Dunkirk (2017) Blu-ray

bramowicz1

Member
Bez reklam
6132387_sa.jpg


Właśnie jestem po długo oczekiwanym seansie. Niezwykły, zmuszający do myślenia film.
Walka o przetrwanie, niesamowite sceny i efekty.

Od technicznej strony, obraz na dobrym poziomie, może nie żyleta ale bez zbędnego ziarna, tyle co na plaży wystarczyło. :p

Audio znowu tylko 16 Bitowy DTS-HD MA, chociaż dawało radę to zapewne przydałby się tu Atmos,
bo scen do tego systemu było tu sporo.

Podsumowując film wgniatał w fotel pomimo braku 24 Bitowego audio.


Edit: Nie wspomniałem o ścieżce muzycznej, którą zrobił sam Hans Zimmer, to wraz z warkotem silników samolotów przyprawiało o dreszcze.

I jeszcze jedno, obraz IMAX więc ogląda się super.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Uwielbiam filmy wojenne. A jeszcze jak piszecie tu i w temacie "nowosci kinowe" ze to pozycja Must Have to az nie moge sie doczekac.

Zastanawiam sie czy nie poczekac na wydanie 4k SDR, moze tam bedzie lepszy dzwiek.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jak dla mnie,to trochę takie "demo pokazowe" ;-)
Kilka fajnych scen i ujęć,a poza tym nie za dużo emocji,w tym obojętność na losy większości bohaterów oraz mało rozwinięta fabuła.
Można było dostrzec zabiegi w postaci dosyć wąskiego pola widzenia w poziomie,aby widz mógł wkręcił się w centrum akcji,a to co dookoła kadru stwarzało dla niego pewne domysły.
Muzyka w wielu momentach podobna do szybkiego pulsowanie serca czy cykania bomby,by wywołać adrenalinę,jednak po dłuższym czasie zabieg zbyt monotonny.
Dźwięk tylko DTS-HD MA 5.1 (2411 kbps),a szkoda,bo do pewnych scen akcji,w szczególności dla niektórych osób,przydałby się lepszy.Czuć też było niski bitrate.
Obraz przez większość czasu z aspect ratio 1.78:1 ale były też wstawki 2.2:1.
Tak to wygląda na screenach (nie jest źle,ale tyłka nie urywa ;-)) :

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png
 

Henry

Active member
Bez reklam
Cześć Łobuzie ;)

Bo to film skrojony na duży, a wręcz bardzo duży ekran.
W takich warunkach się obroni.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Piramida
Eh ten Nolan. Audio słabe, nie za dużo emocji, a na dodatek zapomniał o polskich marynarzach... :p
 

Pixeel

Member
ATMOS (lub DTS-X) zarezerwowany pewnie będzie dla wydania 4K - trzeba się przyzwyczaić, że to będzie standard (czyt. pretekst do promowania w/w wydań). Sam czekam na wersje z w/w ścieżkami.
 

fred23

Member
Film przeciętny, muzyka w pewnym momencie odrzucająca,najlepsze sceny w trailerze, szczerze ? lipa , a uwielbiam ten gatunek !!!!
 

bokciu

Banned
Jak dla mnie,to trochę takie "demo pokazowe" ;-)
Kilka fajnych scen i ujęć,a poza tym nie za dużo emocji,w tym obojętność na losy większości bohaterów oraz mało rozwinięta fabuła.
Można było dostrzec zabiegi w postaci dosyć wąskiego pola widzenia w poziomie,aby widz mógł wkręcił się w centrum akcji,a to co dookoła kadru stwarzało dla niego pewne domysły.
Muzyka w wielu momentach podobna do szybkiego pulsowanie serca czy cykania bomby,by wywołać adrenalinę,jednak po dłuższym czasie zabieg zbyt monotonny.
Dźwięk tylko DTS-HD MA 5.1 (2411 kbps),a szkoda,bo do pewnych scen akcji,w szczególności dla niektórych osób,przydałby się lepszy.Czuć też było niski bitrate.
Obraz przez większość czasu z aspect ratio 1.78:1 ale były też wstawki 2.2:1.
Tak to wygląda na screenach (nie jest źle,ale tyłka nie urywa ;-))

Jak widać, potwierdzasz moje zadnie - film przecięty, abstrahując od samych walorów wizualnych, które u Nolana zawsze są wysokich lotów.
Dokładnie tak jak mówisz, jeden wielki klip wojenny. Mimo ciągłej akcji, mało angażujący emocjonalnie. Ścieżka dźwiękowa chwilami wręcz mecząca swą powtarzalnością i monotonią dźwięków.
 

JanVid

New member
... najlepszy z tego filmu to tylko trailer a cała reszta przeciętnie słabiutka na poziomie klasy "B"/"C" tylko nazwisko reżysera jedynie "zmusza" do dalszego oglądania. Po obejrzeniu "dzieła" czułem pewnego rodzaju "absmak" i rozczarowanie:) ))) Nie polecam :(
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Obejrzałem Dunkierkę, jeśli chodzi o obraz jest zachowana odpowiednia jakość, a Ci co lubią oglądać film na całym ekranie (format pełnoekranowy) to w tym wypadku mogą ten film w takim formacie obejrzeć. Jest delikatne ziarno jak ktoś bardziej się przyjrzy, ale w tym filmie mi pasuje. Dźwiękowo również jest na odpowiednim poziomie i myślę sobie, że dla większości osób będzie to zadowalające odczucie, kiedy sobie usiądziecie wygodnie w fotelu przed tv. A dlaczego? Bardzo z prostej przyczyny, bo już w pierwszej minucie kiedy usłyszymy pojedyncze strzały z karabinów jak i całe serie to wiemy, że pod względem dźwiękowym ten film na pewno się obroni. Choć zapewne gdyby ten film był w atmosie (to Ci co mają taką możliwość) mieliby więcej radości z tej produkcji, jeśli chodzi o ten aspekt. Ale nie ma co narzekać jest fajnie i system KD będzie mógł się wykazać..Sub również ma co robić. Natomiast jeśli chodzi o film, pisałem to co myślę o nim po wyjściu z kina – dla mnie jest fajny i każdemu polecam obejrzeć.
 

RAF1977

Banned
Byłem na nim w kinie. Co prawda nie w IMAX ale było głośno i tak. W Arkadii byłem [emoji3].
Chętnie obejrzę jeszcze raz w domu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek co paliłeś i daj troche ... :D

Każdy ma swoje zdanie, nie jest to najlepszy film z tego gatunku, ale mi podszedł. Ale np. Ocalony, Helikopter w ogniu, Przełęcz ocalonych są lepszymi filmami. Ale za to Dunkierka świetnie pokazuje żołnierzy i ich emocje. Oczywiście moim skromnym zdaniem.
 

fred23

Member
Oj żartowałem ;)
Przełęcz ocalonych świetnie zrobiony, można się przyczepić jak do każdego, ale po Dunkierce oczekiwałem czegoś więcej ...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Mnie tam się Dunkierka podobała, z resztą jak każdy film Nolana.
Wczoraj w empiku widziałem wydanie UHD BD 179zł, trochę przesadzona cena...
 
Do góry