Brak polskich znaków podczas odtwarzania filmów

mati021200

New member
Witam, od kilku dni zmagam się z dość irytującą przypadłością mojego odtwarzacza blu-ray (Denon dpb-1611ud). Kiedy włączam napisy do obojętnie jakiego filmu, okazuje się że nie ma w napisach polskich znaków. Napisy wmuksowane programem MKVToolNix. Starałem się jakoś rozwiązać ten problem jednak żadne zmiany formatów/kodeków napisów nie dają pozytywnych rezultatów, zawsze występuje ten sam problem. Siedzę nad tym od kilku dni, kombinuję z różnymi programami ale nic, dosłownie nic nie jest w stanie pomóc. Stąd też moje pytanie czy jest jakiś sposób/możliwość żeby w końcu polskie znaki w napisach mogły się u mnie pojawić? Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi i ewentualną pomoc. Dodam tylko że filmy nie są oryginalne, a odtwarzam je przez USB.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Witam. To dośćl częsty problem w odtwarzaczach stacjonarnych Jedyna rada to pobierać filmy z napisami na stałe wbudowanymi. Ewentualnie jeśli to mkv to remux w tsMuxer do BDAV i powinno czytać.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @mati021200, nie wiem jakie to są pliki tekstowe (*txt, czy *srt), ale znam ten problem.
Najczęściej pliki takie mają kodowanie UTF-8. Spróbuj zmienić to kodowanie na Unicode, lub ANSI. Można to zrobić przez otwarcie takiego pliku np. przez WordPad, Notepad++, lub Subtitle Edit.
Bynajmniej, u mnie to działa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry