AVCHD (.MTS) montaż + zapis i wypalenie na płytke Blu-ray

Hedonistyczn

New member
No witam, ostatnio byłem na ślubie i nagrałem pamiątkowy film moją kamerą JVC GZ-E15BE.
No i nagrałem tam ponad 100+ clipów, w formacie AVCHD (.MTS) :
446a4ae8b3dbbcb5gen.png


No i teraz te wszystkie klipy wrzuciłem do programu Sony Vegas Pro, żeby zmontować w całość.
Po złączeniu wszystkich clipów wyrenderowałem projekt w formacie AVCHD (.m2ts):
d8cedd7674076f32gen.png


Chyba to najbliższy format originału, więc moje wideo nie powinno stracić na jakości.

No dobra, więc mam już scalony cały film 30 minutowy i wypaliłem go na płytce Blu-Ray programem BurnAware Free.
Wypaloną płytę włączyłem w moim odtwarzaczu blu-ray, na początku wszystko się zgadzało, ale już czułem, że jest coś nie tak. Za każdym razem kiedy przewijałem fragment nagrania nie było słychać ponad 3 sekundy głosu, póżniej było ok. Ale na tym się nie skończył, póżniej jak film doszedł do środka nagle obraz się zatrzymał, po mimo że było słychać dzwięk. Na jakiś czas się odcinało, ale póżniej znów coś było nie tak. I, żeby wykluczyć czy winny jest jest końcowy etap od wypalania na płytę odtworzyłem zrenderowany plik na PC. Po przewinięciu filmu również było podobnie.

Pożniej zrenderowałem takie same wideo tylko trwające 1 min i odziwo nie było problemów.
No i teraz jestem w martwym punkcie, bo nie wiem co robić, czy to wina formatu? czy ustawien w Vegasie a może wideo nie może mieć więcej niż X minut?

Bardzo proszę osobę doświadczoną o pomoc, bo nie ukrywam frustracji, będę ogromnie wdzięczny za pomoc, jestem w stanie nawet zapłacić, pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:

ApaczoS

New member
Z bitratem kombinujesz dobrze ale ten format...strasznie się ograniczasz nim.
Wyrenderuj film do mp4 kodekiem H.264, na pewno w vegasie jest, bitrate na 15mb, reszta tak samo. Potem wrzuć na pena nie na dysk i możesz odtwarzać z czego chcesz: TV, BD, komp itd.
A problemy o których wspominasz przy odtwarzaniu, to raczej wina płyty i samego wypalenia. Jakbyś zrobił strukturę BD to pewnie byłoby ok, no ale kto by się w tych czasach bawił w takie rzeczy :)
 

pacmanx

New member
Z tego co pamiętam, to w Vegas nie można od razu zrobić projektu Bluray i wypalić płytki?
Można też wyeksportować do DVD Architect i tam przygotować płytę z menu etc.
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Witam Hedonistyczn.
Odpowiedź na twój przypadek jest banalnie prosty.
Chociaż kolega pacmanx dobrze podpowiada iż do eksportu na płytę DVD bądź BD służy DVD Architect to wcale nie musisz zmieniać formatu do mp4 tak jak to podpowiada ApaczoS.
Na twój przypadek jest super lekarstwo o nazwie "tsmuxer 2.6.12" który poradzi sobie z twoim problemem w 2 minuty.
Po tym zabiegu będziesz mógł dany film kopiować na co chcesz i oglądać bez żadnych problemów. Będziesz mógł również prawdopodobnie wypalić na płytę programem którym wspominasz "BurnAware Freeę, chociaż programu nie znam i nie wiem czy stworzy Tobie strukturę płyty BD, ponieważ jak wcześniej wspomniałem do tego służy DVD Architect.
Mam nadzieje że pomogłem a co do kwestii "jestem w stanie nawet zapłacić" to wystarczy interaktywne piwko. Pozdrawiam :)
 
Do góry