Opinia znawców- tani BD- na co zwrócić uwagę?

katka10

New member
Witam Kolegów.
Postanowiłem o zakupie odtwarzacza BD. Proszę o poradę, który z dostępnych modeli w Elektro-sklepach w cenie do 500 zł jest godny uwagi.
Jestem zielony w tym temacie.
Obecnie oglądam filmy .mkv z pendrive'a podłączonego do TV.
Chciałbym jednak by móc obejrzeć film w dobrej jakości dźwięku i obrazu w KD.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie.
TV posiada 3D i tą funkcję chciałbym mieć w BD


Co co oczekiwań to chciałbym bym mógł nadal podłączyć zewnętrzny dysk oraz funkcje sieciowe.

Szczerze to nie wiem nawet co zyskam przez zakup i czy efekt bedzie lepszy. Skoro TV jest 720p.
W opisie sprzęt do którego bedzie podłączony BD
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Każdy BD Panasonic będzie ok, mają niezły obraz, czytają większość plików i są całkiem szybkie. Funkcje smart są skromniejsze niż np w samsungu, ale jeśli Ci na nich nie zależy, to śmiało bierz Panasa.
 

katka10

New member
Każdy BD Panasonic będzie ok, mają niezły obraz, czytają większość plików i są całkiem szybkie. Funkcje smart są skromniejsze niż np w samsungu, ale jeśli Ci na nich nie zależy, to śmiało bierz Panasa.
Dzięki za odzew.
Jak przeglądam strony sklepów to rozstrzał cenowy jest od 180 zł do 600 wśród tanich modeli, i tak na prawdę nie ma znaczenia który wybiorę?
Wszystkie maja te same funkcje, standard, kodeki?? To oprócz zmiany numeru modelu,wyższa cena nic nie wnosi???

Na co zwrócić uwagę, lub jak moge sprawdzic przetestować sprzet przed zakupem??

W przypadku odkupienia sprzętu używanego np wyższy model, co powinno wzbudzić moje podejrzenia lub jak sprawdzić w warunkach domowych taki sprzęt?
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko zależy od tego, czego od urządzenia oczekujesz. Jeśli zależy Ci tylko na odtwarzaniu BD, ew. filmów z USB to w mojej ocenie najlepiej jest kupić odtwarzacz z niższej półki. Jeśli natomiast zależy Ci na dobrej sekcji stereo, zaawansowanych funkcjach multmedialnych, czy np. dwóch wyjściach HDMi, wtedy warto rozważyć kupno droższego playera. Teoretycznie (zapewne również i praktycznie) jakość sygnału wychodząca z playera za 300zł i za 3000zł przez HDMI nie powinna się różnić :)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Każdy Panasonic to ma, zatem powinien Ci wystarczyć. Zwróć uwagę, że te tańsze nie mają 3D i upscalingu do 4K (jeśli to dla Ciebie istotne) oraz WiFi (tylko ethernet), poza tym w zasadzie zbyt wiele ich od siebie nie różni. Obraz ze wszystkich będzie taki sam.
 

katka10

New member
Każdy Panasonic to ma, zatem powinien Ci wystarczyć. Zwróć uwagę, że te tańsze nie mają 3D i upscalingu do 4K (jeśli to dla Ciebie istotne) oraz WiFi (tylko ethernet), poza tym w zasadzie zbyt wiele ich od siebie nie różni. Obraz ze wszystkich będzie taki sam.

Moja plazma jest 720p ( HD READY) wiec 4k mnie nie interesuje ale jest 3D wiec zastanawiam się czy chcę ta funkcję w BD ( bo w TV rzadko używam) Myślę że technika tak pędzi do przodu że na kilka lat po kabelku internet też da radę:)
 

katka10

New member
Pożyczyłem od znajomego Samsung'a BD J5500.
Jestem pozytywnie wstrząśnięty jakością dźwięku w KD.
Filmy w mkv brzmią o niebo lepiej niż z TV pod który był podłączony dysk usb a z niego optykiem do AVR.
Czy to tylko złudzenie czy faktycznie połączenie USB+ BD do AVR jest korzystniejsze niż TV+USB i optykiem dźwięk do AVR
 
Do góry