Denon DBT-1713UD opinie i wrażenia

Whiplash

New member
Bez reklam
Witajcie, planuje dokupic do calego mojego zestawu ostatni klocek czyli Blu Ray Denona. Na 3313 mnie nie stac wiec zostaje tylko 1713. Koledzy co mozecie powiedziec o tym czytniku.

Co mnie interesuje to oczywiscie jakosc obrazu i dzwiek po analogu bo tak bede podlaczal do wzmacniacza. Odtwarzacz bedzie mi sluzyl do ogladania wylacznie koncertow na DVD i BD wiec stad tez pytanie o jakosc dzwieku z Burr Brown po analogu. Testow juz przeczytalem sporo i raczej sa to dobre opinie ale wiadomo jak to jest z testami i ich wiarygodnoscia, dlatego wole zapytac uzytkownikow.
 

Rafal7

Banned
To raczej nie jest oszczędzanie tylko w jakimś stopniu celowa zagrywka i przymuszenie człowieka do kupna droższego modelu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Collider a ja Ci powiem ze nie ma to jak koncert w oryginalnym stereo LPCM bez zadnych korekcji itd. Jak teraz slucham wszystkiego na wzmacniaczu to za cholere nie wrocilbym do amplitunera kinowego. Zadnych zabaw w przelaczanie trybow, polepszaczy. co bym nie wlaczyl gra zajebiscie a moja rola sprowadza sie do wyboru zrodla i ustawienia glosnosci no ale co kto lubi :)
Nie wiem skad ta opinia ze koncert najlepiej sie oglada w 5.1. Dla mnie koncert to muzyka a muzyke slucha sie w stereo, co wiecej sciezki stereo na wydawnictwach koncertowych zawsze sa dobrze zmiksowane a 5.1 czesto jest cos skopane. Albo sub chce rozniesc pokoj albo w ogole nie gra, to znowu surround zaglusza reszte albo jest za cichy itd itd. Mam pare takich wydawnictw nawet blu ray gdzie stereo gra ekstra a 5.1 jest skopane.
Przyklady, Metallica Quebec Magnetic, Megadeth - Rust in Peace Live, Nightwish - end of an era

No dobrze Panowie ale wrocmy do meritum, jakosc obrazu/dzwieku bo w tym celu zalozylem watek. Opinie lolka juz znam ze wczesniejszej rozmowy ale dotyczyla ona 3313.
 

Maciej_S85

New member
Witajcie. Też jestem zainteresowany tym odtwarzaczem. Ma być do zestawu H/K AVR 370 + JBL Studio 180. Chodzi mi o jakość filmów i muzy, dodatkowo on odtwarza SACD. Mam niby PS3, ale muza z niego drażni mnie niesamowicie. A i mkv tez nie otwiera.
 

Maciej_S85

New member
PS3 nie czyta MKV, NTFS itd. Wiec nie żartuje. A denerwuje mnie już używanie PS3 Media Server, tym bardziej, że przez Wifi filmy z bitrate powyżej 8 mb/s tez nie chodzą. Ciagnąć lanu tez nie chce.
Apropos jeszcze mkv to nawet przez media Server play nie czyta bo to komputer pomaga w konwersji w locie. Co dotyczy także flackow które to sa obrabiane przez ffmpega.
 

Rafal7

Banned
Ps3 Media Server. Używam go do bd i tv. Na tv niektóre filmy sie nie tna tak jak na konsoli. A laptop to notebook z procesorem Atom takze wsparcia ze strony kompa nie ma żadnego.
 

Maciej_S85

New member
Co do wsparcia odtwarzania, to zapusc sobie film dobry mkv i zobacz użycie procka lub grafy w netbooku, komp mocno nad tym pracuje aby strumieniowac fiim na konsole. Proc pracuje na 50% a grafa rożnie. Wiec netbook z atomem i ionem troche sie grzeje na takim filmie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry