Jaki BluRay do dźwięku DTS HD z USB.

kamil.szymcz

New member
Nawet nie wiedziałem, że filmy puszczane z BD przez USB są lepsze jakościowo od tych z TV. Teraz jestem w kropce, co prawda filmów z Dolby TrueHD mam zdecydowanie mniej niż DTS HD ale jednak są. Dziwne jest to, że wtedy BD nie robi z Dolby True HD zwykłego Dolby tylko przerzuca do stereo, TV robi zwykłe Dolby. Czy ten sony poradzi sobie z ExFAT?
 

Kamil_89

Member
Ja mam podpięty dysk z NTFS więc z exFAT nie powinno być problemu. Oczywiście cały czas piszę o S7200, nie wiem jak z innymi modelami.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ja ostatnio miałem podobne wyzwanie. Kolega poprosił mnie o zakup odtwarzacza BR. Jak zwykle: założony budżet, który został naciągnięty, i spore wymagania, m.in. po USB. Summa summarum, dał się namówić na używkę – CA 751BD, w idealnym stanie. Sam używam takiego odtwarzacza od dawna, więc wiem, co potrafi. Praktycznie czyta wszystko, co niezbędne (mkv, Atmos, Auro, DTS:X, dyski 2TB, wszystko po USB). Ale nie wiem, czy kolega poszedłby tą drogą.
 

kamil.szymcz

New member
Urządzenia z tak wysokiej półki są dla mnie "niepotrzebne" po 2 są bardzo drogie. Szukam alternatywnego rozwiązania. Znalazłem 2 oferty urządzeń, które mnie interesują to koszt ok 250-280 zł ale one nie odtwarzają Dolby HD. Częściej spotykam się z DTS HD. Myślę coraz poważniej o odtwarzaczu multimedialnym...i alternatywnym oprogramowaniu np. Kodi. Jak to jest z Kodi, czy on obsłuży DTS HD i Dolby HD?
 

RAF1977

Banned
Z kodi jest różnie, zależy od odtwarzacza.
Firestorm dał ci przykład odtwarzacza z wysokiej półki, który łyka wszystko (chyba).
Mój marantza z wysokiej półki, nie czyta z usb Atmosa.
To wychodzi na to, że taki Cambridge audio jest bardziej uniwersalny.
 

kamil.szymcz

New member
Tu się zaczynają schody, mianowicie chodzi o Apple Tv 4 gen. Jest tam możliwość instalacji Kodi ale nie wiem co z dźwiękiem...na internecie ciężko znaleźć jakieś informacje, jak na razie wyczytałem, że wspiera na pewno Dolby.
 

RAF1977

Banned
Ja mam egreat A5 i na nim kodi czyta wszystko. Ale ja tam mało go używam. Czasem się przydaje
Ps.
Muszę częściej pić, bo jak trzeźwy jestem, to tylko filmy oglądam 😀
A Muzyka taka piękna jest.
JMJ w Chinach, uwielbiam, a tak dawno nie słuchałem.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Kodi...
Tak, jak ma takie źródło to oczywiście tak. Nawet Atmosa posyła.
Ale takich źródeł to na necie nie ma, tylko z dysku.
 

RAF1977

Banned
Egreat r6s
Mam na sprzedaż, jak byś chciał, niedrogo.
Z pudełkiem itp.
Kupiłem za 50 funtów, sprzedam ... Hm ......
100zl plus przesyłka z UK pewnie 50zl.
Może taniej, trzeba sprawdzić.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Z kodi jest różnie, zależy od odtwarzacza.
Firestorm dał ci przykład odtwarzacza z wysokiej półki, który łyka wszystko (chyba).
Mój marantza z wysokiej półki, nie czyta z usb Atmosa.
To wychodzi na to, że taki Cambridge audio jest bardziej uniwersalny.
No nie powiem. Jest trochę tego. Np. DVD Audio, czy SACD – tylko przez płyty, jeśli komuś zależy na HiResach. O braku Cinavii nie wspomnę. W przypadku tego modelu, jest tu naprawdę sporo możliwości. Dlatego też, zakupiłem go w myśl powiedzenia: raz, a dobrze, i bez „rozdrabniania” się w sprzęcie. Lecz nie wiem, jak wygląda odtwarzanie po USB w najnowszych Cambridgach. Ponieważ wydaje mi się, czytając różne posty, że producenci (generalnie) zaczynają rzucać kłody pod nogi i utrudniają możliwość odtwarzania przez USB – np. obejście Cinavii. W moim przypadku, to działa. Bo np. jego następca – CA 752BD, ma ją już zaimplementowaną fabrycznie. Nie wiem tylko, czy również po USB.

I chyba rzeczywiście, w przypadku Kolegi, najrozsądniej będzie pójść w odtwarzacz multimedialny.
 

kamil.szymcz

New member
Mam kilka płyt BR ale chyba odtwarzacz multimedialny będzie lepszym wyborem. Oglądałem wczoraj na allegro mnóstwo tych odtwarzaczy, proszę mi powiedzieć czym się kierować?
 

kamil.szymcz

New member
Tu się pojawia problem, nie chce płacić 1000zł jak będe oglądał filmy 4-8 razy w miesiącu, kwota do 300zł jest akceptowalna. Może spróbuje z tym Samsungiem...?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No niestety. Jest tak, jak napisał Kolega wyżej. „Mocny” BR musi kosztować. Tak jest np. z Oppo. CA 751BD i 752BD są jego klonami. Tyle tylko, że tańszą alternatywą. Nie wiem, jak jest z najnowszymi Cambridgami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry