Audio Video Show 2018

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
AS to jakiś pogląd, ale faktycznie bywa tak, że niektóre sprzęty grają zacnie i jakoś nikt nic nie mówi, a jak gra coś kiepsko, to już, wina pomieszczenia.
Nie ma reguły, każdy rozsądny i tak musi uderzyć przed zakupem do porządnego salonu i odsłuchać, a najlepiej wypożyczyć do domu.
W salonach też dochodzi do paradoksów, idealna akustyka i warunki, a w domu potem leży i kwiczy. Śmiem twierdzić, że i tak niektóre pokoje hotelowe (wykładzina, absorbery akustyczne) i tak spełniają lepsze warunki, jak wiele pomieszczeń domowych.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Heniu mojej Rodzinie pozostawiam to ocenie... :) ale zdarzenie było faktem i naprawdę czasem nie wiadomo czy z pewnych osób się śmiać czy trzeba im współczuć, bo patrząc, że to były drogie kolumny i chcieć je kupić na podstawie tego co się usłyszy na AS to jestem pełen podziwu dla takich osób. A Pan całkiem sympatyczny , bo chwilę na korytarzu porozmawialiśmy.. maniak czarnego krążka :) tak jak wielu w tym wieku.. choć ja mam mniej i też chętnie u ludzi słucham winyli..
 

Henry

Active member
Bez reklam
Chodziło mi o precyzję w określeniu wieku ;)

btw. nie u znajomych słuchaj, tylko kupuj do domu, bo warto.
Wcale nie trzeba milionów monet na to wydawać, wystarczy w miarę podstawowy model z przyzwoitą wkładką, niedrogi preamp i gotowe, a wiele krążków brzmi przyjemniej niż SACD z rybkami w logo ;)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Zochu... I o to właśnie chodzi. Mi się podobało, Tobie nie. Może inny utwór, może podłączyli inny subek, a może po prostu jestem mało wymagający. :) Pozdro ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Chodziło mi o precyzję w określeniu wieku ;)

btw. nie u znajomych słuchaj, tylko kupuj do domu, bo warto.
Wcale nie trzeba milionów monet na to wydawać, wystarczy w miarę podstawowy model z przyzwoitą wkładką, niedrogi preamp i gotowe, a wiele krążków brzmi przyjemniej niż SACD z rybkami w logo ;)

Ja mam w pracy kilka osób pomiędzy 50-55 lat, a ten Pan był starszy - przynajmniej takie odniosłem odczucie.. :) a to że może miał np 62 a nie 60 to zawsze jest to możliwe.

Oczywiście zgadzam się, że nie trzeba milionów, trzeba dopasować do siebie ... i na swoją kieszeń.. bo życie powtarzam mamy jedno i wszystko, albo prawie wszystko wydawać na jedno hobby to dla mnie osobiście jest to szaleństwo..

I mało tego Kolego ja bez względu jaki bym nie miał odtwarzacz cd to i tak będę pisał, że np. Transrotor Z3 będzie fajniejszym rozwiązaniem od takiego cdika.. pomimo porównywalnych pieniędzy... tylko nie każdy może mieć w salonie taki gramofon.. życie.. chociaż znam ludzi, którzy się z tym nie zgadzają. :)

Co nie oznacza, że nie ma tańszych gramofonów, które również są warte grzechu.. wszystko kwestia ile chcemy wydać. A również zabrzmią dobrze i miło będzie posłuchać muzyki. Ale wiesz co by nie mówić i można lubić czy też nie to jednak są wydania fajne również i na cd, szkoda tylko, że nie ma tego aż tak duzo jakby się chciało , patrząc pod względem tego czego się słucha. Ale "rybka" na pewno dla mnie do tych dobrych wydań płyt cd należy.. o winylach nie wypowiem się bo nie miałem okazji słuchać.


Zochu... I o to właśnie chodzi. Mi się podobało, Tobie nie. Może inny utwór, może podłączyli inny subek, a może po prostu jestem mało wymagający. :) Pozdro ;)

I całe szczęście, że tak jest... że potrafimy mieć inne zdanie pomimo tego samego zestawu, aby było uczciwe w 100% znaczeniu tego słowa.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
A coś więcej o tych maluchach... jak to w ogóle gra?

Nadzwyczaj dobrze wyraźnie czystko ze sprężystym szybkim basem i to wszystko przy dość niskim poziomie głośności śmiem twierdzić, że zdeklasował z kretesem pionka z kefem i statementa z focalami : ) Generalnie chciałbym kiedyś posłuchać tego dłużej i w lepszym pomieszczeniu no i oczywiście z innymi kolumnami.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Werf, przesadzasz ;)
Fajnie to grało, dwa razy specjalnie wracałem, bo mimo wszystko ciekawostka i fajne brzmienie, ale bez przesady ; ) Zresztą jakie tam warunki były, to korytarz, gwar i zamieszanie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Sieciowce ProJecta mają dobre opinie, ale ten rozmiar zawsze mnie "odpychał".
Muszę pożyczyć i zobaczyć co to warte ;)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zochu... I o to właśnie chodzi. Mi się podobało, Tobie nie. Może inny utwór, może podłączyli inny subek, a może po prostu jestem mało wymagający. :) Pozdro ;)

Możliwe, że jak Ty byłeś to sub był ustawiony prawidłowo, a jak ja byłem to ktoś się bawił potencjometrami, bo sub grał dosyć cicho ale strasznie buczał, tak jakby ktoś ustawił Gain i frequency na skrajnie maksymalne położenia. Przy cichej muzyce w tle brzmiało to fatalnie, a przecież wiadomo, że SVS to nie jakiś marketowy sprzęt.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zaliczone, odhaczone... w hotelach jak zwykle bryndza, a na stadionie właściwie 2-3 pokoje, gdzie z przyjemnością można było posłuchać.
Bipo z aparatem śmigał, więc pewnie niedługo coś wrzuci.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja wpadłem na szybko i względem poprzedniego roku nic mnie w zasadzie nie powaliło. Nooo może za pokojem z głośnikami marki Devialet. Gdyby nie absurdalna cena to już bym je sobie kupował ;)
Projki JVC rewelacja, Sony już znacznie gorzej (słaba czerń jak na tą klasę i słaba jasność). Reszta - bez zmian względem zeszłorocznego AS.
Jakieś fotki wrzucę później z kompa
 

werf

Active member
Bez reklam
A myślałem, że jakiś swoisty bojkot : ) Oczywiście byłem co prawda w Sobieskim tylko godzinkę, ale ciężko tam wytrzymać. Stadion oK, pierwszy raz w życiu Sonus mi się spodobał :)

Devialet nie jest drogi do tego co oferuje,nawet te małe czarne Reactorki zamiatały jak trzeba.Top Hifi super znowu kilka świetnych zestawów,aktywne BOWERS & WILKINS FORMATION DUO,całkiem nieźle hegel.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Sonusa świetnie zestawili (wreszczie ;) )
Dla nas 1-sze miejsce jednogłośnie-TAD, następnie Sonus
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam zamiar wpaść jutro, ale tylko projektory mnie interesują. Jest sens się wybierać?

Z projektorami jest słabiutko na AS. Jedynie chłopaki Z HCX stanęli na wysokości zadania. Są u nich 2 projektory JVC bdb skalibrowane, kolekcja filmów 4K i bardzo dobry system audio. Na stanowisku SONY jest już znacznie gorzej niestety.
 
Do góry