Płyty winylowe, co teraz słuchacie.....

pelzak

Klub HDTV.com.pl
VIP
troszkę leniwie ale wprawia w dobry nastrój :)
 

Attachments

  • IMG_5962.jpg
    IMG_5962.jpg
    31,6 KB · Wyś: 24
  • IMG_5971.jpg
    IMG_5971.jpg
    61,7 KB · Wyś: 24

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jak z jakościa tych płyt, czy różniąsię od innych wydawnictw?

Wszystkie płyty są jednakowe pochodzą z jednej dystrybucji obojętnie czy kupisz w Empiku ,Biedronce czy sklepie muzycznym - jakość jest taka sama .Biedronka ma lepsze ceny ale nie wynikam to z jakiś usterek tylko z faktu że mają spisane umowy ,biorą tego dużo więc i cena jest lepsza .W przypadku Biedronki w grę wchodzą płyty wydane przez Universal Music - nigdy nie widziałam płyt wydanych przez Warner czy EMI dlatego nie masz szans np. na Pink Floyd

Mam płyty z Biedronki i jestem zadowolony z jakości nie mogę złego słowa powiedzieć ,na pewno jest to lepsze niż kupowanie tych "mintów" od handlarzy w internecie
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wszystkie płyty są jednakowe pochodzą z jednej dystrybucji obojętnie czy kupisz w Empiku ,Biedronce czy sklepie muzycznym - jakość jest taka sama .Biedronka ma lepsze ceny ale nie wynikam to z jakiś usterek tylko z faktu że mają spisane umowy ,biorą tego dużo więc i cena jest lepsza .W przypadku Biedronki w grę wchodzą płyty wydane przez Universal Music - nigdy nie widziałam płyt wydanych przez Warner czy EMI dlatego nie masz szans np. na Pink Floyd

Mam płyty z Biedronki i jestem zadowolony z jakości nie mogę złego słowa powiedzieć ,na pewno jest to lepsze niż kupowanie tych "mintów" od handlarzy w internecie

We wrześniu kupiłem w Biedrze zupełnie przypadkowo winyl Sex Pistols.Chyba się zapodział gdzieś między marchewką a pomidorami bo pochodził z jakiejś wcześniejszej promocji.
A że obok biedry jest Empik to wstąpiłem przy okazji na winylowy rekonesans.A tam na półce dokładnie takie samo wydanie Pistolsów.
Sprawdziłem okładki obu płyt,literka po literce,cyferka po cyferce i wiecie co?

Dokładnie to samo_O...sorki,jedna różnica."Marchewkowo-pomidorowy" egzemplarz kosztował 49,99 zł a płyta z Empika 99 zł.
No ale płyt z Empika nikt się nie czepia bo nie leżą obok pomidórów a przed bananami.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wszystkie płyty są jednakowe pochodzą z jednej dystrybucji obojętnie czy kupisz w Empiku ,Biedronce czy sklepie muzycznym - jakość jest taka sama .Biedronka ma lepsze ceny ale nie wynikam to z jakiś usterek tylko z faktu że mają spisane umowy ,biorą tego dużo więc i cena jest lepsza .W przypadku Biedronki w grę wchodzą płyty wydane przez Universal Music - nigdy nie widziałam płyt wydanych przez Warner czy EMI dlatego nie masz szans np. na Pink Floyd

Mam płyty z Biedronki i jestem zadowolony z jakości nie mogę złego słowa powiedzieć ,na pewno jest to lepsze niż kupowanie tych "mintów" od handlarzy w internecie

Po części to jest racja, a druga prawda jest taka, zauważ jakie oni mają płyty? To są płyty sprzed x lat i jeśli jest osoba, która kupuje na bieżąco płyty z tego co lubi to w większości przypadków już w takiej Biedronce nic dla niego nie ma. Ja nie znam ludzi, którzy lubią muzykę w 100% znaczeniu tego słowa i czekają 3 -5 lat, aby kupić płytę cd za 19,99, czy winyla za 49,99. Ne wspominając o fakcie, ze Ci co winyle traktują serio to mało kto kupuje płyty, które są w MM, Empic itp.. sporadycznie się to zdarza, ale gro to płyty takie osoby ściągają z róznych części Europy, Świata..
I teraz wracając do Empica tam płyta x może leżeć 2-3 lata kupiona za kwotę X, a Biedronka tą samą płytę po np 3 latach kupuje za zupełnie inną kwotę :), o czym wielu zapomina, mało tego co nie sprzedadzą oddają do dystrybutora :- ) Nic nie tracą na tym"dilu"
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
I teraz wracając do Empica tam płyta x może leżeć 2-3 lata kupiona za kwotę X, a Biedronka tą samą płytę po np 3 latach kupuje za zupełnie inną kwotę :), o czym wielu zapomina, mało tego co nie sprzedadzą oddają do dystrybutora :- ) Nic nie tracą na tym"dilu"

lolek nie do końca jest tak jak piszesz dla przykładu była w Biedronce płyta Madame X Madonny w wersji kolekcjonerskiej (limitowanej) więc nie pisz że to płyty z przed X lat
Podobnie jak opowiadasz że rzekomo mogą oddać nie sprzedane płyty, gdyby tak było, to po co by mieli przeceniać ? Pamiętam sporo wyprzedaży gdzie druga płyta była za 50% ,nawet zachował się rachunek - Diana Krall Best Of (2LP) + Dire Straits " Brothers in Arms" (2LP ) = 94,98zł , powiedz jaki by mieli interes robić ludziom prezenty ,nie lepiej oddać płyty dystrybutorowi?
Zresztą taka strategia handlu to nic niezwykłego pamiętam chyba 4 lata temu widziałem w Saturnie w Niemczech też takie oferty np przy zakupie 3 winyli były po 11 euro - były dobre tytuły Mike Oldfield czy Jean Michel Jarre

Od najbliższego poniedziałku winyle w Biedronce
https://www.biedronka.pl/pl/plyty-winylowe-21-03
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rzucili płyty winylowe do Biedronki po 45zł tytuły raczej słabe
Lady Pank - LP3 /Tacy Sami
Perfect - Schody
Brygada Kryzys
Kombi - Tabu
Elewis Presley ,Frank Sinatra ,Ella Fitzerald ,Edit Piaff
Bob Marley
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
tytuły raczej słabe
Co znaczy "słabe"?Czy tak uważasz bo te tytuły masz ,miałeś lub Ciebie nie interesują bo nie lubisz takiej muzyki ? A może z zupełnie innego powodu ?Dla kogoś kto akurat takich pozycji szuka będzie to ciekawa propozycja.
Jak zwykle w takich przypadkach punkt widzenia zależy od punktu widzenia.
Mnie akurat nic nie zainteresowało ,nie tym razem.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Słabe w tym znaczeniu że dawniej był większy wybór z wytwórni Sony Music i UMG (potem została tylko ta ostatnia ) dla przykładu - Sade ,Jean Michel Jarre ,Dire Straits ,Tears For Fears ,U-2 ,Diana Krall ,Simple Minds ,INXS ,Abba czy nawet limitowane kolorowe wersje płyt Madonny i Amy Winehouse ,nie będę wnikał bliżej w szczegóły "co jest lepsze" ale każdy kto choć trochę ma pojęcie o muzyce sam sobie odpowie
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Słabe w tym znaczeniu że dawniej był większy wybór
W takim znaczeniu użycie słowa "słabe" jest ok.Tu się zgodzę ,że wybór jest niezbyt obszerny.
nie będę wnikał bliżej w szczegóły "co jest lepsze" ale każdy kto choć trochę ma pojęcie o muzyce sam sobie odpowie
A Ty masz pojęcie o muzyce?
I co to przede wszystkim według Ciebie znaczy?Co znaczy "mieć pojęcie o muzyce" w kontekście małego wyboru płyt?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
"Eat `Em and Smile" to pierwszy solowy album Davida Lee Rotha nagrany po odejściu z Van Halen w 1985 roku.Jeśli ktoś jest fanem VH to wydawnictwo powinno się spodobać.
20221115_145320.jpg
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Trzeba docenić imprezy emerytów. Sammy Hagar (drugi wokalista "Van Halen") + Lita Ford + nasz człowiek Michael Anthony Sobolewski (basista "Van Halen") w piosence "Led Zeppelin" z 1971 roku.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
20221122_140700.jpg
Gdy w latach `80 bodaj Krzysztof Szewczyk w Wideotece grał klip do "Dont Answer Me" to pół Polski to nuciło.
[youtube]JLvFbBR4XOg&t=25s[/youtube]
"Ammonia Avenue" to jedna z popularniejszych płyt The Alan Parsons Project
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To jest fajny utwór popowy w tamtym czasie chętnie grany w stacjach radiowych podobnie jak "Prime Time" do popularności przyczynił się animowany teledysk jeżeli dobrze pamiętam w reżyserii Steva Barrona który można powiedzieć specjalizował się w reżyserii teledysków animowanych lub utrzymanych w konwencji komiksu - A-ha Take On Me , Dire Straits Brothers in Arms ,Dire Straits - Coling Elvis
Moim faworytem z tej płyty jest instrumentalny utwór "Pipeline" który znalazł się na składankowej płycie "The Instrumental Works"
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Pistolsów można kochać lub nie , ale nie zmienia to faktu, że "Never Mind The Bollocks" to jedna z ważniejszych płyt muzyki rozrywkowej.
20221229_150456.jpg
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Świetny album mam to na CD ale płyta jest dość cicho nagrana nie wiem jak to jest na winylu. co ciekawe ten album został zremasterowany ale to nie sprawiło że gra głośniej
 
Do góry