Pioneer BDP 170 wiesza się przy wyłączaniu (OFF stuck)

Lumak

New member
Cześć,
Pytanie do posiadaczy odtwarzacza bluray Pioneer BDP 170 (u mnie podłączony do ampa VSX 529).

Dlaczego odtwarzacz wiesza się przy wyłączaniu - zatrzymuje się na napisie OFF i koniec. Do odtwrzacza podpięty jest po USB dysk zewnętrzny.

Czy ktoś z Was ma/miał podobny problem i zna przyczynę/rozwiązanie.

pozdrawiam
Lumak
 

Lumak

New member
Odtwarzacz wiesza się z podłączonym dyskiem (niezależnie jakiej pojemności jest dysk, 250GB, 500GB, 1TB, 1,5TB czy 2TB) nie za każdym razem ale 2 do 3 razy na 10 uruchomień. czy to oznacza że przed każdym wyłączeniem odtwarzacza muszę odpiąć dysk z USB ??
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
albo wyciagnij wtyczke z gniazdka od 170, niestety ten sprzet tak ma, ja kupilem wczoraj i tez juz mi sie raz zawiesil, w polaczeniu z ampl. pionka vsx-924 tez mam niestety problemy z dzwiekiem dts-hd, czy dolby digital true hd :-(, ehh....
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jak puszczalem film z hd zewn. z dzwiekiem czy to dts-hd, czy dd true hd, ampl czasami glupial i wlaczal dzwiek np tylko w stereo - migaly ikonki pokazujace rodzaj dzwieku na wysw. ampka. Teraz jak na razie jest ok. Moge jeszcze niestety troche ponarzekac na napisy w tym bdp-170, chodzi o polska trzcionke, raz jest raz jej nie ma (w przypadku wyswietlania na samym dole ekranu)
 

Rafal7

Banned
Aha, bo u mnie jak idzie dźwięk DTS-HD z bd na ampli i jak bitrate dźwięku skoczy do 6000 kb/s to się rwie i nie wiem w czym tkwi problem.
 

Garos

New member
Aha, bo u mnie jak idzie dźwięk DTS-HD z bd na ampli i jak bitrate dźwięku skoczy do 6000 kb/s to się rwie i nie wiem w czym tkwi problem.

może zmień czas próbkowania lub zmień w ustawieniach HDMI audio out i wybierz Reencode czyli automatyczny wybór rodzaju transmitowanego przez sygnał HDMI
 

Rafal7

Banned
Spróbuje w weekend, wiem że jak ustawie dekodowanie żeby robiło się w bd to wszystko jest ok.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Dokładnie takie same objawy zauważyłem jak wspomniane powyżej. Ogólnie blu sprawia się dobrze.
Flimy z płytki mieli od razu i jest ok. Jak podłączyłem dysk przez USB 750GB zapełniony w 60% to raz na
5 podejść zdarza się mu zawiesić i nic mu już nie pomoże oprócz odcięcia prądu.
Niby pierdoła, ale irytująca na maxa! Poza tym umówmy się... Ja kupiłem ten odtwarzacz, żeby coś w ogóle mieć ;-)
Docelowo Marantz UD będzie i tyle w temacie.
 
Do góry