Denon 1713ud/3313ud NTFS?

esse

New member
Witam
Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych dwóch odtwarzaczy, ale chciałbym się upewnić czy te transporty Denona obsługują po usb system plików ntfs. W instrukcji jest napisane, że tylko FAT/FAT32, ale na zagranicznych forach użytkownicy piszą, że obsługuje NTFS. Czy któryś z posiadaczy w/w urządzeń mógłby sprawdzić czy działa NTFS? Dodatkowo miałbym prośbę do użytkowników o to żeby napisali kilka zdań o tym jak te maszyny spisują się jako odtwarzacze plików, jak z obsługą większych plików, czy czytają polskie napisy itp.
Pozdrawiam
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Kolego woytaski. Są odtwarzacze BD, czytające NTFS. Wystarczy poszukać w internecie.

Pozdrawiam.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Tak na szybko zrobiłem format pena w NTFS, nagrałem jakiś utwór i wszystko śmiga bez problemu. Pozdro :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego rabit, jak miło że zabrałeś głos w temacie. Zadałeś kłam temu, co jest napisane w instrukcji do Denona DBT-1713UD.
Instrukcja mówi: „Urządzenie to obsługuje systemy plików FAT 16 oraz FAT 32. Nie obsługuje systemu plików NTFS". Po za tym jest napisane: „Rozpoznawane są urządzenia pamięci USB o pojemności do 2 TB”.
Kolejny przykład na to, że nie należy wierzyć wszystkiemu co piszą, nawet w instrukcji. Najlepiej sprawdzić wszystko samemu.

Pozdrawiam.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Powiem szczerze że nie żałuję zakupu. Chciałem kupić Pioneer-a 450 ale po co mi tak drogi odtwarzacz bez wyjść audio. Skupiłem się na Onkyo 809 ale niestety nie posiada funkcji które mnie były potrzebne, więc wybór padł na... Marantza :) Poczytałem trochę i zdziwiłem się że jest to, to samo co 1000 zł tańszy Denon. Tak więc u mnie stoi Denon 1713 UD :). Dźwięk dla mnie super jak w stereo tak i w kinie, obraz bardzo dobry i funkcjonalność na medal. Ostatnio zakupiłem Dire Straits w SACD i byłem wniebowzięty gęstością dźwięków w pokoju. Trochę się rozpisałem. Niestety nie umiem pisać tak pięknie jak niektórzy na tym forum o niuansach dźwięku jakie słyszę, ale dla mnie jest to strzał w tzw. "10". Co do Cinavia to jeszcze nie spotkałem się z nagraniem w którym by wystąpiła, choć w instrukcji jest że ją posiada :)
Jeszcze jedna ciekawostka. Miałem dwa dyski 0,5Gb :p oba usb 3.0 i WD chodzi u mnie bez zacięć a Toschiba oporowała. Taka ciekawostka.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam ponownie.
Kolega również posiada ten odtwarzacz i także jest wniebowzięty.
Przetestowałem mu ten sprzęt i jedyny minus to Cinavia.
A jak działa? Polecam np. (oczywiście kopię z blu-raya) film: "Inwazja: Bitwa o Los Angeles".
Dodatkowo załączam link. Bardzo ciekawy.
Cinavia protection - DVDFab Blog

Pozdrawiam.
 

esse

New member
Fajnie, że potwierdziłeś Rabit obsługę NTFS. A jak Denon sprawdza się jako odtwarzacz plików, są polskie litery w napisach?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wszystko się zgadza. Tyle tylko, że wątek dotyczy trasportów Blu-ray.

Pozdrawiam.;)
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
Ja mam ten transport (1713) od kilku miesięcy i także wg mnie zarówno dźwięk jak i obraz są znakomite. Używam go głównie jako odtwarzacz audio zwłaszcza do "gęstych" formatów czyli DVD-Audio i SACD oraz plików HD-Audio odtwarzanych z serwera NAS przez protokół DLNA. Jednak mam do niego dwa dość poważne zastrzeżenia. Po włożeniu płyty CD lub SACD i wciśnięciu przycisku play zawsze ucina o ułamek senkudy początek pierwszego utworu. Także kolejne utwory jeśli są wybierane wybiórczo często są traktowane podobnie. To samo występuje przy odtwarzaniu plików z sieci. Jest to bardzo wkurzające i dodam, że podobnie miał mój poprzedni odtwarzacz DVD Denona 1920. Czy u was też to występuje? Jak sobie z tym poradzić? Druga niemiła rzecz, to brak trybu gapless przy odtwarzaniu plików FLAC i innych audio. Gdyby poprawić te dwie rzeczy byłby, jak dla mnie, prawie idealny.
Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja mam bd 3313 ale uzywam go tylko do filmow i koncertow, stereo puszczam z odtwarzacza cd. Ogladam same oryginalne filmy i generalnie jestem zadowolony z niego. Odnosnie Cinavi to nie jest to wada w bluray denon tylko w wielu firmach np samsungach rowniez to wystepuje jesli sie sciagnelo w odpowiednim momencie oprogramowanie ( o czym mozna przeczytac rowniez na tym forum) . Nawet na PS3 wyskakuje cinavia jesli mialo sie podpieta do sieci i scigala aktualizacje....
 

rabit

Active member
Bez reklam
Gapless występuje tylko jeżeli płytę nagrano jako całość bez przerw i podzielono na track-i. Co do ucinania początku, to nie wiem czy przypadkiem podczas włączania płyty masz już połączenie z ampli czy dalej się synchronizuje i wtedy może tak być jak piszesz. Ja CD odtwarzam przez analog i nie zauważyłem żadnego problemu. Teraz też sprawdziłem po HDMI i też nie słyszę ucięcia na początku.
 

esse

New member
Ok. Denon widzi pamięci NTFS, ale czy odtwarza większe pliki po USB? W instrukcji jest napisane, że max 2gb. Trafia mi się okazja kupna używanego Oppo 93 w tej samej cenie co nowy Denon 1713 i mam zagwozdkę co wziąć.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Mam koncert Black Sabbath 30,3Gb i idzie płynnie. Tylko jest problem z przewijaniem. Wszystko po USB. Ale jednak OPPO to ponoć coś najlepszego więc jak bym miał pewność że z dobrego źródła to ja wybrałbym chyba OPPO.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Mam szybkie pytanie.
Jak zmienić czcionkę w filmach z usb???
Z orginalnej płyty bez problemu działa Denon 3313UD, problem pojawia się przy kopiach filmów nagranych na dysk który wpinam pod usb.
8451478e431873609d6d72f0b1565e1e.jpg

Za cholerę nie wiem jak zmienić czcionkę, w opcjach mam niby na polskie ale hmm...sami widzicie jak to na focie wygląda.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry