Blu Ray - Yamaha 673 problem z napisami

davero79

New member
Witam jak w temacie, głównie używam jako player mkv, w wielu przypadkach napisy są dzisiaj wklejone w film i nie ma problemu. ale znalazłem kilka starych płyt dvd z filmami avi oraz mkv nagranymi jako dane (AVCHD i BD napisy działają normalnie) tutaj mam problem. Napisy są bez polskich znaków i to nie byłyby problem, ale problemem robi się, że wychodzą głupoty nie ma polskich znaków i wyrazy nie są dokończone. Zrobiłem test wmuksowałem napisy mkvmerge i wszystko jest OK, potem zmieniłem w notatniku kodowanie na UTF 8 i też pojawiły się napisy poprawne z pliku txt. Wcześniej czytałem, że powinny być zakodowane jako ANSI u mnie to nie działa jak jest u was. Niestety te płyty , które nagrywałem kiedyś jako dane w większej ilości na tym odtwarzaczu napisy nie są odtwarzane Dlaczego nie mogę zmienić kodowania z pozycji yamahy ?. Przy próbie avi z 2001/2r i napisów txt. Nawet nie wiem jak kodowane, ale filmy bardzo stare są poprawne i tak mogę wybrać kodowanie w blu reju od 1250 do bodajże 1257. Może to ktoś jakoś rozjaśnić czemu tak jest ?

Nie pamiętam już dokładnie ale na LG BD model 4 albo 6 już nie pamiętam dało się zaznaczać napisy do odtwarzania osobno i tam kodowanie było do wyboru z tego co pamiętam, aczkolwiek konkretnie tych płyt nie sprawdzałem i może byłoby podobnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry