Denon DBT-1713UD opinie i wrażenia

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dzięki. :)
Wiem. Sam jestem autorem wielu postów poświęconych Cinavii. Ale jeśli mówisz o postach innego autorstwa, to chętnie się z nimi zapoznam, jeśli mógłbyś je wskazać. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Denon juz stoi w szafce i jest podlaczony do reszty systemu.

Ogolne wykonanie odtwarzacza bardzo ladne, mimo plastiku na frocie nie robi wrazenia tandety a markowego sprzetu. Gorzej z pilotem jakis taki duzy i nie intuicyjny dla mnie, przyciski naciskaja sie bardzo lekko jakby mialy zaraz odpasc.

Dzwiek i obraz:
W moim przypadku korzystam z wyjsc RCA stereo i wbudowanego DAC Burr Brown. Zestawiajac do panasonica 210 brzmienie jest troszke szczuplejsze na dole pasma ale za to cala reszta wybrzmiewa zdecydowanie i lekko. Szczegolowosc o wiele lepsza, wyraznie slychac wokale i gitary, generalnie brzmienie jest neutralne, przyjemne i lekkie. Dla zaspokojenia ciekawosci wlaczylem tez plyte CD i porownalem brzmienie DBT do DCD i jednak czuc przewage czytnika CD. Na Odtwarzaczu CD brzmienie jest aksamitne, miekkie nie meczy a z blu ray czuc takie techniczne granie, brakuje tej muzykalnosci i ciepla.

Obraz, mamy do wyboru wyjscie Direct i przez scaler, ja wybralem to pierwsze tak aby to TV ew. upscalowal DVD do swojej natywnej rozdzielczosci a sam blu ray zajmuje sie tylko odczytem obrazu. Na jakosc nie moge narzekac, czy to DVD czy BD wyglada bardzo dobrze.

Generalnie jestem zadowolony, wszystkie komponenty mam teraz w jednej lini wizualnej jak i markowej. Wkoncu nie mam problemu z dzwiekiem przy odtwarzaniu BD 24p.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Mam jeszcze pytanie dotyczace aktualizacji firmware. Na stronie denona jest plik z grudnia 2013. Jak sprawdzic czy soft w moim BD jest aktualny czy trzeba zrobic update? W menu nic nie znalazalem..
 

Maciej_S85

New member
Musi być jakieś menu aktualizacji, skoro mozna zrobić upadłe. Poszukaj.
A mozesz porównać dla mnie odtwarzanie flacka przez ampli a przez dbt?
Co do wyglądu to wyglada fajnie, no ale Ty masz ampli z kompletu wiec para wyglada o niebo lepiej niż u mnie by było, ja mam HK avr 370.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
Mam jeszcze pytanie dotyczace aktualizacji firmware. Na stronie denona jest plik z grudnia 2013. Jak sprawdzic czy soft w moim BD jest aktualny czy trzeba zrobic update? W menu nic nie znalazalem..

Masz zakładkę dotyczącą aktualizacji w Setupie i możesz włączyć automatyczne powiadamianie. Ja mam go już rok i jak dotąd była tylko jedna aktualizacja. Niczego nie zmieniła ani w menu ani w funkcjonalności. Dotyczyła zapewne poprawnego czytania nowych wydawnictw na blu-ray-ach.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Maciej ja mam wzmacniacz stereo a nie amplituner wiec wiec nie mam jak porownac FLAC ale porownalem brzmienie audio CD z DBT i DCD i roznica na korzysc CD jest.

Co do firmware wlasnie nie ma nic poza adresem MAC, a nie mam podlaczonego do sieci wiec aktualizacja tylko po USB.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Masz zakładkę dotyczącą aktualizacji w Setupie i możesz włączyć automatyczne powiadamianie. Ja mam go już rok i jak dotąd była tylko jedna aktualizacja. Niczego nie zmieniła ani w menu ani w funkcjonalności. Dotyczyła zapewne poprawnego czytania nowych wydawnictw na blu-ray-ach.

Ja jak zadzwoniłem do horna i spytałem się o aktualizacje odtwarzacza to Gość powiedział mi tak : jeśli będzie wszystko ok to żebym nic nie aktualizował :) i na razie nic nie robię wszystko śmiga jak trzeba.. tv aktualizuje i nic się w nim nie zmieni a po aktualizacjach..to samo amplituner..
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja tam uwazam ze skoro jest mozliwosc to lepiej miec najnowsze oprogramowanie. Przeczytalem tego manuala od aktualizacji ze strony denona i zrobilem tak jak pisze. Na pendrive utworzylem folder UPG_ALL a do niego wrzucilem rozpakowany folder z plikiem .bin. Podlaczylem, wklepalem 7928 i pojawil sie komunikat ze nie znaleziono pliku z aktualizacja..
 

Maciej_S85

New member
Wrzuć moze plik bin bezpośrednio do upg_all a nie w kolejnym folderze. Bo masz folder/folder/plik. Taka moja sugestia, choć manuala nie czytałem :).
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tak tez zrobilem i nadal nic. Moze to oznacza ze mam najnowszy soft i dlatego pisze ze nie ma dostepnej aktualizacji. Cholera nie dam rady raczej przeciagnac kabla od rutera aby go podlaczyc do sieci. Nie mam takiego dlugiego kabla telefonicznego..
 

Rafal7

Banned
Tak tez zrobilem i nadal nic. Moze to oznacza ze mam najnowszy soft i dlatego pisze ze nie ma dostepnej aktualizacji. Cholera nie dam rady raczej przeciagnac kabla od rutera aby go podlaczyc do sieci. Nie mam takiego dlugiego kabla telefonicznego..

Ja mam tak samo na tv , jak mam zainstalowane najnowsze oprogramowanie.

Wrzuć jakąś fotkę jak masz ustawiony ten sprzęt i jak on się prezentuje, jestem ciekaw jak bd wygląda na tle reszty zestawu.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego Whiplash. Najlepiej jest to zrobić przez sieć. Otrzymasz stosowny komunikat o tym, czy jest dla urządzenia aktualizacja, czy nie. Ja tak sprawdzam swoje Denony. :)
 
Do góry