Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Audio Show 2014 - Centrum informacji - Relacja - NowościZapraszamy 8-9.11.2014 do Warszawy na wystawę Audio Show 2014, która odbędzie się na terenie hoteli: Sobieski, Bristol i Golden Tulip. Sprawdź także stronę www.audioshow.com.pl

Wróć HDforum > Początek > Relacje > Audio Show 2014 - Centrum informacji - Relacja - Nowości > Strefa hdtv.com.pl pokój 428 Audio Show 2014 - Dobly Atmos - Kef R50 - Toshiba 55 seria 7
Odpowiedz

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
17-10-2014, 16:26
Domyślnie

Jak będzie, to się przekonamy. Narzekanie nic nie da, jest już sporo osób które mają i sobie chwalą. Jeżeli ktoś inwestuje w kable i inne "drobnostki", które w ogólnym rozrachunku nie wnoszą miażdzących różnic, a Atmosa które (być może) jednak wniesie (jakąkolwiek) poprawę będą krytykować, to ja nie podejmuję się dyskusji z takimi delikwentami.
Ja się cieszę że będą nadstawkowe kolumny do Atmosa.

Moja galeria: 1 2
Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Sep 2006

17-10-2014, 20:58
Domyślnie

To ja się piszę. Koledzy ponowna zbiórka
Może da radę zorganizować jakiś poważniejszy (czytaj dłuższy) odsłuch dla grupy forumowiczów?

Dali Ikon 6 Mk2 White High Gloss 7.1.4 Atmos
Marantz PM-KI Pearl Lite, SA-KI Pearl Lite, AV7702 mk2, MM7025, 2x MM7055, UD7007, NA7004, ST6003, HD-DAC1, Rega Planar 3, Sennheiser HD 650, Sony WH-1000XM3
Kable stereo (głośnikowe, RCA i zworki) Tellurium Q Black, Kable kino QED Performance
Sony Bravia KDL-46NX700 White, Epson EH-TW3200, Samsung S10
Galeria
Odpowiedź z Cytatem
krzysztofradio jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jan 2014

17-10-2014, 21:50
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzysztofradio Zobacz post
To ja się piszę. Koledzy ponowna zbiórka
Może da radę zorganizować jakiś poważniejszy (czytaj dłuższy) odsłuch dla grupy forumowiczów?
Dla niebieskich na seansie gratis
Fajnie, że prezentacja będzie w konfiguracji, którą większość może zrobić sobie bez większych problemów.
Ciekaw jestem wrażeń. Opiszcie po wszystkim dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć

Video: Samsung, Sony,K_auber, Oppo
Audio : Primare, Marantz, Denon- (Atmos 5.4), Pro Ject, Kef

Ostatnio edytowane przez Henry ; 17-10-2014 o 22:15
Odpowiedź z Cytatem
Henry jest offline
reklama

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Sep 2006

18-10-2014, 09:24
Domyślnie

Jeśli nawet pojadę to na pewno tylko w sobotę, od początku do końca

Dali Ikon 6 Mk2 White High Gloss 7.1.4 Atmos
Marantz PM-KI Pearl Lite, SA-KI Pearl Lite, AV7702 mk2, MM7025, 2x MM7055, UD7007, NA7004, ST6003, HD-DAC1, Rega Planar 3, Sennheiser HD 650, Sony WH-1000XM3
Kable stereo (głośnikowe, RCA i zworki) Tellurium Q Black, Kable kino QED Performance
Sony Bravia KDL-46NX700 White, Epson EH-TW3200, Samsung S10
Galeria
Odpowiedź z Cytatem
krzysztofradio jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Dec 2007
19-10-2014, 10:16
Domyślnie

Cytat:
Napisał armanig Zobacz post
Jak będzie, to się przekonamy. Narzekanie nic nie da, jest już sporo osób które mają i sobie chwalą. Jeżeli ktoś inwestuje w kable i inne "drobnostki", które w ogólnym rozrachunku nie wnoszą miażdzących różnic, a Atmosa które (być może) jednak wniesie (jakąkolwiek) poprawę będą krytykować, to ja nie podejmuję się dyskusji z takimi delikwentami.
Ja się cieszę że będą nadstawkowe kolumny do Atmosa.
Hej, żebyś nie zrozumiał że się czepiam bo tak nie jest ale czy znasz osoby które coś mają u siebie w domu a które mówią że to co mają to jest nie warte tej ceny i które są w stanie się przyznać że nie warto bylo wymienic sprzet czy też samochód itp w stosunku do tego co mieli wczesniej?
Pamiętasz jak jednemu koledze napisalem że niech sie nie nastawia że będzie miał super stereo w amplitunerze za 5-6 tyś bo ja mam amplituner za 10 tys i czy ten czy denon 4520 który tyle samo kosztował w tym momencie co kupowałem ( i mialem możliwość długiego odsłuchu) oba te amplitunery nie nadają się do prawdziwego stereo w 100% znaczenia tego słowa... I jak Kolega się zjerzył- ale czy to nie jest prawda? Napisałem prawdę tylko mało kto jest taki szczery żeby tak napisać o swoim sprzęcie....
Znam takich Kolego co mają samochody za 20-30 tys a to co o nich mówią to jakbyś posłuchał to nowe i naprawdę bardzo dobre samochody to się chowają przy tych o ktorych te osoby mówią Polak naprawdę jest w stanie wszystko zachwalić co posiada. Bo tak jest że w Polsce to ludzie to co mają to jest albo najlepsze albo prawie najlepsze - zero dystansu do tego co się posiada i nie ma mowy żeby coś skrytykować.

Pamiętam też jak napisałeś że jesteś sceptyczny co do tego typu glosniczków ala Atmos, tylko w innym watku napisałeś - zmieniłeś zdanie, sluchałeś już gdzies tego typu głosniczków? Czy generalnie się cieszysz że będziesz miał możliwośc posłuchania a dalej jesteś sceptyczny co do efektu np w 20-25 m salonie jak się jest oddalonym od tych głosników jakieś 3-4 m. Nie wspomne jak będa takie głośniczki na kolumnach podłogowych, ktore mają odpowiednią moc.
Sony KD-55X8505C,KDL-55HX955,Onkyo TX-NR5010, Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite. Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, MA Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra.Van den hul D-352 z konfekcją DIY,Hq Ofc ProlinkExclusive,
Van den hul the Flat, Qed reference, Audioquest chocolate.Wireworld ultrafiolet 5. Oehlbach NF 1 Y.Nordost Red Dawn,. Kabl. zasil. PS-Audio AC-3, Audioquest NRG 2x 2szt. , Monster Cabel powerline 200. Listwy zasilające Supra DB-06EU, Belkina.

Ostatnio edytowane przez lolek126 ; 19-10-2014 o 10:23
Odpowiedź z Cytatem
lolek126 jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
19-10-2014, 10:56
Domyślnie

Nie Lolek, nie zmieniłem zdania. Dla mnie prawdziwy (domowy) Atmos to ten z głośnikami w suficie, tak mi się przynajmniej wydaje, te nadstawki traktuje bardziej jako ciekawostkę i nie sądzę żeby to wniosło spektakularne efekty, ale tak, bardzo się cieszę że będzie możliwość przetestowania i takich rozwiązań. Jeżeli niewiele wniesie, nie będę rozczarowany, jeżeli różnica jednak będzie na plus, będę pozytywnie zaskoczony.

Żebyśmy się zrozumieli, to ja lata temu tutaj pisałem dokładnie to samo co Ty teraz, czyli ktoś zbiera miesiącami na wymarzony sprzęt, kupuje, a potem głosi bezkrytycznie wszystkim że jest najlepszy i bez wad. Taka mentalność.
Ja na nic nie zbieram, idę kupuje, nie podoba mi się sprzedaje, jest ok chwalę.
Nie szukam też wad na siłę, w jakim celu?
Szczególnie jeżeli coś jest w ogólnym rozrachunku faktycznie dobrym produktem, a jest takich faktycznie sporo.
Jak ktoś kupuje kable (np.) za 2tys. do stereo, bo słyszy delikatne różnice, a jest ślepy na korzyści w dodatkowych głośnikach, to cóż można dodać.

A wiesz co jest gorsze, to jak ktoś na siłe chcę wszystkich przekonać że coś jest złe, nie warte zainteresowania, czy zakupu, jeżeli sam coś kupił i wie że nie ma szans na zmianę. To jest dokładnie to samo, tyle że w odwrotną stronę.
Czyli np. Ty jaki by ten Atmos nie był, to nie będziesz miał takiej instalacji ponieważ żona nie wyrazi chęci (jak sam pisałeś) i ja to rozumiem, ale to co piszesz działa na tej samej zasadzie.
Podejrzewam, że jak ktoś z nas napisze że jest ok, to zarzucisz mu to o czym napisałeś powyżej, a jak skrytykuje, to będziesz głosił: "a nie mówiłem?"

Nie wiem nic na temat Atmosa z praktyki, nigdy nie słyszałem. Przeczytałem kilkadziesiąt stron dyskusji na ten temat, jest tam sporo (raczej) obiektywnych opinii, ale nie biorę ich do serca za pewnik. Są osoby które nie podchodzą do tego emocjonalnie, ot zwyczajny test i tyle.
Ogólnie podchodzę sceptycznie do tematu i jak sam nie przetestuje, to się nie będę wypowiadał.
Jak chcę tylko, zwyczajnie po ludzku z ciekawości sobie posłuchać. Nic więcej.
Na temat stereo wiem już wszystko co chciałem wiedzieć, dla nie temat dawno jest wyczerpany i powoli staje się monotonny, szczególnie jak ktoś odpływa, a jak pamiętasz jako jeden z pierwszych tutaj rozpowszechniłem duety wzmak+ampli, dlatego bardziej mnie interesuje to co dzieje się w temacie dźwięku wielokanałowego, a "dziura" jest w KD i dobrze o tym wiesz, pytanie czy Atmos ją "zapcha". Jak nie, to płaczu nie będzie, obecnie i tak jest cudnie.

Moja galeria: 1 2

Ostatnio edytowane przez armanig ; 19-10-2014 o 13:21
Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Dec 2007
19-10-2014, 13:46
Domyślnie

Hej po czesci się zgadzam z Tobą ale to też nie do końca bo faktycznie jeśli kilka osób sobie zakupi amplituner z atmosem i jakieś dwa głośniczki dodatkowe sobie powiesi i będzie to wychwalać po niebiosa, to ja do tego podejdę w ten sposób że ok fajnie ktoś się cieszy, bo ja jestem z tych co unmieją sie cieszyć czyimś szczęściem. Natomiast żeby przyznać rację że atmos jest w domu super sprawa to muszę osobiście czegoś tajkiego posłuchać i nie ma innej opcji. Ja jestem z tych co muszą naocznie coś sprawdzić w przeciwnym wypadku to jest czyjes zdanie na temat czegoś... A że wiem jak Polak podchodzi do tego co ma , to i nie bardzo chyba możesz się temu dziwić że tak podchodzę. Zresztą uważam że wtedy jest to najbardziej wiarygodne jeśli samemu człowiek sprawdzi.
Na poparcie tego że cenie rzeczy których nie mam jest projektor, bo jak zauwazyłeś jestem zwolennikiem tego urządzenia i uważam że jest to najlepsze rozwiązanie dla kinoamaniaka i gdybym miał pozwolenie ale jak i pisalem po cześci rozumiem zonę że nie chce z salonu zrobić kina to juz mialbym dobry projektor i ekran 120-130 cali i miałbym kino prawdziwe niemalże, nie mam ale wszytskim doradzam że jest to super rozwiązanie a nie płacic po 30-40 tys za tv 80 cali bo tutaj za mniejsze pieniądze ma sie 120 powiedzmy cali... Ale każdy może miec swoje zdanie. I na pewno Kolego jeśli będę miał możliwość przetestowania prawdziwego Atmosa w pomieszczeniu dedykowanym do tego i jeśli będę zadowolony to pierwszy będę który to napiszę i tak jak pisałem że chciałbym się pomylić co do tego systemu w salonach domowych, pomimoo że nigdy nie będę miał głośników w suficie.
Ale pisalem w innym watku do kilku sklepów dzwoniłem gdzie odsluchiwałem sprzęt i na razie nikt nie jest tym zainteresiowany żeby to zmienic - każdy uważa że więcej w tym propgandy jak tego niż to co wniesie nowego do kina. Ale kiedyś na pewno te salony to zmienią bo będa musieli i wtedy się przekonam kto ma rację. Ale jedno jest pewne ja to muszę usłyszeć
To tak jak pisalismy o 7.1 i według mnie na 20-25 m jest to mało odczuwalne bo jest to wszystko na kupie, ale jakbym miał salon ze 35 m to na pewno miałbym dodatkowe jeszcze dwie kolumny surrandowe ( a na pewno twrado bym o tym myśłał). Ty natomiast jesteś zadowolony z 7.1 pomimo że masz mniejszy salon jak ja i jak napisałeś że malutkie masz kolumienki na te kanały( ...a pomimo tego odczuwasz rożnicę na plus ) ale ważne jest, że jestes zadowolony bo to Tobie ma odpowiadać a nie mi. Pozdrawiam.
Sony KD-55X8505C,KDL-55HX955,Onkyo TX-NR5010, Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite. Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, MA Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra.Van den hul D-352 z konfekcją DIY,Hq Ofc ProlinkExclusive,
Van den hul the Flat, Qed reference, Audioquest chocolate.Wireworld ultrafiolet 5. Oehlbach NF 1 Y.Nordost Red Dawn,. Kabl. zasil. PS-Audio AC-3, Audioquest NRG 2x 2szt. , Monster Cabel powerline 200. Listwy zasilające Supra DB-06EU, Belkina.

Ostatnio edytowane przez lolek126 ; 19-10-2014 o 14:07
Odpowiedź z Cytatem
lolek126 jest offline
reklama

Odpowiedz

Tagi
audio, kef, r50, seria, toshiba

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania