Denon DBT-1713UD opinie i wrażenia

jarmalik

Member
Bez reklam
Mam i PS3 i rzeczonego DENONA. PS3 NIE czyta mkv. Spróbuj podłączyć napęd z takim plikiem przez USB a przekonasz się że piszę prawdę. Strumieniując takie pliki za pomocą PS3 Media Server możesz je odtwarzać tylko dlatego, że tenże dokonuje transkodowania czyli przekodowuje mkv-y "w locie" tak aby PS3 mogła je odtworzyć. Natomiast DENON DBT-1713UD czyta mkv chociaż w instrukcji nie ma o tym ani słowa. Moja opinia o nim jest raczej pozytywna. Obraz bardzo dobry chociaż używam go głównie do odtwarzania dźwięku, jednak nie przez analog lecz HDMI. Wbrew powszechnym opiniom nie słyszę żadnej różnicy gdy stereo słucham przez HDMI czy przez analog. Słucham co prawda na amplitunerze, jednak z dość wysokiej półki (DENON AVR 4306). Może na wzmaku byłoby inaczej, lecz mnie ten dźwięk zadowala. Słucham dużo muzyki MCH (SACD i DVD-A). Świetnie spisuje się w roli odtwarzacza DLNA - dużą część moich zbiorów przerobiłem na FLAC i tak je odtwarzam. Są dwa mankamenty tego sprzętu: brak trybu gapless dlatego utwory które są oryginalnie połączone także muszę łączyć ze sobą - np. płyta DSOTM Pink Floyd jest zapisana w dwóch plikach a nie dziesięciu. Drugi problem: często zdarza się że pierwszy utwór z CD lub ze streamingu jest na początku obcięty o ułamek sekundy i trzeba go cofnąć aby słyszeć od początku.
 

Rafal7

Banned
Zgadza się, laptop transkoduje pliki ale wtedy jak chcemy odtwarzać pliki z folderu o nazwie transcode, konsola widzi dwa foldery z plikami. Jeden jest oryginalny a drugi ma nazwę transcode w ktorym mamy np jeden film w pięciu a nawet w dziesięciu wersjach bo laptop za pomocą tego programu wyodrębnił ścieżki dźwiękowe czy nawet napisy.
 

Maciej_S85

New member
Czyli dla nie super. Choć ciagle zastanawiam sie nad tym panasem BDT700. Ma bodajże lepszy DAC 32/196. I jeszcze kilka innych bakerow, ale za to nie ma SACD.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Maciej_S85

New member
Czekam. Sprawdź jak czyta dyski twarde, także te z USB 3.0. Czy warto go kupować dla SACD i jakiej jakości są odtwarzane filmy.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Pisałem trochę na forum o pracy BDP-1713 przez USB, w kontekście Cinavii. Przejrzyj temat: "Odtwarzacz Blu ray bez cinavii do 850 zł". Na pewno przez USB nie zadziała Ci Cinavia i pójdą dyski 2 TB, również z USB3. Sam takie użytkuję. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Wlasnie jak jest z cinavia na koncertach DVD z przed paru dobrych lat? Mam pare przegranych wydawnictw myslicie ze pojda do kosza?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
O to bym się nie martwił. Jak pewnie kojarzysz, dużo pisałem o Cinavii. W przypadku DVD problem właściwie nie istnieje i jest marginalny. Tym bardziej w twoim przypadku (starsze wydawnictwa). Cinavia na płytach pojawiła się od 2011 r. Poza tym. Nigdy nie spotkałem się, by Cinavia była na płytach z koncertami. Filmy, to co innego. Jest tego coraz więcej. A nawet gdyby, to pozostaje dysk zewnętrzny. I po problemie. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
To luks bo o to sie troszke martwilem. Filmow nie posiadam takze mnie problem raczej nie dotyczy. Denon juz do mnie jedzie wiec zapewne jutro nie wytrzymam i bede musial na szybkiego cos wlaczyc. Akurat jutro tez odbieram kolejna pozycje blu ray - Heaven and Hell - Live Radio City Music Hall ;)
 
Ostatnia edycja:

Maciej_S85

New member
Dzieki firestorm7, czytałem oczywiście :). Jeśli chodzi o Cinavie to nurtuje mnie jedna rzecz, przecież film zgrany z blu-ray musi mieć ja wycieta bo przecież to podstawowe zabezpieczenie tych płyt. Takie ps3 tez ma zapewne Cinavie. I nigdy nie miałem problemu z odtworzeniem jakiegokolwiek filmu, w tym problemów z dźwiękiem.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
O Cinavii pisałem w wielu miejscach na forum. I żeby nie przeciągać, to przypomnę w dużym skrócie.

Cinavia nie jest zabezpieczeniem przed kopiowaniem. Ma zupełnie inne zadanie.

Cinavia zadziała tylko na głównej, najlepszej jakościowo ścieżce audio, bo na niej jest zapisana. Jeśli zmienimy na inną ścieżkę, obejrzymy film bez problemów do końca.

Cinavii nie można się pozbyć w żaden sposób (na razie), nawet podczas kopiowania przez programy zdejmujące zabezpieczenia.
Owszem. Znam jeden program, który zdejmuje to zabezpieczenie ale póki co, niestety, odbija się to na jakości dźwięku.

Cinavia nie jest na każdym wydanym tytule. Być może trafiłeś właśnie na takie wydawnictwa. Możesz sprawdzić, czy na podanej stronie, w spisie, są filmy z Cinavią które oglądałeś - Cinavia protection - DVDFab Blog Być może twoja PS3 wcale nie ma Cinavii. Kolega miał „czystą” PS3-kę i uwalił ją Cinavią, przez aktualizację softu.

Na PC problem Cinavii właściwie nie istnieje. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Maciej_S85

New member
Ok. Dzieki za info. PS3 mam zaktualizowana na maxa, wiec pewnie będzie :). To w sumie teraz rozumiem czemu nie miałem problemu, zawsze oglądam z lektorem filmy a nie w angielskiej oryginalnej ścieżce audio :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
O Cinavii pisałem w wielu miejscach na forum. I żeby nie przeciągać, to przypomnę w dużym skrócie.

Cinavia nie jest zabezpieczeniem przed kopiowaniem. Ma zupełnie inne zadanie.

Cinavia zadziała tylko na głównej, najlepszej jakościowo ścieżce audio, bo na niej jest zapisana. Jeśli zmienimy na inną ścieżkę, obejrzymy film bez problemów do końca.

Cinavii nie można się pozbyć w żaden sposób (na razie), nawet podczas kopiowania przez programy zdejmujące zabezpieczenia.
Owszem. Znam jeden program, który zdejmuje to zabezpieczenie ale póki co, niestety, odbija się to na jakości dźwięku.

Cinavia nie jest na każdym wydanym tytule. Być może trafiłeś właśnie na takie wydawnictwa. Możesz sprawdzić, czy na podanej stronie, w spisie, są filmy z Cinavią które oglądałeś - Cinavia protection - DVDFab Blog Być może twoja PS3 wcale nie ma Cinavii. Kolega miał „czystą” PS3-kę i uwalił ją Cinavią, przez aktualizację softu.

Na PC problem Cinavii właściwie nie istnieje. :)
Jest cały temat poświęcony Cinavi ale dobrze piszesz..
 
Do góry