Jaki BluRay do dźwięku DTS HD z USB.

kamil.szymcz

New member
Witam,
Obecnie używam do odtwarzania filmów telewizora Sony i dysku zewnętrznego WD 2TB. Wszystko działa wyśmienicie, rzadko się zdarza problem z odtwarzaniem jakiegoś filmu, w 95% to są .mkv . Telewizor mam połączony optycznym z amplitunerem. Dźwięk jaki uzyskuje to DTS i Dolby. Większość plików ma DTS-HD chciałbym go wykorzystać, ale Tv nie obsłuży stad padł pomysł na kupno odtwarzacza Bluray. Czy taki podstawowy odtwarzacz obsłuży DTS-HD przez dysk podłączony do usb? Myślę o Sony Sony BDP-S4500, czy to dobry wybór?
 

kamil.szymcz

New member
Nie chce odtwarzacza sieciowego, mam kilka płyt Blu ray, wcześniej miałem PS4 ale sprzedałem. Odtwarzacz będzie podłączony HDMI do amplitunera...
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Oczywiście, 20gb filmy smigaja .Nie wiem jak nowe modele ale ja mam od 5 lat LG bd550 za 3 stowki i jak za te pieniądze to się sprawdza.Pzdr
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Oczywiście,czasem ma problem z dts HD resolution i muszę przełączyć w ustawieniach audio LG multichanel zamiast bitstream.Pzdr
Amplituner widzi wszystkie kodeki jak należy też 5.1 i 7.1
 

kamil.szymcz

New member
To fajna wiadomość, chcę sony ze względu na TV Sonego i sterowanie jednym pilotem, ale teraz chce kupić nowe kino z pilotem uniwersalnym więc może to LG, tylko tego Sonego znalazłem w dobrej cenie.
 

Kamil_89

Member
Kolego sterowanie jednym pilotem fajna sprawa ale chyba bym się tym nie kierował. Ja w nowym ampli od Onkyo ustawiłem sterowanie sprzetami Sony i ładnie to śmiga :)
 

Kamil_89

Member
Na kilku różnych, filmy oraz pliki testowe. Po USB TrueHD jest przesyłane do Stereo. Oczywiście z płyty BD jest poprawnie. Z USB większość filmów mam z DTS HD więc aż tak mi to nie przeszkadza dlatego też nie wymieniłem na siłę BD, aczkolwiek teraz po zakupie ampli od Onkyo myślę o sprzedaży Soniaka na rzecz BD od Onkyo do zestawu :)
 

Kamil_89

Member
Musisz sam się zastanowić, gdyby nie to TrueHD z USB to sprzęt byłby super. Sterowanie jednym pilotem oraz system BraviaSync fajnie działają ale nie jest to najważniejsze. Pytanie jak dużo masz filmów w TrueHD i czy nie możesz ich oglądnąć w innym standardzie np Digital Plus lub puścić z kompa? Jeśli nie musi być to Sony to bierz inną firmę która Ci pasuje aczkolwiek jakość obrazu też może się różnić ja zauważyłem na plus dużo lepszą jakość obrazu z odtwarzania filmów z BD w porównaniu do TV.
 
Do góry