Jaki BluRay do dźwięku DTS HD z USB.

Widzę kolego że dalej próbujesz z gówna bat ukręcic. Nie zamierzasz wydać więcej niż 300 pln to lepiej sobie daruj. Ratuje Cię tylko dobry Player sieciowy a tu trzeba trochę dołożyć. Zbieraj kasę na coś co cię zadowoli w 99 procentach. Zastanów się tylko co chcesz bo wśród otwarzaczy sieciowych są praktycznie dwie grupy, mówię tu o odtwarzaczach na sigmie i realteku, jedni wolą to pierwsze a drudzy to drugie. Ja miałem jedno i drugie, mogę powiedzieć że sigma dla mnie daje bardziej przyjemny obraz, realtek za mną nie przemawia. Robiłem nawet dwa podejścia, miałem qnapa NMP 1000 i jakąś himedie, pozbyłem się tego dość szybko. Co innego było z Dune (Dune HD max, dune 303 3d i Dune base 3d). Powiem szczerze że Dune miałem jeszcze długo po zakupie Oppo 105D, z czasem dopiero pozbyłem wszystkich 3 modeli . Teraz kusi mnie dune duo 4 k i nowe zappiti, nie wiem czy coś z tego wyjdzie bo już Oppo 205 na horyzoncie.
 

kamil.szymcz

New member
Kolego, sprawdziłem specjalnie dla Ciebie. Mój Sony nie czyta exFAT
Kur....to teraz jestem w głębokiej du...a chciałem już brać tego sonego i dać sobie pokój z DT HD ale jak nie czyta ex-fata...dzięki! bardzo mi pomogłeś! :) sam się zastanawiam czy to wszystko jest tego warte...okazało się, że większym problemem jest sam system plików dysku niż same dekodery HD dźwięku - żeby było śmieszniej. Ciekawi mnie dlaczego skoro TV czyta exfat'a to dlaczego odtwarzacz BR nie, skoro LG ani Sony nie czyta to nie sądzę, że Samsung da rade...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ty masz problem.którego ja nie rozumiem. Chcesz oglądać ale nie zapłacisz za blu który to odtwarza. To albo przestań ściągać filmy albo kupuj blu ray i sprzedawaj po obejrzeniu albo nie zawracaj gitary że coś ci czegoś nie odtwarza....
 
Są dostępne na rynku jakiekolwiek TV, które odtworzą DTS HD czy Dolby True HD? chyba kiedyś widziałem ale to ponadk 20k

Jestem ciekaw co ci to da ,że tv zdekoduje dtshd lub true hd.
Piszesz że z tv wysyłasz kablem optycznym do amplitunera.
Nawet jak telewizor poprawnie odczyta ten format to i tak zdekoduje go do DD lub DTS
i wyśle do tunera. Optycznym kablem nic więcej nie pójdzie.
 
Na dniach też mam zamiar kupić odtwarzacz by z dysku zewnętrznego po USB odpalać filmy 1920*1080 z dźwiękiem Dts Hd master bądź True Hd.
Dysk po Usb spięty z Onkyo 636, onkyo z kolei po HDMI do Benq 1070W.
Decyzja zapadła 2 tygodnie temu kiedy to lampa się wypaliła po 2500 godzinach.
Wcześniej odpalałem dosłownie wszystko na projektorze z PC, z racji kosztów lampy (1000zł) granie przeniosłem na plazmę a projektor tylko do filmów.
Wracając do tematu.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Szybkość portu USB jest ważna??
Czy nie będzie problemu z wyświetlaniem napisów?
Może macie jakiś sprawdzony model?
Pozdrawiam.
 

kamil.szymcz

New member
Jestem ciekaw co ci to da ,że tv zdekoduje dtshd lub true hd.
Piszesz że z tv wysyłasz kablem optycznym do amplitunera.
Nawet jak telewizor poprawnie odczyta ten format to i tak zdekoduje go do DD lub DTS
i wyśle do tunera. Optycznym kablem nic więcej nie pójdzie.

To w jakim celu TV dekoduje ten dźwięk jak potem nie ma go jak przesłać? to jest dla mnie bez sensu, chyba, że ma wbudowany soundbar, który coś tam polepszy..
To ja wiem, że po optyku max DTS, tak samo przez HDMI ARC jednym rozwiązaniem byłby HDMI Audio Olny jak w niektórych BR.

Znalazłem idealne rozwiązanie dla mnie tzw. Android Box, dałem niespełna 120zł a obsługuje mi wszystko co chce.
 

deusexe

Member
Dawno nikt nie pisał w tym temacie, czy coś się pojawiło ciekawego? Na pewno Oppo 203 odtworzy z mkv True HD, ale coś bardziej przystępnego cenowo?
 
Do góry