Odtwarzacz UHD czy konsola

Co byś wybrał do odtwarzania filmów Bluray 4k


  • Total voters
    0

mzee

New member
Witam,
Posiadam obecnie Telewizor Panasonic 65 cali 4k bez HDR, który docelowo zamierzam zastąpić OLEDem od LG. Póki co odtwarzam filmy z Netflixa oraz przy użyciu odtwarzacza bluray Pioneer BDP180. Zamierzałem dokupić nowy odtwarzacz Panasonic DMP-UB900EG, by mieć możliwość odtwarzania płyt bluray 4k. Zastanawiam się teraz jednak nad tym, czy zamiast tego odtwarzacza nie kupić konsoli XBOX X. Mam obecnie PS4 Pro, i na nim nie odtwarzam filmów z uwagi na głośniejszy od Pioneera napęd. Na dźwięku w filmach tak bardzo mi nie zależy, gdyż nie mam kina domowego i dźwięk odtwarzam przez podłogowe kolumny i wzmacniacz stereo Denona. Liczę na podpowiedź czy konsola Microsoftu jest dobrą alternatywą dla odtwarzacza Bluray Panasonica.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kupno dobrej klasy odtwarzacza ma sens jeżeli masz dużą kolekcję płyt ,konsola co prawda umożliwia odtwarzanie materiału wideo w wysokiej rozdzielczości, ale tak naprawdę jej zastosowanie jest inne - gry
Może dobrym rozwiązaniem będzie kupno wysokiej jakości nowoczesnego odtwarzacza multimedialnego bardzo zwiększa się funkcjonalność oprócz wideo możesz również odtwarzać dźwięk ,masz możliwość pracy w sieci ,dostęp do wielu serwisów i możliwość nagrywania na dysk

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz ,na świecie odchodzi się od tradycyjnych metod odtwarzania z jednego zasadniczego powodu - zawodności napędów ,jest to element mechaniczny który się niestety psuje W przypadku odtwarzacza multimedialnego nie ma silnika ,nie ma głowicy z laserem ,nie ma problemu porysowanych płyt
 
Ostatnia edycja:

mzee

New member
Dzięki za odpowiedź

Kupno dobrej klasy odtwarzacza ma sens jeżeli masz dużą kolekcję płyt

Płyt Bluray 4k oraz Bluray mam obecnie około 30, więc coś tam już nazbierałem. Generalnie korzystam z serwisów typu Netflix, ale są pewne tytuły, do których lubię częściej wracać i wolę je mieć na nośniku niż w zmieniających się serwisach.

Może dobrym rozwiązaniem będzie kupno wysokiej jakości nowoczesnego odtwarzacza multimedialnego bardzo zwiększa się funkcjonalność oprócz wideo możesz również odtwarzać dźwięk ,masz możliwość pracy w sieci ,dostęp do wielu serwisów i możliwość nagrywania na dysk

Rolę "odtwarzacza sieciowego", z uwagi na szybki internet i niezły router, pełnił u mnie do tej pory komputer. Przy muzyce nie mam już tak czułego ucha jak kiedyś, więc przestałem inwestować w sprzęt audio. Dla części filmów natomiast, chciałbym mieć jednak odtwarzacz na płytę, kwestia tylko w co się "pchać" :) Na ile taki odtwarzacz jak np. ten Panasonic może być lepszy od konsoli i w jakich aspektach?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli masz dużo płyt to kup odtwarzacz ,który ma przewagę nad konsolą pod każdym względem począwszy od napędu skończywszy na całej elektronice, co ma przełożenie w obrazie i dźwięku
 

DrWredman

Active member
Wygoda obsługi odtwarzacza względem konsoli jest dużo łatwiejsza.
Głośność konsoli też mnie denerwowała.
A najlepiej jak będziesz miał odtwarzacz tej samej marki co TV, ewentualnie Amplituner to jeden pilot chowasz do szuflady.

UHD? czy już warto?
Też miałem na niego chrapkę, ale ilość filmów jaka się pojawia to jakiś żart, nie wspominając o cenie. Na razie odpuściłem i wziąłem zwykłego Blu-Raya, od kolegi z forum zresztą ;).
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Podpowie mi ktoś czy xbox x mi starczy do filmow jak nie jestem wymagającym gościem tylko ma otwierać uhd
 

kosmita

New member
Witam, koledzy a co powiecie zamiast xboxa one, lub odtwarzacza blu-ray 4k, bo zwykłego już mam. Dokupić sam napęd blu-ray który czyta płyty BDXL do komputera HTPC + PowerDVD 18. Gdzie będzie lepszy obraz z HDR-em?
 
Do góry