Strefa hdtv.com.pl pokój 428 Audio Show 2014 - Dobly Atmos - Kef R50 - Toshiba 55 seria 7

werf

Active member
Bez reklam
Źle nie było ale d.. nie urywa Może materiał nie odpowiedni

W mojej ocenie ten patent z głośnikami tupu R50 jest trochę na siłę
Bez dziur w suficie się nie da
 

Henry

Active member
Bez reklam
Źle nie było ale d.. nie urywa Może materiał nie odpowiedni

W mojej ocenie ten patent z głośnikami tupu R50 jest trochę na siłę
Bez dziur w suficie się nie da
A mieliście możliwość zestawienia tego samego materiału z Atmos i bez Atmos...
 

werf

Active member
Bez reklam
Moje typy

1 Boenicke super takie maluszki a skasowały wszystko w około

2 Świętna prezentacja dźwięku wielokanałowego Pol.... oparta na kolumnach Martin Logan napędzanych amplitunerem kina domowego Anthem 710 jako uzupełnienie bufer Paradigm
Potężnie i efektownie chciało się słuchać

3 Magnepan vs Atol całkiem fajnie ale trzeba sobie znaleźć idealne miejsce do odsłuchu

Antytypy

1 Trimex zmasakrował Grand Utopie znowu brak napędu i salka nie do końca to tych potworów

2 Audio Center Monitor Audio Pl 200 vs Arcam A49 całkiem bez wyrazu

3 Technics jeszcze bardziej bez wyrazu

Przepraszam za jakość zdjęć
 

Attachments

  • 1 (2).jpg
    1 (2).jpg
    33,3 KB · Wyś: 332
  • 2.jpg
    2.jpg
    28,8 KB · Wyś: 272
  • 3.jpg
    3.jpg
    27,9 KB · Wyś: 209
  • 4.jpg
    4.jpg
    34,7 KB · Wyś: 164

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Boenicke to również mój faworyt zeszłoroczny. Potem pojechałem d Krakowa do dystrybutora. Niesamowite wrażenia. Cena również robi wrażenie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Udało mi się wpaść na chwilę, niemal ze stoperem w ręku.
Chciałem wpaść do pokoju 428, ale była akurat prezentacja, a ja nie miałem niestety czasu. Chciałem zaliczyć jak najwięcej pokoi, na wypadek jakby mi się jutro nie udało zaglądnąć.

Powiem tak, o ile rok temu byłem pod sporym wrażeniem, to w tym roku spokojnie wróciłem do domu.
Chyba nabrałem większego dystansu, często te piękne kabelki, klocki i skrzynki, a co za tym idzie całkiem konkretne pieniądze, nie do końca przekładały się na to co słyszałem.
Mam kilkadziesiąt fotek i sporo wrażeń, na dniach wkleję resztę. Dziś tylko kilka poglądowych:

Technics? Nie takiego brzmienia oczekiwałem:

20141108_154218.jpg


20141108_154142.jpg


Następnie, 10 minutowy seans z wybranymi fragmentami filmowymi i koncertem. Bajka.
To mi tylko uświadomiło, że dedykowana sala do kina z odpowiednim skalą głośności, to jest jedyny sposób na zapewnienie prawdziwych kinowych wrażeń.
W bloku, nie ma na to szans. Niestety. Żadne kino stacjonarne w jakim byłem, nie jest w stanie się z tym równać:

20141108_160539.jpg


20141108_160358.jpg


Kabelki i takie tam:

20141108_170531.jpg


Altusy. Nie wiem jaka będzie cena, ale zakładam, że na tle prezentowanych konkurencji sporo niższa, a biorąc pod uwagę ten fakt, nie napiszę złego słowa. Brzmienie całkiem przyzwoite (zakładając niską cenę!), ale bez szału.
Trudno też było o właściwe miejsce odsłuchu, kupę zainteresowanych w pokoju:

20141108_165334.jpg


Dali dla Krzysztofradio ;)

20141108_163211.jpg


Coś dla Tagowiczów:

20141108_161100.jpg


20141108_161218.jpg


A teraz najlepsze :) Pokój vintage.
Coś wspaniałego, dla tego pokoju warto było przyjść:

20141108_162916.jpg


20141108_162933.jpg


To tyle na początek. Resztę szczegółowych wrażeń, z bardziej konkretnych zestawów na dniach, chętnie też wysłucham opinii innych forumowiczów.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja sobie zrobiłem prezentację z pełnym sufitem kolumn Kefa i dla mnie bomba.
Materiałów tyle jest ... ile jest.
 

Remipl

Member
aa0964a27fc2a4d50026f37333635248_1.jpg
[/IMG]

Bardzo fajny efekt dodał obiektyw anamorficzny Panamorph za 8200 zł :)a do pełnej bajki zabrakło tylko czarnych ścian i sufitu ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z wklejanych fotek najbardziej zauroczyło mnie połącznie Altusow z Marantzem :D
Dlatego w tym roku nie pojechałem i raczej nie żałuję. Co 2-3 lata ma to większy sens.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardzo fajny efekt dodał obiektyw anamorficzny Panamorph za 8200 zł :)a do pełnej bajki zabrakło tylko czarnych ścian i sufitu ;)

Pamiętasz co tam za skrzynki były? Ten pokój miał nie więcej jak 15-17m2, a wrażenia pierwszoligowe.

Z wklejanych fotek najbardziej zauroczyło mnie połącznie Altusow z Marantzem :D

Bardziej zauroczyła rozgadana, a zarazem sympatyczna Pani która rozdawała długopisy Tonsila przed wejściem :D

Dlatego w tym roku nie pojechałem i raczej nie żałuję. Co 2-3 lata ma to większy sens.

Zdecydowanie za mało prezentacji stricte "kinowych", a impreza jedynie utwierdziła mnie, że temat stereo jest wyczerpany (IMHO). Takie osobiste odczucia, nic w tym temacie nie jest mnie wstanie już zaskoczyć.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Byłem wczoraj, obejrzałem wszystkie pokoje i jak dla mnie impreza bardzo fajnie zrobiona. Każdy znajdzie coś dla siebie, mnie osobiście interesowało kino domowe i jak dla mnie troszkę mało pokojów było z owym sprzętem. Głównym powodem pójścia na audioshow było posłuchanie dolby atmosa. Odnośnie dolby atmos w pokoju hdtv to klapa na całego. Nastawiłem się, że dźwięk z głośników ustawionych na kolumnach frontowych choć troszkę będzie namiastką dźwięku z kolumn sufitowych... Byłem w pokoju z atmosem na stadionie w trakcie targów inteligeny dom i tam onkyo ze swoim system głośników sufitowych rozwaliło te KFY na łopatki w pierwszych sekundach. Patrzyłem w sufit i czekałem całą prezentację kiedy będzie wreszcie coś słychać jakby z sufitu a tu nic, kompletnie lipa. Dźwięku w około pełno ale z sufitu 0. Jeśli ktoś będzie miał możliwość odsłuchu kolumn sufitowych w systemie dolby atmos obojętnie jakiej marki to od razu zauważy że sufitowych głośników nie zastąpią wirtualne głośniki i dźwiek odbity.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, zgadzam się. Pomieszczeń z systemami do KD jak na lekarstwo, ale to typowe dla targów AS, szkoda.

Jeszcze Paradigm, jak dla mnie bez rewelacji.

20141108_155509.jpg


Sub, jedyne 37tys. Kawał skrzynki, ale nie dane mi było odsłuchać:

20141108_155457.jpg
 

Remipl

Member
Armanig to był zestaw kolumn instalacyjnych 5.2 PRO AUDIO TECHNOLOGY!
Wzmacniacz Pro Audio Technology zagrał w systemie z procesorem dźwięku dookólnego Trinnov Altitude32 . Dla mnie to numer jeden na Audio Show 2014 jeśli chodzi o zestawy KD.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig to był zestaw kolumn instalacyjnych 5.2 PRO AUDIO TECHNOLOGY!
Wzmacniacz Pro Audio Technology zagrał w systemie z procesorem dźwięku dookólnego Trinnov Altitude32 . Dla mnie to numer jeden na Audio Show 2014 jeśli chodzi o zestawy KD.

A widzisz, świetny system, a co napawa optymizmem, to wielkość (stosunkowo mała) pomieszczenia.
Spokojnie wystarczy coś mniejszego, a wrażeniom nic nie ubędzie. Mieliśmy przykład.


Fotki poproszę. Ja w zeszłym roku wywiązałem się dokładnie z fotorelacji. Domyślam się, ze hostessy cieszyły się dużym zainteresowaniem ;)

To Cię zmartwię, nothing special tym razem, powiedziałbym coś więcej, ale jako dżentelmen się powstrzymam ;)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Sub, jedyne 37tys. Kawał skrzynki, ale nie dane mi było odsłuchać:

20141108_155457.jpg

A szkoda ze nie posłuchałeś.Wyłączony był nic nie puszczali??Ten model (SUB2)to czołówka światowa i pewnie wiesz o tym i cena przerażająca mówi o tym.Pewnie do kupienia byłby za ponad 27 tys..podczas testów "wyginał ściany" DD18+ będzie tańszy
 
Do góry