Montaż projektora Benq W1070 i dylemat

Mikkonen

New member
Witam serdecznie. Planuję zakup projektora Benq W1070, jednak nie jestem pewny jednej rzeczy. Projektor będzie zamontowany pod sufitem, 3,5m od ekranu, rozmiar ekranu jaki planuję zastosować to 2,34x1,32m, co zgadzało by się z kalkulatorem Benq pod warunkiem ustawienia maksymalnego zoomu 1,3x. Mój problem jednak jest taki, że ekran będzie podwieszony do sufitu, a sam projektor podwieszony około 30 cm niżej niż poziom sufitu (nie da rady inaczej). Rozumiem, że w takim ustawieniu górna krawędź obrazu będzie po prostu wyświetlana na ekranie zbyt nisko. Czy funkcja lens shift załatwi tą sprawę ? Nie jestem pewien, czy przypadkiem nie działa ona "odwrotnie", czyli jeszcze bardziej nie oddala górnej krawędzi ekranu od obiektywu. Kalkulator Benq niestety nie daje mi odpowiedzi na ten problem. Proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję.
 

viki0987

Member
Lens shift nie zalatwi sprawy 30cm to za duzo. Zawsze mozesz projektor na uchwycie skierowac ku sufitowi a nastepnie wyregulowac korekcja trapezowa.Z drugiej strony kazdy ekran projekcyjny ma od gory czarny pas ok 50cm wiec tu tez jest pole manewru.
 
Ostatnia edycja:

Mikkonen

New member
Dzięki, faktycznie czarny pas da wystarczające pole manewru, nie pomyślałem o tym :) Mam przy okazji jeszcze jedno pytanie, czy przy montażu uchwytu ściennego / sufitowego projektora, powinno się uwzględnić przesunięcie obiektywu w obudowie ? Taki W1070 nie ma symetrycznie osadzonego obiektywu, jest to dobrych kilka cm przesunięcia w jedną stronę.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Dzięki, faktycznie czarny pas da wystarczające pole manewru, nie pomyślałem o tym :) Mam przy okazji jeszcze jedno pytanie, czy przy montażu uchwytu ściennego / sufitowego projektora, powinno się uwzględnić przesunięcie obiektywu w obudowie ? Taki W1070 nie ma symetrycznie osadzonego obiektywu, jest to dobrych kilka cm przesunięcia w jedną stronę.
Tak, optyka to wyznacznik środka ekranu w poziomie.
 
Do góry