BD w 3D Uwaga mogą być spoilery

adarkar

New member
Chcę założyć wątek o filmach BD w 3D.
Na początek moje wrażenia po obejrzeniu w 3D filmów z własnej kolekcji:
TV Sony KDL-55W805A, BD LG 630.

Hobbit Niezwykła podróż 3D.
Film zachwyca efektami 3D. Jest kilka efektów które robią wspaniałe wrażenie.
Szczególnie trzy efekty robią największe wrażenie:
motyl, płonąca szyszka, olbrzymie Orły.

PROMETEUSZ 3D
Efekty 3D poprawne choć nie przytłaczające. Duże wrażenie robi panel sterujący z monitorami.

STAR TREK W ciemność 3D
Efekty 3D jak na film który aż się prosi o 3d poprawne ale nie przytłaczające. Najlepsze po zakończeniu filmu ;)

JA Robot 3D
No cóż film stary i z okazji wydania na BD dodano 3D i niestety to widać. Efekty 3D pojawiają się tylko w zremasterowanych scenach robionych na komputerach.

Prosiłbym o komentarze i wasze opinie.
 

pantomima

Banned
Hobbita jak i Ja robot w 3d nie mialem okazji ogladac wiec sie nie wypowiem .

Prometeusz , Star Trek Into Darknes - jak dla mnie ciekawe pozycje , twarzace specyficzny klimacik , ale bez szału jesli mowa o 3d .Mogli bardziej sie postarac .

Ucztą dla oczu zapewne jest Avatar , Life of Pi w 3d ;) to sa obowizakowe pozycje ! ;P
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jest kilka dobrych filmow : wlasnie chocby wspomniany Hobbit, oprocz niego Avatar, Gniew tytanow, avengers i jeszcze kilka innych tytulow moglbym wymienic... mysle tez ze to tez kwestia i tv i jego wielkosci i samego filmu jak jest to zrobione. Ja generalnie lubie 3d , na razie mam okolo 12 filmow w 3d ale tez i wszystkiego nie potrzebuje w 3d. Sa pewne filmy ktore uwazam ze nawet 3d jest nie potrzebne, ale kazdy ma na to swoje zdanie.. Ale dotychczas najlepsze 3d jak dla mnie to avatar i hobbit.. Mysle tez ze grawitacja moze byc niezla jesli chodzi o 3d...
 

adarkar

New member
Dorzucam kilka tytułów:
Dredd 3D
Pozory mylą. Choć w tytule jest szumnie umieszczone 3D to tego 3D nie ma za wiele w filmie. Oczywiście jest głębia itd ale mam niedosyt.
Avatar 3D
Muszę się zgodzić z przedmówcami, że ten film warto zobaczyć w 3D. Może nie ma spektakularnych efektów ale wszystkie razem dają przyjemny efekt ogólny i dobre wrażenie.
Thor: Mroczny świat 3D
Film prosi się o fajerwerki w 3D. Subtelne efekty 3D oczywiście są ale nie ma szału.
 
Ostatnia edycja:

adarkar

New member
Hobbit: Pustkowie Smauga 3D
I znów film przez duze 3D. Głębia, kilka fajerwerków, wszystko zrównoważone i miodne. Polecam miłośnikom 3D i nie tylko.
 

brystol

New member
"Na skraju jutra" - film niezły, efekty 3D miłe dla oka. Najlepsza scena - strzał z paralizatora bo lecące w naszym kierunku druty wychodzą z ekranu :)
 

cubonzu

New member
Ostatnio miałem przyjemność zobaczyć Sin City 2 Dame to kill for na blu ray 3D. Polecam wszystkim , super głębia i dużo efektów wychodzenia z ekranu. Jedno z najlepszych wydań 2014 roku ...
 

exeqtor1987

New member
Witam. Czy sa dostepne jakies filmy fabularne 3D w formacie Frame Sequential? Szukalem w necie i trafilem tylko na Side by Side lub Over-Under.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jesli masz na mysli sposob wyswietlania, to praktycznie kazdy.
Jesli pytasz o takie, ktore zostaly nakrecone sekwencyjnie to raczej nie ma
Taka metoda zapisu jest opatentowana przez D.Trumbulla ( http://m.imdb.com/name/nm0874320/) i jakos kolejki ustawiajacych sie po licencje nie widac.
AFAIK sa tylko 2 filmy w ten sposob nakrecone.
W listopadzie premiera filmu Anga Lee nakreconego ta metoda.
http://imdb.com/title/tt2513074/?ref_=m_nmfmd_dr_2
Co nie mniej ciekawe, to jest to film nakrecony w 60 fps (wlasciwie w 120, bo sekwencyjnie po 60 na kazde oko)
 
Ostatnia edycja:

exeqtor1987

New member
Tzn. mam TV, ktory odtwarza przy pomocy active glasses 3D. W swoim tv moge konwertowac obraz z 2D na 3D, ale wtedy efekty nie sa jakies oszalamiajace. Ogladalem filmiki na YT, ktore byly nakrecone typowo w formacie Frame Sequential 3D i wygladalo to bajecznie gdy po pokoju plywaly mi rybki i chlapala woda. Sadzilem, ze znajde takiego Avatara 3D i sobie jeszcze raz zobacze, ale niestety jest tylko w SBS lub OU. Te formaty zdecydowanie mi sie nie podobaja. Co w tym nadzwyczajnego gdy widze 2 takie same przedzielone ekrany?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Z nowych filmów polecam In the heart of the sea. Całkiem przyjemne 3D, świetny dźwięk(niestety mam tylko 5.1).

W weekend zabiorę się za ostatnią część igrzysk śmierci w 3d.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A gdzie to to taka wersja chodzi tego filmu w 3d ? :)

ja polecam w 3d Piotrusia i wyprawa do Nibylandii.
 
Do góry