Strefa hdtv.com.pl pokój 428 Audio Show 2014 - Dobly Atmos - Kef R50 - Toshiba 55 seria 7

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
15.jpg


Zapraszamy do odwiedzenia strefy hdtv.com.pl.
R50Angle-Grille-Off.jpg
Zaprezentujemy podstawowy zestaw Dolby Atmos 5.1.2 na zestawie KEF R300/200c/400b/50
toshiba_L7400_Front_1.jpg
Wsparty przez 55" TV LCD Toshiba serii 7.


 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
niestety lub stety, to co udało nam się zorganizować, to prototypy i dostaniemy tylko a raczej aż 2 sztuki
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobrze że napisałeś że podstawowy zestaw, bo faktycznie to będzie takie minimum Atmosa.. A te kolumny od atmosa będą stać na podłogowych - dobrze rozumiem?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Będziemy grać na podstawkowych Hi-Fi Speakers - R Series - Fact Sheets - Bookshelf - R300 - KEF International, ponieważ pomieszczenie ma ok 16m2 i właśnie na r300 będą stały R50.
Dzięki za odpowiedź szkoda że na podstawkowych i że te typowe głośniki będą stać na tych podstawkowych ( do mnie tego typu system nie przemawia, ale rozumiem że 16 m pomieszczenie to i nie ma dużego ruchu, na coś większego a tym bardziej na powieszenie głośników ) ale na pewno warto zobaczyć.
W Warszawie dzwoniłem do kilku sklepów w tych których znam gdzie mają pokoje dedykowane do KD i nikt nie chce póki co się bawić w atmos .... Także nie mam gdzie sprawdzić takiego naprawdę z prawdziwego zdarzania tego systemu na głośnikach powieszonych i oczywiście przody żeby były typowo kolumny podłogówki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie tak to będzie wyglądało, teraz pytanie czy będziesz słyszał różnice siedząc powiedzmy 3-4 m od takich głośników jakbyś miał je u siebie w salonie czy też nie...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak będzie, to się przekonamy. Narzekanie nic nie da, jest już sporo osób które mają i sobie chwalą. Jeżeli ktoś inwestuje w kable i inne "drobnostki", które w ogólnym rozrachunku nie wnoszą miażdzących różnic, a Atmosa które (być może) jednak wniesie (jakąkolwiek) poprawę będą krytykować, to ja nie podejmuję się dyskusji z takimi delikwentami.
Ja się cieszę że będą nadstawkowe kolumny do Atmosa.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To ja się piszę. Koledzy ponowna zbiórka :)
Może da radę zorganizować jakiś poważniejszy (czytaj dłuższy) odsłuch dla grupy forumowiczów? :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
To ja się piszę. Koledzy ponowna zbiórka :)
Może da radę zorganizować jakiś poważniejszy (czytaj dłuższy) odsłuch dla grupy forumowiczów? :)

Dla niebieskich :popcorn: na seansie gratis :smile:
Fajnie, że prezentacja będzie w konfiguracji, którą większość może zrobić sobie bez większych problemów.
Ciekaw jestem wrażeń. Opiszcie po wszystkim dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak będzie, to się przekonamy. Narzekanie nic nie da, jest już sporo osób które mają i sobie chwalą. Jeżeli ktoś inwestuje w kable i inne "drobnostki", które w ogólnym rozrachunku nie wnoszą miażdzących różnic, a Atmosa które (być może) jednak wniesie (jakąkolwiek) poprawę będą krytykować, to ja nie podejmuję się dyskusji z takimi delikwentami.
Ja się cieszę że będą nadstawkowe kolumny do Atmosa.

Hej, żebyś nie zrozumiał że się czepiam bo tak nie jest ale czy znasz osoby które coś mają u siebie w domu a które mówią że to co mają to jest nie warte tej ceny i które są w stanie się przyznać że nie warto bylo wymienic sprzet czy też samochód itp w stosunku do tego co mieli wczesniej?
Pamiętasz jak jednemu koledze napisalem że niech sie nie nastawia że będzie miał super stereo w amplitunerze za 5-6 tyś bo ja mam amplituner za 10 tys i czy ten czy denon 4520 który tyle samo kosztował w tym momencie co kupowałem ( i mialem możliwość długiego odsłuchu) oba te amplitunery nie nadają się do prawdziwego stereo w 100% znaczenia tego słowa... I jak Kolega się zjerzył- ale czy to nie jest prawda? Napisałem prawdę tylko mało kto jest taki szczery żeby tak napisać o swoim sprzęcie....
Znam takich Kolego co mają samochody za 20-30 tys a to co o nich mówią to jakbyś posłuchał to nowe i naprawdę bardzo dobre samochody to się chowają przy tych o ktorych te osoby mówią :) Polak naprawdę jest w stanie wszystko zachwalić co posiada. Bo tak jest że w Polsce to ludzie to co mają to jest albo najlepsze albo prawie najlepsze - zero dystansu do tego co się posiada i nie ma mowy żeby coś skrytykować.

Pamiętam też jak napisałeś że jesteś sceptyczny co do tego typu glosniczków ala Atmos, tylko w innym watku napisałeś - zmieniłeś zdanie, sluchałeś już gdzies tego typu głosniczków? Czy generalnie się cieszysz że będziesz miał możliwośc posłuchania a dalej jesteś sceptyczny co do efektu np w 20-25 m salonie jak się jest oddalonym od tych głosników jakieś 3-4 m. Nie wspomne jak będa takie głośniczki na kolumnach podłogowych, ktore mają odpowiednią moc.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie Lolek, nie zmieniłem zdania. Dla mnie prawdziwy (domowy) Atmos to ten z głośnikami w suficie, tak mi się przynajmniej wydaje, te nadstawki traktuje bardziej jako ciekawostkę i nie sądzę żeby to wniosło spektakularne efekty, ale tak, bardzo się cieszę że będzie możliwość przetestowania i takich rozwiązań. Jeżeli niewiele wniesie, nie będę rozczarowany, jeżeli różnica jednak będzie na plus, będę pozytywnie zaskoczony.

Żebyśmy się zrozumieli, to ja lata temu tutaj pisałem dokładnie to samo co Ty teraz, czyli ktoś zbiera miesiącami na wymarzony sprzęt, kupuje, a potem głosi bezkrytycznie wszystkim że jest najlepszy i bez wad. Taka mentalność.
Ja na nic nie zbieram, idę kupuje, nie podoba mi się sprzedaje, jest ok chwalę.
Nie szukam też wad na siłę, w jakim celu?
Szczególnie jeżeli coś jest w ogólnym rozrachunku faktycznie dobrym produktem, a jest takich faktycznie sporo.
Jak ktoś kupuje kable (np.) za 2tys. do stereo, bo słyszy delikatne różnice, a jest ślepy na korzyści w dodatkowych głośnikach, to cóż można dodać.

A wiesz co jest gorsze, to jak ktoś na siłe chcę wszystkich przekonać że coś jest złe, nie warte zainteresowania, czy zakupu, jeżeli sam coś kupił i wie że nie ma szans na zmianę. To jest dokładnie to samo, tyle że w odwrotną stronę.
Czyli np. Ty ;) jaki by ten Atmos nie był, to nie będziesz miał takiej instalacji ponieważ żona nie wyrazi chęci (jak sam pisałeś) i ja to rozumiem, ale to co piszesz działa na tej samej zasadzie.
Podejrzewam, że jak ktoś z nas napisze że jest ok, to zarzucisz mu to o czym napisałeś powyżej, a jak skrytykuje, to będziesz głosił: "a nie mówiłem?" ;)

Nie wiem nic na temat Atmosa z praktyki, nigdy nie słyszałem. Przeczytałem kilkadziesiąt stron dyskusji na ten temat, jest tam sporo (raczej) obiektywnych opinii, ale nie biorę ich do serca za pewnik. Są osoby które nie podchodzą do tego emocjonalnie, ot zwyczajny test i tyle.
Ogólnie podchodzę sceptycznie do tematu i jak sam nie przetestuje, to się nie będę wypowiadał.
Jak chcę tylko, zwyczajnie po ludzku z ciekawości sobie posłuchać. Nic więcej.
Na temat stereo wiem już wszystko co chciałem wiedzieć, dla nie temat dawno jest wyczerpany i powoli staje się monotonny, szczególnie jak ktoś odpływa, a jak pamiętasz jako jeden z pierwszych tutaj rozpowszechniłem duety wzmak+ampli, dlatego bardziej mnie interesuje to co dzieje się w temacie dźwięku wielokanałowego, a "dziura" jest w KD i dobrze o tym wiesz, pytanie czy Atmos ją "zapcha". Jak nie, to płaczu nie będzie, obecnie i tak jest cudnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry