Audio Video Show 2018

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
i jak tam Pany? Gdzie są foty wysokich, pięknych, długonogich... kolumn głosnikowych i nietylko? :)

Zdziwiłbyś się i to mocno. Takiej bryndzy jeszcze nie było.
Spij spokojnie, nic nie straciłeś ; )

Za to można zauważyć panie, ale w towarzystwie kompanów.
Pamiętam lata temu, wręcz symboliczne zjawisko.
Dziś całe rodziny, sporo pań towarzyszących. Co prawda niektóre mocno znudzone, ale mimo wszystko.
; )


Na stadionie posłuchać tego w korytarzu i spokojnie można wracać do domu.

To prawda, wracałem tam kilka razy.

[...]

Całkiem dobrze niepozorna Taga.

W zależności od repertuaru, ew. skali głośności.
Ja trafilem chyba nie w czasie, bo jakoś nie bardzo.

MBL miał fajną prezentację. Potęga niesamowita. Zastanawiam się tylko jak to by było jakbym miał 3-4 godziny ich posłuchać.

Oj tak, osłuchałem się sporo.

Generalnie jestem zawiedziony, kilka rodzynków i tyle.
Mam kilka typów, ale już późno. Może jutro.

Z drobniejszych wrażeń - po za stereo.
Jestem pod wrażeniem naściennych, wkleje jutro foty.
Osłuchałem tez Kefy z ciekawości.
Projekcji nawet nie komentuje, szkoda klawiatury.

Spodobała mi się natomiast listwa Audioquesta:


 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Żal czytać co piszecie...

Werf, Boenicke zawsze na mnie robiły ogromne wrazenie i szczerze zawsze powtarzałem sobie, że gdybym miał tyle kasy do wydania na konwencjonalne kolumny byłby to własnie tej marki. Nie peirwszy raz grały na wielkiej sali. Nawet te małe monitorki W5 to małe wariaty mogace nagłośnić lepiej niejeden salon dzienny wielu z nas.
Szkoda, że w tym roku nie wszystko poszło jak należy.


Za rok minie 3 lata od ostatniej mojej wizyty na AVS. W takim razie wypadaoby sie wybrać.
A może ktoś z Was zaliczył też inną mega towarzyszącą imprezę w stolicy Warsaw Moto Show? :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Ale te monosy robiły wrażenie. Były ogromne :) Kable to inna bajka :)

Jeśli chodzi o kable wpadka Tophifi. Fotka nie moja , ale warto pokazać.
Wyobraź sobie sytuacje gdy trzeba dywan odkurzyć i mono przestawić metr dwa dalej : )
Topom faktycznie nie poszło tyle tylko że obnażyli realnie to co siedzi za gniazdkiem

Żal czytać co piszecie...

Werf, Boenicke zawsze na mnie robiły ogromne wrazenie i szczerze zawsze powtarzałem sobie, że gdybym miał tyle kasy do wydania na konwencjonalne kolumny byłby to własnie tej marki. Nie peirwszy raz grały na wielkiej sali. Nawet te małe monitorki W5 to małe wariaty mogace nagłośnić lepiej niejeden salon dzienny wielu z nas.
Szkoda, że w tym roku nie wszystko poszło jak należy.


Za rok minie 3 lata od ostatniej mojej wizyty na AVS. W takim razie wypadaoby sie wybrać.
A może ktoś z Was zaliczył też inną mega towarzyszącą imprezę w stolicy Warsaw Moto Show? :)
Mimo wpadki to i tak jedno z lepszych brzmień.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jestem po wystawie zwiedziłem, posłuchałem i zobaczylem wszystko to co za planowałem i zapisałem na kartce.
Jak dla mnie nawazniejsze było kino i wszystko co z nim zwiazane na drugim miejscu określone pokoje i zestawy kolumn których wcześniej nie miałem okazji słuchać do stereo.
Moim zdaniem wystawa jak dla mnie udana bo odsluchałem kilka zestawów które zrobiły na mnie efekt wow a to lubię najbardziej. Myślałem że już mnie nic nie zaskoczy a jednak.
Zestawy stereo, które mnie pozytywnie zaskoczyły :

Te maleństwa zagrały każdy rodzaj muzyki jaki Lubie tak jak lubie i za 5tys mamy wszystko pozostaje tylko źródło np.komp bo te kolumny są aktywne... :)

Equilibrium zagrały przepięknie na berylu tutaj stereo zagrało jak dla mnie najpiękniej z całej wystawy. Jak dla mnie nr1 tej wystawy. Koszt 20tys jak by ktoś pytał o cene.. :)

Udało mi się w końcu posłuchać kolumn 16 herz

Niestety to nie moje granie.... a szkoda bo tyle pozytywnych opinii, myślałem że mi podejdą.

I na koniec nowe Kef 7, niestety puścili jakiej smeta i nie udało się pana przekonać o zmianie repertuaru wiec nie wypowiem się na temat ich brzmienia.
Co do kina to osobno opiszę.

 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Maranzta chyba już nikt nie potrafi zrozumieć , klocki po 17 tysi i nie mają wyjść XLR-owskich.. nie mówiąc o cenie..
 

rabit

Active member
Bez reklam
MBL, jak dla mnie, numer jeden Stadionu, jeżeli mówimy o dźwięku. Niestety te złote dodatki, to nie moja bajka.
Największe WOW, zrobiło na mnie stoisko firmy GATO. Szukałem gdzieś suba, ale nic takiego nie znalazłem. :)
Prezentacje tv LG i Philipsa.
Nie jest zdrowo, robić porównania dwóch firm na jednej imprezie. Niestety Gmeru i Maciej *************** podjęli się tego. Ale jak tu opowiedzieć coś dobrego o produkcie Philipsa, jak godzinę wcześniej mówiło się w superlatywach o LG, przy tych samych oglądających. Kibicuję im i wierzę że mają bardzo dużą wiedzę, choć tutaj "strategicznie" źle to rozplanowali. Bo albo LG, albo Philips jest najlepszy, a nie owijanie w bawełnę. Tak więc dalej nie wiem który tv lepszy, ale i tak ciekawie było posłuchać, o technologii OLED.

Coś dla Krzysztofaradio...
Nie mam zdjęć, ale żółte podkolanówki robiły robotę. :) :) :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz dochodzi jeszcze świetny Oled Toshiby 55X93 - rewelacja.
Wprowadzają na prepaid za 5999 zł z pakietem + telewizor drugi gratis Star Wars.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Chciałem zaznaczyć, że w jednym pokoju można było sobie zobić porównanie sieciówki za 14tys z taką za 5 zł z marketu na sprzecie wysokiej klasy. Nie wiem co to za sprzęt bo nazwy mi nic nie mówiły jak i większość nazw z wystawy. ..:)
Ale do sedna siedlismy razem z Wormsem na odsłuch I się zaczęło: odsłuchiwaliśmy nasze kawałki które znamy na pamięć a pan co minutę przepinal kable zasilające chcąc udowodnić jakie to cudowne brzmienie wprowadzają jego kable, tak z Krzyskiem siedzimy, siedzimy i słuchamy a na koniec pan się zapytał : i jak słychać....? Popatrzyliy się z Krzyśkiem na siebie i grzecznie odpowiedzielsmy przykro nam ale kompletnie nic nie słychać..... podziekowalismy i wyszliśmy... :)
 
Ostatnia edycja:

MyszatorRR

New member
Jako że jestem maniakiem gier. Tylko i wyłącznie konsole. Oczywiście nie tylko gry lubię.
Najfajniejsze urządzenie na Audio Video Show 2018 dla mnie ... Hegel H590
Miły Pan zapraszał, proszę jaką muzykę włączyć. Hegel bardzo fajnie gra.
Ja oczywiście nie nie dziękuję mam Hegla H590. To znaczy miałem na testach w domu.
Sobie pożyczyłem za kaucją.
Jak mi się znudzi mój aktualny wzmacniacz zintegrowany " raczej chyba nie " to sobie znowu kupię Hegla. No chyba że się jakimś cudem popsuje mój piec.
Wtedy zostanie Hegel H590 z OPPO UDP 205 / PlayStation 4 Pro.
Dodatkowo podepnę jeszcze PlayStation 3 / XBOX 360 :D
Jedynie do zestawu brakuje mi odtwarzacza strumieniowego.
Wzmacniacz zintegrowany ma dwa wejścia XLR. Jeden do filmów. Drugi do muzyki :D
Wtedy będę szukał odtwarzacza do plików. Sądzę że cenowo będę szukał coś jak Hegel.

Szukałem i grzebałem na AVS 2018 coś co może konkurować z Heglem H590. Nie znalazłem.
Do tego malutkie monitory na wieczór sobie ulepię. Coś podobnego na AVS 2018.
Tylko troszku lepsze.

View attachment 17218
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Chciałem zaznaczyć, że w jednym pokoju można było sobie zobić porównanie sieciówki za 14tys z taką za 5 zł z marketu na sprzecie wysokiej klasy. Nie wiem co to za sprzęt bo nazwy mi nic nie mówiły jak i większość nazw z wystawy. ..:)
Ale do sedna siedlismy razem z Wormsem na odsłuch I się zaczęło: odsłuchiwaliśmy nasze kawałki które znamy na pamięć a pan co minutę przepinal kable zasilające chcąc udowodnić jakie to cudowne brzmienie wprowadzają jego kable, tak z Krzyskiem siedzimy, siedzimy i słuchamy a na koniec pan się zapytał : i jak słychać....? Popatrzyliy się z Krzyśkiem na siebie i grzecznie odpowiedzielsmy przykro nam ale kompletnie nic nie słychać..... podziekowalismy i wyszliśmy... :)

Bipo może tylko na jakości video widzisz różnicę :), a jeśli chodzi o dźwięk to słyszysz różnicę w KD... a już kompletnie nie powinno Ci być przykro (w stosunku do prezentera kabli) z powodu, że nie słyszałeś różnicy.... no i oczywiście przecież to nie cena gra.. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A czy ktoś z niższych serii miał u siebie kolumny Tannoya? Kolega kupił sobie wzmak onkyo i szuka kolumn i jest pomysł na tego Producenta. Coś było ciekawego na AS z tych niższych serii od Tannoya?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Chciałem zaznaczyć, że w jednym pokoju można było sobie zobić porównanie sieciówki za 14tys z taką za 5 zł z marketu na sprzecie wysokiej klasy. Nie wiem co to za sprzęt bo nazwy mi nic nie mówiły jak i większość nazw z wystawy. ..:)
Ale do sedna siedlismy razem z Wormsem na odsłuch I się zaczęło: odsłuchiwaliśmy nasze kawałki które znamy na pamięć a pan co minutę przepinal kable zasilające chcąc udowodnić jakie to cudowne brzmienie wprowadzają jego kable, tak z Krzyskiem siedzimy, siedzimy i słuchamy a na koniec pan się zapytał : i jak słychać....? Popatrzyliy się z Krzyśkiem na siebie i grzecznie odpowiedzielsmy przykro nam ale kompletnie nic nie słychać..... podziekowalismy i wyszliśmy... :)

Pewnie były z metali nie z tej planety i miały porwać słuchacza w miedzygalaktyczną podróż dźwięku,a Ty miałeś wrócić odmieniony :) szkoda że się same nie wpinały :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Za to potrafią piwo przynosić do miejsca w którym się słucha, tylko warunek jest jeden - trzeba być ich właścicielem. :eek:k:
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wracając jeszcze do wystawy.

Porównując dwa pokoje. Wilson Audio + D'agostino vs MBL-a to trochę bardziej podobał mi się pierwszy zestaw. Może to też kwestia repertuaru. W pomieszczeniu Wilsona trafiłem na muzykę klasyczną i filmowa w obu gatunkach co prawda nie jestem znawcą. Kolumny bardzo fajnie budowały scenę, potrafiły zagrać delikatnie i jak trzeba to przyłożyć. Dynamika i atak był świetny. Jak wchodziła perkusja to było słychać, że jest z tyłu. Bas był dość dobrze kontrolowany jak warunki targowe. To jedyny pokój gdzie w jednym momencie miałem gęsią skórę :). W MBL-u sama potęga była większa, ale bas jednak był trochę oderwany od reszty pasma. Czasem miał charakter subwooferowy, snuł się dość mocno i był wszechobecny. Największy atut MBL-a to góra. Miałem wrażenie , że kolumny się duszą. Na pewno nie znikały z pomieszczenia, ale jednak to duże kobyły więc nie jest to łatwo osiągnąć jak na monitorach.

wilson.jpg


Natomiast mniejsze Wilsony w pokoju z polskim Martonem już nie zachwycały. Pierwsze jak wszedłem leciały jakieś disco trzaski i bas chciał urwać głowę. Szybko się ewakuowałem bo nie chciałem zostać ogłuszony bo jeszcze sporo było do posłuchania. Potem wróciłem jeszcze raz , ale nadal nie zachwycało. Ewidentnie po pomieszczenie im nie leżało. Dźwięk nie chciał się odrywać od kolumn.

wilson-marton.jpg


Zwróciły na mnie swoją uwagę YG Acoustics. Gra super szybko. Puszczali fajny rockowy repertuar. Ciut brakowało mi barwy i mogłoby być mniej ofensywnie , ale podobało mi się. Potem w domu spojrzałem na cenę i spadłem z krzesła.

YG.jpg


Zawiodłem się na pokoju gdzie grał Electrocompaniet. Barwa była, ale za wolno, smętnie. Kolumny w wyglądu i wykonania mi się podobały.

Electrocompaniet.jpg



Bardzo fajnie grał polski wzmacniacz Struss + Opera. Nie mam fotki. NIe patrzyłem na ceny , ale chyba nie ma tragedii porównując do zestawów jakie grały.

Nie byłem w goldene tulipie. W tym roku trochę mniej posłuchałem , ale starałem się dłużej posiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Zapomniałem dodać, że SVS grał a nie buczał, w pomieszczeniu słabo przystosowanym, więc dla niego również wyróżnienie. Teraz wiem, dlaczego Bipo się nimi tak cieszy, choć na Stadionie grał chyba wyższy model.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rabbit, a subami to też loteria jak zagrają na takim AS, bywało że Rele średnio wychodziły, a dla mnie są to jedne z najlepszych subów..
Na jednym z AS pewien Pan z kilkoma winylami w ręku tak około 57-60 lat usłyszawszy rozmowę dwóch znacznie młodszych mężczyzn (też słyszałem tę rozmowę), powiedział do jednego z nich coś takiego.. "...to Panowie przyszli posłuchać tego typu kolumn na AS z zamiarem zakupu.."... I o dziwo Pan dobrze po 50 wiedział co na rzeczy, a młodzi ludzie latający po AS i 10-15 min odsłuchu stwierdzają czy dana elektronika, kolumny itp są dobre czy też do du..
Oczywiście Rabit to nie jest względem Ciebie tylko ogólnie.. :)
A dla tych co twierdzą , że wystarczy tylko troszkę przystosować dany pokój i już będzie git, to wiadomość z pierwszej ręki za "przystosowanie" takiego pokoiku jeśli przyczepi się przy odbiorze osoba z hotelu kosztowała taka przyjemność 15 tysi..
 
Do góry