie przerywa. W amplitunerze Onkyo można w ustawieniach HDMI ustawić funkcję HDMI CEC w pozycji OFF. To samo powinno się zrobić w ustawieniach HDMI telewizora. Wtedy ponoć wszystko powinno śmigać dobrze. Niestety w moim telewizorze Sony Bravia nie ma możliwości wyłączenia tych ustawień HDMI. Dlatego odpinam kabel HDMI łączy ONKYO z telewizorem i już nic nie zawiesza się podczas odtwarzania z MARANTZA przez kabel HDMI !!!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Czyli idąc tym tropem po odpięciu HDMI lub wyłączeniu CEC zabezpieczenie przed pirackimi płytami nie działa?
 
Do góry