Oppo

WuMike

New member
Bez reklam
Witam w Nowym Roku!

Oppo wypuszcza nowy FW, dodający obsługę HDR10+, czyli metadanych dynamicznych do swoich ostatnich odtwarzaczy z rodziny UDP-203 oraz UDP-205. To bardzo cieszy, bo standard ten - po wielu miesiącach suszy - rusza wreszcie do przodu, choć wciąż dosyć wolno.

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1546208229

Posiadacze TV marki Samsung, Panasonic oraz Philips powinni również to odczuć.

Czekamy na materiały wspierające ten standard oraz porównania z Dolby Vision.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Pytanie niby proste, ale nie całkiem proste.
Wyśle dźwięk Dolby Atmos przez HDMI jak każdy player blu-ray.
Ale tego dźwięku nie dekoduje na wyjścia analogowe.
 

robototo

New member
Pytam pod kątem koncertu na blu ray z dźwiękiem w dolby atmos...z którego sygnał pójdzie na ampli kd który dekoduje ten sygnał na kolumny
 

robototo

New member
Ok...zapytam może ktoś miał podobny problem a mianowicie przy odsłuchu muzyki przez rca-rca z oppo do ampli denon 2400 co jakiś czas- nieregularnie przerywa mi na 1-2 sekundy...irytujace...myslalem ze to może połączenie po hdmi arc może powodować te przerwy ale po wyłączeniu nadal są przerwy...nie w każdym utworze i różnej czestotliwosci ..?przy oglądaniu filmu i włączonym tv po hdmi nic się nie dzieje...moze coś w ustawieniach pomieszalem ale za cholerę nie wiem co i jak...ktos może pomoc? Na stronie polskiego oppo wyczytałem o podobnych problemach i źródłem miał być konflikt po hdmi arc z tv.sony..przepinalem zgodnie z wytycznymi i dalej problem zostaje...moj tv Philips 55/ 7650
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Bardzo dziwne zachowanie. Rozumiem, że przerwy są w trakcie utworów, a nie pomiędzy? Próbowałeś może zresetować ustawienia obu urządzeń, do fabrycznych? Jeżeli to nie pomogło, sprawdź, jak jest na innym wejściu analogowym tego ampli Denona, o ile jest więcej niż jedno RCA input.

Odłączyłbym wszystkie pozostałe kable i zostawił tylko ten jeden, aby sprawdzić efekt.

Generalnie, ampli nie powinien raczej ingerować w sygnał, w momencie, gdy przyjmuje go po analogu z zewnetrznego źródła, stad moje zdziwienie. Może jakiś przekaźnik sygnałowy wariuje?
 

robototo

New member
Tak dokładnie...na słuchawkach w Blu Ray też jedt ok...resetowalem ale jedt bez zmian, ostatnio wymieniłem kable hdmi na nowsze...ale sytuacja się powtarza...po niedzieli spróbuje po powrocie do domu poprsepinac kable...mam ten zestaw co najmniej rok i zaczęło się tak dziać od około miesiąc a...prxy czym nic nie zmieniłem w ustawieniach...moze jakaś aktualizacja coś pozmieniala...otwarzanie Blu Ray filmów przy sygnale po hdmi nic się nie dzieje i jest ok...tylko na muzyce po analog ...kable są solidne...
 
Ostatnia edycja:
Ja bym spróbował jeszcze opcji z dwoma kablami hdmi. Na hdmi1 out w oppo bym ustawił tylko obraz i podłączył by go do tv, a hdmi2 audio do amplitunera.
Ja miałem kiedyś problem z buczeniem tylnych kolumn , problemem było hdmi podpięte pod projektor. Zrobiłem dwa ruchy, pierwszy to wyżej opisany a drugi to podłączenie zasilania projektora do tej samej listwy gdzie podłączona jest reszta sprzętu. Problem już się nie pojawił ale co było za to odpowiedzialne już nie sprawdzałem. Możliwe ,że miałem pętlę masy bo jak odłączyłem hdmi łączące oppo z projektorem do buczenie ustawało. Dodam tylko ,że nie posiadam amplitunera. Jadę na pre z oppo i końcówkach mocy, tak więc wszystko podłączone po RCA.

Ja osobiście wywaliłbym amplituner i spróbowałbym na wielokanałowej końcówce mocy.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Dokładnie tak. Ampli w połączeniu z Oppo to najlepsza droga do degradacji dźwięku tego zacnego odtwarzacza. Mi w zupełności wystarcza konfiguracja 4.0 i dwie stereofoniczne końcówki mocy wpięte do wyjść RCA.
 

robototo

New member
Tak też zrobię...dzieki za pomoc...jestem w trakcie wymiany sprzętu...amli Denon 2400h idzie pod młotek....
 

robototo

New member
...i zrobiłem...oppo 205+ marantz 7003 + nuforce mca18....teraz czas na kolumny do tego zestawu chociaż jamob606 ozyly...i przerw się pozbylem...
 
Do góry