Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

BenqWszystko o projektorach marki Benq

Wróć HDforum > Video > Projektory, ekrany do projekcji... > Benq > Benq W1070, odległości i ekran
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Oct 2010
08-04-2013, 23:56
Domyślnie Benq W1070, odległości i ekran

Witam,

będę wdzięczny za dyskusję, rady, odpowiedzi.

Mam pokój ok 24m2, jasny (ściany w jasnych kolorach), wysoki (2.7m), 5 okien, które będą zasłaniane lub projekcja w nocy.

Odległość od ekranu: 3-5m, w zależności od preferencji oglądających.

Preferowany rozmiar ekranu: 120", czyli szerokość ok. 265cm. Grey, rozwijany (nie musi być elektryczny, ale nie zaszkodziłoby), do 1000 zł

Projektor: Benq W1070, montowany na suficie, ok. 3.5m od ekranu.
Przeznaczenie, filmy HD.

Pytania:

1. Czy ekran Kraftmann (nie mogę dodać linku - opis z allegro: EKRAN DO PROJEKTORA 265x150 16:9 GreyHD +PAS+RAMKI) jest wystarczająco dobry? Stosunek jakość/cena. Jeśli nie, to jaki inny w tym budżecie?
2. Na jakiej wysokości powinien być zamontowany projektor?
3. Czy 8-10m kabel HDMI będzie działał OK? Czy może zastosować jakiś wzmacniacz?

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytatem
rzeczki jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Member

Meldunek: Feb 2008
09-04-2013, 01:57
Domyślnie

Cytat:
Napisał rzeczki Zobacz post
Witam,
1. Czy ekran Kraftmann (nie mogę dodać linku - opis z allegro: EKRAN DO PROJEKTORA 265x150 16:9 GreyHD +PAS+RAMKI) jest wystarczająco dobry? Stosunek jakość/cena. Jeśli nie, to jaki inny w tym budżecie?
2. Na jakiej wysokości powinien być zamontowany projektor?
3. Czy 8-10m kabel HDMI będzie działał OK? Czy może zastosować jakiś wzmacniacz?

Pozdrawiam
1. cokolwiek byś nie kupił za takie pieniądze to będzie to jeden ch... czy dasz 500zł czy 700 czy 1000 to jest duże prawdopodobieństwo, że trafisz na ekran wykonany z tego samego materiału, jasne ściany i szary ekran to dobry wybór, możesz też kupić biały ekran i filtr ND2 do projektora, wybór należy do Ciebie, to już zależy jak masz zamiar używać tego projektora, jak zależy Ci na 3D to zastanów się nad białym ekranem.

2. Benq W1070 (zawieszony na suficie do góry nogami) świeci od poziomu obiektywu w dół, możesz "zjechać" lensshiftem 10% w dół, by wygodnie oglądać obraz dolna część ekranu nie powinna być wyżej niż metr nad podłogą, odpowiedz sobie sam na to pytanie.

3. kabel HDMI to przekaz cyfrowy, albo sygnał jest albo go nie ma, nie ma sensu stosować wzmacniaczy czy kupować kabli za 100zł/m kup w miarę dobry kabel i będzie ok.

Ostatnio edytowane przez slavOK ; 09-04-2013 o 15:52
Odpowiedź z Cytatem
slavOK jest offline
Junior Member

Meldunek: Feb 2013
11-04-2013, 17:21
Domyślnie

slavOK, nie wiesz może przypadkiem, ile cm, przy zawieszeniu sufitowym i ekranie 100", można maksymalnie podjechać w W1070 obrazem w górę za pomocą LensShift'a? Nie wiem zbytnio, gdzie mógłbym to sprawdzić, a wolałbym wiedzieć przed kupnem projektora, czy przypadkiem nie zabraknie mi kilku cm na wysokości...
Odpowiedź z Cytatem
Piotr_137 jest offline
reklama

Junior Member

Meldunek: Oct 2010
12-04-2013, 19:34
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piotr_137 Zobacz post
slavOK, nie wiesz może przypadkiem, ile cm, przy zawieszeniu sufitowym i ekranie 100", można maksymalnie podjechać w W1070 obrazem w górę za pomocą LensShift'a? Nie wiem zbytnio, gdzie mógłbym to sprawdzić, a wolałbym wiedzieć przed kupnem projektora, czy przypadkiem nie zabraknie mi kilku cm na wysokości...
Zamierzasz zawiesić "do góry nogami"?
Odpowiedź z Cytatem
rzeczki jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Nov 2007
12-04-2013, 22:56
Domyślnie

Cytat:
Napisał slavOK Zobacz post
3. kabel HDMI to przekaz cyfrowy, albo sygnał jest albo go nie ma, nie ma sensu stosować wzmacniaczy czy kupować kabli za 100zł/m kup w miarę dobry kabel i będzie ok.
Nie do końca. Sygnał cyfrowy to impulsy elektryczne, im dłuższy kabel tym większa rezystancja i rozmazanie takiego impulsu, co za tym idzie problemy z odczytaniem sygnału. Przy krótkich przewodach nie ma problemu bo nawet przewód z najgorszej jakości przewodnika nie będzie miał na tyle dużej rezystancji żeby spadek sygnału był znaczący. Przy długich przewodach problem jest i to większy przy przesyle cyfrowym niż analogowym. Dlatego kabel HDMI przy długościach 10m powinien być z jak najczystszej miedzi, która kosztuje. 100zł to raczej minimum przy tej długości przewodu (z drugiej strony 500zł to już chyba lekka przesada )
Kupię: Monito Audio GSLCR Stand (do kolumny centralnej)
Odpowiedź z Cytatem
Prokop jest offline
Member

Meldunek: Feb 2008
13-04-2013, 00:02
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prokop Zobacz post
Nie do końca. Sygnał cyfrowy to impulsy elektryczne, im dłuższy kabel tym większa rezystancja i rozmazanie takiego impulsu, co za tym idzie problemy z odczytaniem sygnału. Przy krótkich przewodach nie ma problemu bo nawet przewód z najgorszej jakości przewodnika nie będzie miał na tyle dużej rezystancji żeby spadek sygnału był znaczący. Przy długich przewodach problem jest i to większy przy przesyle cyfrowym niż analogowym. Dlatego kabel HDMI przy długościach 10m powinien być z jak najczystszej miedzi, która kosztuje. 100zł to raczej minimum przy tej długości przewodu (z drugiej strony 500zł to już chyba lekka przesada )

Tak oczywiście 100zł za najczystszą miedź na świecie... gdzie kilogram czystej miedzi gat. A kosztuje około 25zł. Ale oczywiście są ludzie co "słyszą" kable które dodają "soczystości" basu i "poszerzają" scenę, może i słyszą, nie wiem nie mi oceniać to przekaz analogowy to może i słyszą, też bym słyszał jak bym wywalił na kable 20tyś zł heh.

W każdym razie wracając do przekazu cyfrowego, oczywiście nie mówię, że kabel za 2zł/metr to pierwszy sort, ale kupowanie kabli hdmi gdzie cena wynosi 100zł za metr to jak dla mnie marnotrawienie pieniędzy, no ale kto bogatemu zabroni.

Ostatnio edytowane przez slavOK ; 13-04-2013 o 00:06
Odpowiedź z Cytatem
slavOK jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Mar 2010
13-04-2013, 00:05
Domyślnie

10 metrow kabla hdmi za 100zl to duzo? Panowie, nie oszukujmy sie, jesli placi sie tyle za 10-metrowy kabel to jest to raczej jakies badziewie. Ja za swoje 2 metry placilem ok 80zl i bylem swiadom, ze jakiejs super jakosci nie kupuje... Dobrej jakosci kablele hdmi kosztuja tak 300 - 500zl. Oczywiscie rozumiem tez, ze dla przecietnego kowalskiego taki wydatek na same kable to istne szalenstwo, ale nie zmienia to faktu ze kabel hdmi kosztujacy 10zl/1m to...
Odpowiedź z Cytatem
FunkyKoval jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania