Czy sie różni bluray remux od zwykłego bluray?

vasyndrom

New member
ogolnie remux to odjecie niepotrzebnego stuffu w postaci menu/dodatkow z blu-raya zostaje tylko i wylacznie sam film w oryginalnej formie. Wiec jakosc obrazu bedzie ta sama, chyba ze osoba robiaca remux zacznie sie bawic filtrami/rendererami przy remuxowaniu .... wtedy to juz roznie bywa albo lepiej (jesli remuxer wie co robi) albo gorzej :p

wiecej info masz tutaj

https://sites.google.com/site/xorphdstuff/remuxing
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
Czasem też remuxem określa się konwersję np. BD50 do BD25, z wycięciem dodatków i zbędnych ścieżek lub bez, lub samo wycięcie z płyty filmu i pozbawienie go zbędnych ścieżek audio i napisów. W ostatnim przypadku jakość filmu nie zmienia się.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Po prostu, „wypalasz” i już. Przy starcie płyty, od razu uruchamia się film. Tylko trzeba mieć na względzie to, że nie mając menu, ścieżki audio czy też napisów wybieramy w locie, bezpośrednio przez pilota. Ale pewnie to Kolega już wie.
 

gapa13

New member
Czyli prosto na płytę folder BDMV i wszystkie co w środku .Tak dopytuje ale trochę szkoda popsuć płytę na początek .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, Kolego.
Ja właśnie zrobiłem sobie remuxa z filmu „Salut 7”.
Wyciągnąłem film główny, wraz ze ścieżką audio Auro-3D, następnie dorzuciłem polskie napisy, które poprawiłem (gramatyka), i wszystko razem zmuxowałem. I gotowe.
Mam film z polskimi napisami.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Jeśli to twój pierwszy raz to warto też, wybrać do tego dobry program. Najlepszy moim zdaniem i nie tylko moim ImgBurn.
Ustawienia UDF, 2,50, najniższa prędkość i ewentualnie weryfikacja danych a płytka będzie udana na mur bank.
 
Do góry