Audio Video Show 2017

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja planuje i to bardzo.

Bede musial sie zwrocic do was o podanie namiarow na jakis normalny hotel, gdzie moglbym zarezerwowac nocleg. Tak zebym dojachal z lotniska lub dworca i zeby w miare latwy dostep byl do tego Audio Show. W warszawie centrum ostatni raz to bylem ze 5 - 6lat temu wiec nie ogarniam.

Bo raczej swoim autem nie bede sie pchal do warszawy, skocze Pendolinem lub samolotem jak zonka bedzie chciala sie karnac.

Na audioshow musze skoczyc aby dowiedziec sie czego brakuje w moim systemie, chce wiedziec jak moze grac stereo zeby miec poglad czy warto isc w drozsze skrzynki czy gra nie warta swieczki - w moim przypadku- skoro i tak "kabli nie slysze".
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno warto się pokazać, przynajmniej raz - dwa, trzy razy.
Drugi po to, żeby się utwierdzić, że cena zupełnie nie gra, albo przynajmniej do pewnego stopnia. Przykładów jest cała masa.
Za pierwszym zazwyczaj popadamy w euforie, a z każdym kolejnym dociera smutna rzeczywistość i spokojnie bez kompleksów można wracać do domu.
Jak dla mnie, to dla 3-5 salek warto, w tym głównie kinowe i te Vintage.
Tutaj są najlepsze wrażenia i często zaskoczenie, resztę można pooglądać i nacieszyć oko.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak jak koledzy wyżej napisali, chodzę co roku bo mam blisko. Ale jeśli miałbym z daleka przyjeżdżać to raz na jakiś czas bo dużo rzeczy się powtarza na wystawie z tych co było poprzednio.
Ja mam bliziutko to się wybiorę, przy okazji może się spotkamy w większym gronie i poplotkujemy... :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja na pewno się pojawię :)

Nigdy wcześniej nie byłem więc będzie warto.

Ja nie byłeś to warto. To w sumie święto audio-video :) Ja byłem w zeszłym roku pierwszy raz. W tym nie wiem czy dam radę. Jak masz czas to jedź na 2 dni. Co prawda odsłuch jest średni bo pomieszczenia i konfiguracje często przypadkowe , ale coś tam można posłuchać, a przede wszystkim pooglądać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie to odsłuchiwać stereo to tam nie ma sensu, jechać i zobaczyć elektronikę , kolumny itp.. ewentualnie nacieszyć oko - zwal jak zwał ale odsłuchiwać w takich warunkach mija się z celem.. ale to moje zdanie..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie to odsłuchiwać stereo to tam nie ma sensu, jechać i zobaczyć elektronikę , kolumny itp.. ewentualnie nacieszyć oko - zwal jak zwał ale odsłuchiwać w takich warunkach mija się z celem.. ale to moje zdanie..

Ale co, nie uslyszy sie "znaczacych" roznic pomiedzy B&w, sonusami, ariami, albo inaczej: pomiedzy kolumnami za 5000, 15000 i 50000zl?

Rozumiem ze czasem tansze "tym bardziej w takim splendorze jak audioshow" moze zagrac lepiej,.


Tez jeszcze nigdy nie bylem na tego typu imprezce ale mam nadzieje ze zawitam chociaz raz.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słychać, słychać. Odsłuchiwałem tam i potem w salonach i wielu przypadkach wiadomo o co chodzi. Pokoje hotelowe mają to do siebie, że są stosunkowo dobrze wygłuszone (wykładzina itp), dodatkowo rozstawiają panele akustyczne.
No i umówmy się, to są warunki zbliżone do tych w których sami będziemy odsłuchiwać, a wielu przypadkach lepsze. Nie jest żle.
W dedykowanych salkach jest wszystko dopieszczone, a tego nie osiągniemy w domu. Wystarczy spojrzeć w galerie na forach.
Naturalnie, że najlepiej potem udać się do salonu i tam już dopieścić na spokojnie wybór, ale na AS pogląd jest.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale co, nie uslyszy sie "znaczacych" roznic pomiedzy B&w, sonusami, ariami, albo inaczej: pomiedzy kolumnami za 5000, 15000 i 50000zl?

Rozumiem ze czasem tansze "tym bardziej w takim splendorze jak audioshow" moze zagrac lepiej,.


Tez jeszcze nigdy nie bylem na tego typu imprezce ale mam nadzieje ze zawitam chociaz raz.

To co Armanig napisał - pogląd jest i nic więcej, tym bardziej że nie posłuchasz na takiej głośności jak chcesz, a swojej muzyki muzyki posłuchasz 1 na maksa 2 kawałki i tyle z odsłuchu.. pierwszy raz jak byłem to myślałem, że sobie tam posłucham i zobaczyłem jak to działa... kolejne 2 razy byłem żeby zobaczyć sprzęt bo dla mnie po to takie AS jest.. a odsłuchuje się w domu albo w salonie gdzie siedzi się samemu słucha się na takiej głośności jakiej ja chce - taką muzykę jaka mi pasuje i na tyle długo żebym sobie wyrobił zdanie.. na 99,999 %..

Ale reasumując uważam, że każdy kto lubi muzykę chociaż raz powinien być.. bo potem to w większości wypadków wszystko się powtarza.. bo stereo i kolumny to nie amplitunery że co rok wychodzą nowe klocki.. i całe szczęście..
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale co, nie uslyszy sie "znaczacych" roznic pomiedzy B&w, sonusami, ariami, albo inaczej: pomiedzy kolumnami za 5000, 15000 i 50000zl?

Rozumiem ze czasem tansze "tym bardziej w takim splendorze jak audioshow" moze zagrac lepiej,.


Tez jeszcze nigdy nie bylem na tego typu imprezce ale mam nadzieje ze zawitam chociaz raz.

Jak nie byłeś to pojedź koniecznie bo warto.

Co do samego brzmienia to moim zdaniem taka wystawa ma większy sens jeśli chodzi o budżetowe klocki bo pokoje hotelowe często się nie różnią od pokoi "domowych". Jednak często pokoje hotelowe to klitki i jak są wstawione duże kolumny to różnie bywa z basem. Do tego gołe ściany.

Zestawy powiedzmy hi-endowe wstawione na stadionie łatwo też nie mają. Chociażby szklana ściana. Świetnie, że można te drogie klocki zobaczyć, dotknąć itp.

Inna sprawa do repertuar. Wchodzisz np. do Sonusa i słyszysz fortepian solo. Wchodzisz do Focal-a i leci dynamiczna muza noga sama chodzi. I większość napisze, że Focal zagrał lepiej, a trzeba posiedzieć z 30min w danym pokoju, żeby posłuchać różnego repertuaru. Tylko jak chcesz dużo zobaczyć to czasu na to nie ma. Więc następnym razem jak pojadę to wybieram 20-30 pokoi, które mnie interesują i to wszystko.

Kolejna sprawa to miejsce gdzie siedzisz. Pamiętam jak siedziałem chyba w pierwszym rzędzie (nie pamiętam co tam grało) i było całkiem dobrze, przestrzennie, ładna barwa, ale nie ma basu. Wychodzę i słyszę komentarze : "ale łupie basem" . Dobra wracam i stoję pod koniec pokoju. Basu tyle, że szok , ale cała reszta leży.

Pojedź i sam oceń.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Repertuar leży i kwiczy.
Co ciekawe, tam gdzie lecą ostre, dynamiczne i pełne brzmienia - sale oblegane, bo i takie "zakresy" ludzie chcą usłyszeć, ale w większości to smyczki, fortepiany i w najlepszym wypadku wokal.
To nie jest impreza dla każdego.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Koledzy, mimo iż w zeszłym roku spotkanie forumowe było baaardzo udane, to na pewno nie planuję w tym roku wizyty na AVS2017 i już żałuję.
Co do samej wystawy, byłem w 2013, 2016 i mam wątpliwości, czy nawet co dwa lata to nie zbyt często... Dla mnie jazda co 3 lata jest optymalna.
Co roku sensu nie ma, 80-90% powtórki. Co dwa lata 70%, co trzy 50-60% już warto zorientować się w sytuacji na rynku i odświeżyć informacje.

Co innego osoby mieszkające w stolicy. Z pewnością chodziłbym co roku ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu ja jestem z Wawy i nie widzę sensu chudzenia co roku :- ) zresztą rozmawialiśmy o tym telefonicznie.. :- ) raz na 3 lata jak dla mnie to na spokojnie wystarczy..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, bez sensu co roku.
Musimy chyba znaleźć inny obiekt zainteresowań, gdyby ktoś słyszał o targach, ale erotycznych to proszę mi kupić z góry wejściówki na kilka lat do przodu :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, bez sensu co roku.
Musimy chyba znaleźć inny obiekt zainteresowań, gdyby ktoś słyszał o targach, ale erotycznych to proszę mi kupić z góry wejściówki na kilka lat do przodu :)

Byly w warszawie EROtrends ale cos slaba frekfencja :) pewnie i tak biletu nie kupiles to zamkneli xD

Dobre targi to w polowie wrzesnia w hannoverze EMO Messe :) Juz hotel i bilety zamowione :) ale te pewnie was nie interesuja xD
 
Do góry