Oppo

rabit

Active member
Bez reklam
Sprzedałem Denona 1713 i teraz mam dylemat. Oppo 103 EU, czy może D? Czy zauważę różnice między tymi odtwarzaczami na projektorze Epson TW5300 i 100" ekranie? Czy różnica w cenie jest warta dopłaty do D? Nie interesuje mnie 4K, ponieważ nie mam sprzętu który wyświetliłby taki materiał i raczej nie będę w ten format inwestował, ponieważ 1080p jest dla mnie na ten czas wystarczający. Najchętniej przetestował bym osobiście, ale niestety coraz gorzej z dostępnością. Myślę też nad używką, lecz niestety ceny zaczynają się drożej niż sprzęt outlet-owy z pewnej znanej firmy (boję się bana). A może ktoś chce sprzedać swój zadbany, z kartonem, i wszystkimi rzeczami które były w zestawie 103, w normalnej cenie? Piszcie na PW. Może się dogadamy? Jak się znajdzie w okazyjnej cenie 105, to też przemyślę, choć w moim budżecie, nie chciałbym wyjść na mendę, która chce świetny sprzęt za darmo.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Zdecydowanie 103d, darbee robi swoją robotę szczególnie na projektorze. Naprawdę warto dołożyć. Mam u siebie samo darbee ale miałem oppo 103d i sprzęt wart każdej złotówki. U siebie w wątku robiłem porównanie co robi oppo z włączonym i wyłączonym darbee.. :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Nie mam więcej pytań.
Komu jak komu, ale Tobie mogę zawierzyć w stu procentach. Jeżeli więc ktoś ma 103D w ciekawych pieniądzach, to proszę o kontakt. Ewentualnie, jeżeli ktoś chciałby oddać 105D "za darmo", to jestem w stanie przemyśleć temat. Choć do audio, wolałbym jednak osobny klocek.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Po dłuższych przemyśleniach, doszedłem do wniosku, że w cenie używanego 103D, mam Cambridge Audio CXU, który według wielu ludzi (raczej zagraniczne fora), gra podobnie do 105-tki. Pewnie za niedługo wypuszczą model z 4K, dlatego teraz jest wyprzedaż starszego modelu? Jedyna niedogodność, to brak współpracy ze smartfonem. Ale na 99% jestem zdecydowany.
 

rabit

Active member
Bez reklam
CA zamówiony i czekam na dostawę. Cena którą mi dał kolega blackninja, zabija konkurencję. :) Niestety dla niego, chyba nic nie zarobił, lecz "koleżeństwo forumowe" zobowiązuje. :) :) :) Teraz tylko wyczekiwać kuriera. Zobaczymy Bipo na własne oczy, czy aby na pewno, Darbee robi robotę. :) W dobrej cenie dostałem do kompletu interkonekt QED-a, żeby podłaczyć odtwarzacz z moim Creek-iem. I jak tu nie zaglądać na to forum? :)
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Paznokcie obgryzione i czekam z niecierpliwością. :) Postaram się coś skreślić, choć za dużo pewnie tego nie będzie, bo opisywanie dźwięku idzie mi jak krew z nosa. :p
 

rabit

Active member
Bez reklam
Po paru chwilach z Cambridge bez AUDIO (firma chyba zrezygnowała z tego dopisku), jestem zachwycony. Warto było posłuchać Bipo, bo to co zrobił Darbee z koncertem DVD zespołu Ira "Akustycznie", na ekranie 100" jest jak najbardziej warte wydanych pieniędzy. Nie ustawiałem za długo tego polepszacza, ale jak dla mnie, w okolicy 50% obraz jest najlepszy (tym muszę się jeszcze pobawić). Test blu-ray zostawiam na później, bo na razie brak czasu.
Co do dźwięku, to w tym aspekcie, po raz kolejny szczęka na podłodze. Myślałem że odtwarzacz nie wniesie aż tak dużej poprawy, a on rozniósł BD Denon-a 1713 (pewnie z 3313 już nie będzie takiej przepaści?) w strzępy. Podłączając do Creek-a 50A w wejście na przedwzmacniacz, przeskok jest duży, aczkolwiek po wpięciu z pominięciem przedwzmacniacza, na kocówkę mocy, CXU pokazuje co tak naprawdę sobą reprezentuje. W utworze One Republic "Apologize", bas jest trudny do przedstawienia i Denon trochę się w nim gubił. Tak samo było z Nightwish "Alpenglow". Nie wiem jak zrobili to fachowcy z Cambridge, lecz niskie rejestry są obfite i jędrne ( :) ), a zarazem rozdzielcze. Góra jasna i czytelna. Smaczki gitar, szelestów, westchnień z płyty "X" Eda Sheerana, pokazuje ile ciekawostek zataił BD Denon-a. Co do minusów, to regulacja głośności pomiędzy 0 i 1 jest bardzo dużym przeskokiem i wieczorem będzie ciężko słuchać nawet na 1 (skala do 100). Przydały by się też usługi typu Tidal oraz Netflix (patrz Oppo).
Ogólnie jestem zachwycony i polecam każdemu przesłuchać/porównać ten player. Może się okazać, że nie będzie potrzeby, zakupu dodatkowego CD.
Jeszcze jeden plus dla mnie, to idealnie zgrała się faktura oraz kolor obudowy z Creek-iem.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Gratulacje!.. :) Cieszę się iż to co mówiłem że darbee robi bardzo dobrą robote na większym ekranie widzisz i możesz potwierdzić ... :) U mnie darbee pracuje non stop na 40%.. :)
 

bokciu

Banned
Gratulacje!.. :) Cieszę się iż to co mówiłem że darbee robi bardzo dobrą robote na większym ekranie widzisz i możesz potwierdzić ... :) U mnie darbee pracuje non stop na 40%.. :)

Napisz coś więcej o tym urządzeniu, bo bardzo mnie zainteresował temat. Na polskich stronach praktycznie nic nie ma w tym temacie. Gdzie kupić i za jaką cenę? Faktycznie jest aż taka różnica w obrazie z projektora? Rozumiem, że procesor wpina się pomiędzy odtwarzacz BD a projektor.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nieee, procesor darbee znajdziemy w niektórych odtwarzaczach oppo lib CA.

Black masz dwie możliwości :
- odtwatzacz oppo 103d ,105d lub CA
- procesor darbee dvp 5000s który posiadam.

Napisz coś więcej o tym urządzeniu, bo bardzo mnie zainteresował temat. Na polskich stronach praktycznie nic nie ma w tym temacie. Gdzie kupić i za jaką cenę? Faktycznie jest aż taka różnica w obrazie z projektora? Rozumiem, że procesor wpina się pomiędzy odtwarzacz BD a projektor.

Masz możliwość wpiąć procesor gdzie chcesz ja u siebie mam pomiędzy blu ray a amplituner.
Odnośnie obrazu to u siebie w wątku kiedyś robiłem porównanie oppo 103d z włączonym i wyłączonym darbee oraz porownywalem go do zwykłego odtwarzacza blu ray. Masz tam całą moją foto relacje oraz wrażenia.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Black masz dwie możliwości :
- odtwatzacz oppo 103d ,105d lub CA
- procesor darbee dvp 5000s który posiadam.

Dla scislosci, to nie sa wszystkie mozliwosci.Procesor Darbee jest rowniez wbudowany w niedrogi projektor Optomy.
Wygooglujcie sobie model sami.
 
Do góry