BenQ W1070 i funkcja 3D

Noisy

Member
Witam wszystkich

Kupiłem sobie projektor W1070, ekran buenoscrean biały gain 0.8 o przekątnej 128". Odebrałem ostatnio okulary 3D które były kupione w chinach przez aliexpres.
Oglądnąłem 4 filmy no i kurcze nie jestem do końca zadowolony z efektu ;/
Mianowicie głębia nie jest jakaś powalająca, po prostu jest. Najbardziej nurtuje mnie moment kiedy coś ma wyjść z ekranu a tak sie nie dzieję. Wygląda to tak jak by ekran był zamknięty w akwarium i zatrzymywało sie wszystko na szybie xD
Okularki oczywiscie ładnie sie synchronizują, mają od 96 do 144 hz obraz nieco sie przyciemnia i kolory tracą swoją ostrość. Nie jestem wstanie podać nazwy producenta ponieważ kolega mi zamawiał, a na pudełku pisze tylko "3d active shutter glasses"
Obraz do projektora puszczany jest przez hdmi z laptopa. Wykluczam zły kabel czyli 1.3 ze względu iż konsola PS3 w momencie uruchomienia trybu 3D w grach automatycznie przestawia BenQ na 3D
Więc czy to moze być wina okularów, projektora czy moze w laptopie muszę coś pogmyrać ?
W ustawieniach projektora brak jakichkolwiek funkcji regulacji głebi itd itp. Tylko włącz/wyłacz 3D oraz wybór rodzaju 3D.

Z gory dziekuję zapomoc

Pozdrawiam
 

buldoggg

Member
Bez reklam
temat trochę stary ale najlepiej gdybyś odpalił jakieś demka z youtuba w 3d i sprawdził czy jest taka sama głębia czy może jest już git,polecam wpisać sony 3d sbs demo 2013 i odpalić w 3d na projektorze
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Puszczasz filmy z BD czy jakieś śmieciowe pobrane wstawki SBS/OU?
Jaki laptop, jaka karta graficzna.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
w dzisiejszych czas nie ma laptopów(pełnowymiarowych przynajmniej 15") gdzie nie odpali płynnie filmu w full hd/3d bo nawet te ze zintegrowaną grafiką dają rade
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te dema z YT w 3D to porażka. Proponuje płytę "Best of 3D" ze sklepu (np.MM). Wrażenia z 3D w filmach pod wodą bezcenne, jakbyś nurkował z operatorem.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jest opcja, ze kolega puszcza pliki SBS/OU.

Polecam nabyć płytę lub iso bd Imax Under the Sea i wtedy kolega zda sobie sprawę jak wygląda prawdziwe 3D:)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
a czym różnią się te pliki sbs/ou a na płycie ? bitrate ? rozdzielczością ? również można zgrać filmiki w dobrej jakości jak się poszuka
 

buldoggg

Member
Bez reklam
3d spoko ale przy vive czy oculusie to nic

Te dema z YT w 3D to porażka. Proponuje płytę "Best of 3D" ze sklepu (np.MM). Wrażenia z 3D w filmach pod wodą bezcenne, jakbyś nurkował z operatorem.


jeżeli chcesz mieć aż takie wrażenia to tylko i wyłącznie htc vive lub oculus rift i pobrać THEBLU
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
a czym różnią się te pliki sbs/ou a na płycie ? bitrate ? rozdzielczością ? również można zgrać filmiki w dobrej jakości jak się poszuka

Oglądając 3D BD czy pobrane ISO czyli 1:1 BD jest przepaść. To SBS czy OU to jak konwersja 2D do 3D.
 
Do góry