Jaki BluRay do 1000 zł?

Idaho70

Member
Mam prośbę o poradę dotycząca zakupu nowego Blu-Ray'a. Chciałbym, aby nowe urządzenie spełniało rolę "centrum multimedialnego", żebym mógł odtwarzać materiały z dysku zewnętrznego, zarówno video jak i muzykę.
Urządzenie powinno spełniać następujące wymagania:
1. Video
Odtwarzanie płyt BR i DVD, odtwarzanie materiału HD i SD z dysku zewnętrznego - odtwarzacz musi zatem widzieć dysk zewnętrzny (najlepiej 500Gb)
2. Muzyka
Obecnie odtwarzam też na Blu-Ray muzykę z płyt CD (Audiofilem nie jestem, także mi to wystarcza).
Odtwarzacz musi zatem odtwarzać płyty CD, ale także materiał z dysku zewnętrznego MP3 i FLAC.

Odtwarzacz nie musi być topowy, bo (tutaj jest najsłabsze ogniwo) będzie podawał sygnał na telewizor plazmowy, tylko HD Ready. Odtwarzacz współpracuje ze wzmacniaczem SONY SRT-DG910 i kolumnami Harman Kardon HKTS 7.

Na celowniku mam Panasonic DMP-UB310 \ 300. Może ktoś potwierdzi czy to dobry wybór? A może macie inne propozycje?

A może w ogóle nie ma sensu wydawać kasy na nowy sprzęt przy moim telewizorze?
 

janusz

New member
Bez reklam
Co nowy BR mialby wniesc, poza obsluga zewnetrznych zrodel? To wszystko zrobi 10 razy lepiej player na androidzie 4K za mniej niz 200 zl. Tym bardziej, ze Twoje glosniki nie oddadza jakosci dzwieku, a TV obrazu. Najgorsze, ze juz dyski optyczne to zabytek o koszmarnej jakosci. Moim zdaniem wymiana BR jest ostatnia rzecza do wymiany w Twoim sprzecie.
 

Idaho70

Member
No i super, dzięki za radę. Możesz podpowiedzieć jakiś sprawdzony player? Zależy mi aby współpracował z dyskiem zewnętrznym, powiedzmy 500Gb.
 

odoja

New member
A XBOX ONE S? Można podpiąć dysk zewnętrzny, choć nie wiem jak to działa dalej ponieważ sam posiadam ps4, poszukaj gdzieś na necie. Ale tu już masz odtwarzacz ULTRA HD plus prawdziwe centrum multimedialne,z pewnością znacznie lepsze od samego napędu blu-ray. Na allegro z 500 gigowym dyskiem są po 999 zł ;).
 

janusz

New member
Bez reklam
Jak chcesz mieć podłączony dysk? Czy dysk już masz w sieci, czy też chcesz go podpiąć bezpośrednio do odtwarzacza?
Uważam, że dysk to dobre rozwiązanie musisz tylko przemyśleć najlepsze możliwości jego wykorzystania. Sporo do poczytania na forum m.in. w dziale odtwarzacze strumieniowe...
 

Idaho70

Member
A XBOX ONE S? Można podpiąć dysk zewnętrzny, choć nie wiem jak to działa dalej ponieważ sam posiadam ps4, poszukaj gdzieś na necie. Ale tu już masz odtwarzacz ULTRA HD plus prawdziwe centrum multimedialne,z pewnością znacznie lepsze od samego napędu blu-ray. Na allegro z 500 gigowym dyskiem są po 999 zł :wink:.

Mam PS3, a właściwie to miałem, bo się popsuła parę tygodni temu :( Z konsoli sporadycznie korzysta tylko córka grając w jakieś gry typu tańce albo Minecraft. Także temat konsoli to osobny temat, bo jak się nie da jej naprawić w sensownej cenie to będę miał negocjacje z córką, jaką konsolę będzie chciała. Ale raczej nie będę szedł a PS, za dużo kabli, kontrolerów, kamerek, itp.

Jak chcesz mieć podłączony dysk? Czy dysk już masz w sieci, czy też chcesz go podpiąć bezpośrednio do odtwarzacza?
Uważam, że dysk to dobre rozwiązanie musisz tylko przemyśleć najlepsze możliwości jego wykorzystania. Sporo do poczytania na forum m.in. w dziale odtwarzacze strumieniowe...

Opcja z przystawką TV jest chyba sensowniejsza, bo przy okazji zrobię SMART z mojej starej plazmy :) Mój pomysł jest taki, że wrzucę zgrane filmy (głównie AVI lub MOV) i muzykę (MP3 i FLAC) z komputera na dysk zewnętrzny (mam dwa takie dyski 500GB i 1TB), i będę odtwarzał bezpośrednio z dysku. Myślałem raczej o podpięciu dysku do odtwarzacza/box'a, ale może podpięcie dysku do sieci, np przez dekoder UPC byłoby lepszym rozwiązaniem. Próbowałem rozwiązania z odtwarzaniem strumieniowym z komputera przez obecny Bly-Ray (DLNA), ale to rozwiązanie mi nie odpowiada, odtwarzane filmy mają średnią jakość i nie mogę odtwarzać muzyki w formacie FLAC.
Pytanie, czy jak podłączę takie dyski zewnętrzne jak wyżej, to czy nie będę musiał dokupić zasilacza do dysku?

Przeglądałem różne serwisy i w oko wpadł mi Xiaomi Mi Box 4K Android Tv 6.0 HDMI. Może takie coś rozwiązałoby problem?
 

zgorek84

New member
Jeżeli można to się podepne pod temat. Mi zależy na jakości dźwięku i aby BD miał wyjście analogowe i obsługę sieci po wifi. Myślałem o Sony H1. Mój sprzęt to Onkyo tx nr905, B&W cdm 9nt
 
Do góry